wrocław koncerty
a

Wrocław Koncerty – przegląd koncertów 19/11-25/11

Wrocław Koncerty – w tym tygodniu wyjątkowo rozpoczynamy nasz cykl w poniedziałkowy poranek. Mamy nadzieję, że lektura dotycząca muzycznej sceny Wrocławia umili Wam rozpoczęcie tygodnia. Pamiętajcie, że na początku jest trudno, a potem coraz lepiej… nim się obejrzycie, a już będzie piątek 🙂 Przez pierwszy mroźny tydzień we Wrocławiu z pewnością pomogą Wam przebrnąć dźwięki wybrzmiewające codziennie w stolicy Dolnego Śląska.

19/11 godz. 19:30

40. rok życia można nazwać już wiekiem bardzo dojrzałym. A 40 lat na scenie? To chyba moment, kiedy ta scena stała się już większością naszego życia.  Zespołu Bajm nie trzeba przedstawiać. Nawet jeśli nie jesteśmy wiernymi fanami, to z pewnością o nich słyszeliśmy. Ogromny dorobek i nieustannie obecna charyzma. Jubileuszowy koncert odbędzie się w Hali Stulecia.

Link do wydarzenia i biletów: https://followthestep.com/pl/buy/bajm

20/11/ godz. 20

We wtorek wydarzenie z serii „odkryj to”. Do Starego Klasztoru prosto z Tuwy przyjedzie niesamowita grupa muzyczna wykonująca śpiew gardłowy. Huun-Huur-Tu oznacza „słoneczne śmigło”, a to pobudza wyobraźnię na temat specyfiki tego rodzaju śpiewu (chöömej). Rozproszenie promieni światła sprawia wrażenie analogii do załamania dźwięku, co z kolei jest cechą charakterystyczną dla chöömej. Ethno Jazz Festival umożliwia poznanie i posłuchanie artystów na najwyższym poziomie.

Link do wydarzenia i biletów: http://staryklasztor.com.pl/bilety/?fbclid

21/11/godz. 20

Połowa tygodnia za nami, a z tej okazji w Hali Stulecia odbędzie się nie tylko koncert, lecz przede wszystkim ogromne widowisko muzyczne i celebracja dorobku największych nazwisk świata muzycznego.  Tribute to… Michael Jackson, Amy Winehose, Freddie Mercury, John Lennon, Whitney Houston, Joe Cocker, Prince & George Michael. A w podróż w głąb dusz wyżej wymienionych artystów zabiorą nas polscy wokaliści, m.in. Ania Dąbrowska i Krzysztof Cugowski. Jednak to nie wszystko! Soliści zaśpiewają z 100-osobową orkiestrą symfoniczną oraz 80-osobowym chórem. Będzie się działo!

Link do wydarzenia i biletów: http://royalconcert.pl/tributeto

22/11/godz. 19

Jazztopad z roku na rok poszerza horyzonty i prezentuje muzykę z najdalszych zakątków świata, a przede wszystkim z najdalszych gatunków świata. Nazwa nie powinna zniechęcać osoby niesłuchające na co dzień muzyki Afroamerykanów. W Narodowym Forum Muzyki wieczór podwójnie premierowy – Simon Barker & Hamid Drake Duo oraz Bigger Vicious. Posłuchamy różnych wariacji jazzowych, trochę elektroniki i trochę rocka. Będzie ekspresja i będą dźwięki nowe i nieodkryte powodujące gęsią skórkę.

Link do wydarzenia i biletów: http://www.nfm.wroclaw.pl/component/nfmcalendar

23/11/ godz. 20

Andrzej Smolik, jeśli nie jest komuś jeszcze znany ze swojego najnowszego projektu, może być kojarzony z Kasią Nosowską i zespołem Hey, Tomaszem Stańko czy Miuoshem, z którymi owocnie współpracował. Polski multiinstrumentalista wraz z angielskim wokalistą, Kevem Foxem, zaprezentują w Zaklętych Rewirach swój najnowszy materiał z płyty „Queen of Hearts”. Ich poprzedni krążek pokrył się platyną i zdobył Fryderyka, co świadczy o klasie i profesjonalizmie muzyków. Jeśli macie ochotę posłuchać elektroniki i alternatywy w wykonaniu tej dwójki artystów, nie może Was zabraknąć.

Link do wydarzenia i biletów: https://pwevents.pl/bilety/smolikkev-fox

24/11/ godz. 20

Jeśli wszystko, czego potrzebujecie w sobotni wieczór to niekonwencjonalne dźwięki ciszy w stylu Depeche Mode, wybierzcie się do Liverpoolu. Tam kultowa i cykliczna już impreza poświęcona temu brytyjskiemu zespołowi. Będą największe przeboje, ale będą też mixy z utworami innych wykonawców, co może stworzyć projekt nieoczywisty i naprawdę zaskakujący. Sprawdźcie sami!

Link do wydarzenia i biletów: http://www.liverpool.wroclaw.pl/depeche-mode-party

25/11/ godz. 19

Niestety wszystko, co najlepsze, najczęściej szybko się kończy. Tak też mogą czuć się miłośnicy Jazztopadu, którego koncert zamykający tegoroczną edycję, odbywa się w tę niedzielę, oczywiście w Narodowym Forum Muzyki. Chick Corea przywitał nas magicznie, a Esperanza Spalding pożegna nas z pewnością równie niesamowicie. Kontrabasistka i wokalistka, o której scena jazzowa przez ostatnie lata usłyszała naprawdę wiele, laureatka 4 nagród Grammy i ogromne odkrycie ostatniej dekady.

Link do wydarzenia i biletów: http://www.nfm.wroclaw.pl/component/nfmcalendar

Za tydzień przegląd Wrocław Koncerty 26/11-02/12

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułTanie książki we Wrocławiu – gdzie szukać najlepszych promocji?
Następny artykułJacek Sutryk już oficjalnie Prezydentem Wrocławia