Wrocław Koncerty – przegląd koncertów 22/10-28/10

Wrocław Koncerty – ostatni tydzień października obfituje w niezwykłe koncerty. Pojawią się znane nazwiska i rozpoznawalne zespoły.  Poza tym w weekend odbędzie się dwudniowy Game Music Festival – wydarzenie obowiązkowe dla wszystkich fanów gier, a raczej muzyki z gier komputerowych. W niektórych miejscach organizowane są już imprezy halloweenowe, jednak my przywiązujemy się do dat, więc wspomnimy o tym w kolejnym wpisie. Póki co, skupmy się na najbliższych koncertach.

22/10/2018r. godz.18

Centrum Technologii Audiowizualnych nie jest bardzo rozpoznawalnym miejscem, jednak warto to zmienić, ponieważ często odbywają się tam wyszukane i oryginalne wydarzenia artystyczne. Tym razem wieczór poświęcony będzie Wojciechowi Młynarskiemu – „Mój ulubiony Młynarski” to recital Piotra Machalicy w hołdzie Mistrzowi. Poświęcony on będzie utworom, które wyszły spod pióra Kawalera Orderu Sztuki i Literatury, jak np. „Jeszcze w zielone gramy”.

Link do wydarzenia i biletów: https://www.bilety24.pl/koncert/mojulubionymlynarski

23/10/2018 godz. 20

Melodia ulotniła się na 2 lata, ale na szczęście Mela Koteluk wraca do koncertowania i w Teatrze Polskim we Wrocławiu na pewno będziemy mogli usłyszeć jej powrót w wielkim stylu. Owa trasa koncertowa poświęcona jest najnowszej płycie, której premiera odbędzie się w listopadzie. Co prawda słuchacze polskiej alternatywy mogli już mieć przyjemność usłyszeć wybrane piosenki, np. na Męskim Graniu, ale tym razem cały wieczór poświęcony będzie nowemu materiałowi.

Link do wydarzenia i biletów: https://www.eventim.pl/mela-koteluk-migawka

24/10/2018r. godz. 20 / wejście bezpłatne

Tę środę również proponujemy spędzić w Hard Rock Cafe. Krzysztof Komeda niezaprzeczalnie wniósł dużą i wartościową cząstkę siebie do dorobku polskiego jazzu a ścieżka dźwiękowa do „Dziecka Rosemary” jest jedną z najbardziej cenionych na rynku. Leszek Cichoński zaprezentuje gitarowe wersje jazzowych utworów, nie tylko z filmu Romana Polańskiego, ale i również, np. standardów Joe Zawinula.

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/2073674766230696/

25/10/2018r. godz. 18/wejście bezpłatne

W najbliższym tygodniu odbędzie się ważne wydarzenie dla stałych bywalców festiwalów Kina Nowe Horyzonty: 9 edycja American Film Festival.  W ramach tego w Surowcu zaprezentowane będą soundtracki westernowe i folkowe. Nie jest to w naszym przeglądzie typowy koncert, lecz bardziej spotkanie muzyczne, jednak jest ono warte uwagi. Tytus Hołdys podzieli się ścieżkami zarówno z klasyków filmowych jak i mniej znanych dzieł.

Link do wydarzenia: https://www.americanfilmfestival.pl/img/

26/10/2018r. godz. 20

Let’s Play in Centennial Hall to autorski cykl koncertów realizowanych w Hali Stulecia i Wrocławskim Centrum Kongresowym. Co je łączy? Muzyka alternatywna – electronic dance, nu jazz, electro-jazz, avant pop i pokrewne. Na scenę zapraszani są zarówno utalentowani artyści, którzy mogą się pochwalić dużą popularnością i międzynarodową karierą, jak i młode talenty, które na pewno warto odkryć.

Tym razem organizatorzy chcą zaprosić Was na koncert jednego z ciekawszych muzycznych składów we Wrocławiu – EABS.

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/708924376123087/

27/10/2018 godz. 15

Game Music Festival w Narodowym Forum Muzyki rozpoczyna się już w piątek. Drugi dzień oferuje koncert pt. „The Symphony of The Forest” poświęcony ścieżce dźwiękowej gry „Ori and the Blind Forest”. Już sama nazwa powoduje dreszczyk emocji i tajemnicy. Szykuje się również niespodzianka – kompozytor pojawi się osobiście na koncercie. Będzie to pierwszy na świecie koncert tego soundtracku wykonany na żywo.

Link do wydarzenia i biletów: http://www.nfm.wroclaw.pl/component/nfmcalendar

28/10/2018 godz. 19

Na zakończenie tygodnia bardzo ciekawy projekt, nie tylko dla fanów rapu i hip hopu, choć zapewne w szczególności. Miuosh w wydaniu akustycznym. Może to być ciekawe przeżycie muzyczne dla zwolenników innowacyjnych i oryginalnych aranżacji. W Zaklętych Rewirach zagra on razem z FDG, muzykami z zespołu NOSPR i gośćmi specjalnymi.

Link do wydarzenia i biletów: https://www.koncertomania.pl/koncert/3270821/

Za tydzień przegląd Wrocław Koncerty na tydzień 29/10 – 4/11

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułDrugie życie we Wrocławiu – miejsca, które odrodziły się na nowo
Następny artykułWrocławska designer ma szansę zrewolucjonizować loty w kosmos