wrocław koncerty

Wrocław Koncerty – przegląd koncertów 18/02-24/02

Wrocław Koncerty – chyba można się pokusić o stwierdzenie, że wiosna jest już tuż za rogiem. Kilkanaście stopni na plusie na termometrze, przebijające się, a czasem darzące nas całym swoim blaskiem, słońce, to zdecydowanie oznaki pory roku, którą uwielbiamy. W muzycznym Wrocławiu również świeży powiew i dźwięki sprawiające, że każda dusza kwitnie!

18/02/godz. 19/wejście bezpłatne

Po imprezowym weekendzie w poniedziałek zapraszamy do Literatki na wieczór z kulturą, wieczór z poezją. W literatce będziecie mogli posłuchać twórczości Tadeusza Boya-Żeleńskiego w interpretacji Bogusława Bednarka, Włodzimierza Gudeja, Katarzyny Kaczorowskiej, Marka Kocota, Stanisława Szelca i Wandy Ziembickiej-Has.

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/784404775259970/

19/02/godz. 19

Wyczekiwana przez wszystkich melomanów darzących miłością muzykę symfoniczną, po raz pierwszy w Narodowym Forum Muzyki, Berliner Philharmoniker! Historia orkiestry sięga XIX wieku, a ich osiągnięcia i muzyka imponują nawet słuchaczom, którzy na co dzień nie obcują z muzyką klasyczną. We wtorek usłyszycie muzyczny impresjonizm w wykonaniu profesjonalistów.

Link do wydarzenia i biletów:http://www.nfm.wroclaw.p/nfmcalendar/event/6702

20/02/godz. 17

Dla chcącego nic trudnego! Kto z Was kiedykolwiek marzył o karierze wokalnej? Z pewnością bardzo wielu. Co prawda nauka śpiewu to ciężka i systematyczna praca, ale przy okazji ogromna przyjemność. Jeśli chcecie spróbować swoich sił pod okiem Pauliny Gołębiowskiej (wokalistka, wykładowca wokalistyki jazzowej, pianistka, kompozytorka z dużym doświadczeniem) koniecznie wybierzcie się do Centrum Kultury Zamek.

Link do wydarzenia i biletów: https://www.strefazajec.pl/wokal

21/02/godz. 20:30

We Wrocławiu trwa Wrocław Coffe Marathon, a z tej okazji organizowane są również różne wydarzenia towarzyszące. Są to między innymi koncerty. Zaśpiewa Kuba Kęsy w towarzystwie gitarzysty Bartka Miarki. W Vertigo będziecie mogli poczuć bluesa, w sam raz przed weekendem. Usłyszymy utwory BB Kinga i Erica Claptona oraz całej śmietanki (Cream również :)) bluesowej. Miarka & Kęsy Plays Clapton – Wrocław Coffee Marathon.

Link do wydarzenia i biletów: https://www.biletin.pl/miarka-and-kesy-plays-clapton

22/02/godz. 23

W Zion Club wpadniecie w weekendowy trans z mocnym brzmieniem. „Czym jest dla Nas Techno? Underground? Jak sama nazwa wskazuje – podziemie, Ziemia jako planeta, ziemia jako gleba, podłoże świata, co nam daje? Życie, to „coś” niewidoczne gołym okiem przez człowieka, a jednak im bliżej z naturą, im więcej poszukiwań, ciekawości, zabawy w Archeologa, chęć dostrzeżenia tego co ukryte pod powierzchnią, wędrówka w głąb ziemi, otwarty umysł, podróż w nieznane, tajemnicze a zarazem pełne grozy zjawisko wykształcone przez miliony lat, źródło energii i sensu życia. Perfekcja, Ideał, piękno w jednej postaci – tym jest T-E-C-H-N-O !”  Ta autobiografia Breslau Techno zdecydowanie powinna Was zachęcić!

Link do wydarzenia i biletów: https://www.facebook.com/events/327030757923913/

 23/02/godz. 20

Najnowszy album „Czerwony Dywan” od grudnia zbiera same pozytywne recenzje. Paluch za ten krążek 3 tygodnie po wydaniu otrzymał już podwójną platynę, co świadczy o poziomie tracków na tej płycie. W Akademia CLUB będziecie mogli usłyszeć rapera na żywo!

Link do wydarzenia i biletów: https://www.biletomat.pl/koncerty/paluch-wroclaw

 24/02/godz. 17

Na ostatni wieczór tygodnia w Narodowym Forum Muzyki złapcie trochę ukojenia dla swoich żywiołowych dusz…

Żywioły to byty prymarne i archetypiczne.
Ziemia, woda, ogień, powietrze, eter.
Najpotężniejszym z żywiołów jest człowiek…

Człowiek przemienia Ziemię i sięga Nieba.
Człowiek ujarzmia ogień i wodę.
Tę chwilę i ten dźwięk człowiek zamieni w ciąg wyobrażeń, które poruszą umysł i emocje…

Kto ma uszy do słuchania, niechaj słucha [Mt 11, 15]

NFM World Music Orchestra wraz ze znakomitym trębaczem Piotrem Wojtasikiem w koncercie „Żywioły”.

Link do wydarzenia i biletów: http://www.nfm.wroclaw.pl/kalendarium/wydarzenie/6998

Za tydzień przegląd Wrocław Koncerty 25/02-03/03

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułAdoptowałeś zwierzaka? Skorzystasz z darmowego przejazdu autobusami POLBUS-PKS
Następny artykułUdział w tej interaktywnej wystawie sprawi, że pokochasz fotografowanie! [ZDJĘCIA]