Spokojny listopadowy wieczór to idealny czas na relaks przy kubku gorącej herbaty w towarzystwie literatury. Warto zwrócić uwagę na to, że pomimo rosnącej popularności e-booków papierowe książki nadal cieszą się zainteresowaniem czytelników.

Niestety, zakupy w standardowych księgarniach często bywają obciążające dla portfela. Jeśli chcecie nieco zaoszczędzić, sprawdźcie nasz spis kilku miejsc we Wrocławiu, które oferują tanie książki… i nie tylko. Znajdziecie w nich również płyty, kalendarze, repetytoria maturalne i jeszcze więcej!


Dedalus

fot. Dedalus na ul. Świdnickiej, obecnie elewacja budynku jest remontowana

We Wrocławiu mieszczą się dwie filie tej sieci. Obie znajdują się blisko rynku – na ul. Ruskiej oraz na ul. Świdnickiej. Druga z wymienionych jest obecnie zastawiona rusztowaniami, ponieważ trwa remont elewacji, ale nie zrażajcie się – księgarnia działa normalnie. W środku znajdziecie dwa piętra pełne książek z różnorakich dziedzin. Dedalus ma szczególnie szeroką ofertę bajek i opowieści dla dzieci, lektur szkolnych, książek historycznych i biograficznych oraz poradników dotykających zróżnicowanej tematyki – kulinariów, diety, majsterkowania, czy relacji międzyludzkich.

Sklep spodoba się również fanom powieści obyczajowych i młodzieżowych, fantastyki, horrorów czy romansów. Gratką dla miłośników sztuki będą bogato ilustrowane albumy dotyczące malarstwa i rzeźbiarstwa. Na półkach odnajdziecie także wiele pozycji dotyczących religioznawstwa – m.in. eleganckie tomy o tematyce biblijnej, biografie papieży i świętych, filozoficzne analizy wiary czy też historie największych religii świata.

fot. asortyment księgarni przy ul. Świdnickiej

Dedalus jest miejscem godnym polecenia dla studentów kierunków humanistycznych – w swojej ofercie ma tytuły z dziedziny kulturoznawstwa, literaturoznawstwa, socjologii, psychologii, filozofii oraz politologii. Oferta tej sieci to przede wszystkim tanie książki, ale nie tylko – w Dedalusie kupicie również audiobooki, kalendarze, gry planszowe, filmy DVD, mapy oraz materiały do nauki języków obcych. Oddział na Świdnickiej szczególnie zainteresuje fanów muzyki, bowiem na piętrze znajduje się skup oraz punkt sprzedaży płyt winylowych.

ul. Świdnicka 28
Godziny otwarcia: 10:00 – 19:00 od poniedziałku do piątku
10:00 – 17:00 w soboty
10:00 – 17:00 w niedziele handlowe
ul. Ruska 2
Godziny otwarcia: 10:00 – 19:00 od poniedziałku do piątku
10:00 – 17:00 w soboty
w niedziele nieczynne
dedalus.pl


TAK Czytam

fot. księgarnia TAK Czytam

Asortyment tego miejsca spodoba się przede wszystkim fanom beletrystyki. Już przy wejściu natraficie na stół zastawiony fantastyką, horrorami i kryminałami. W TAK Czytam znajdziecie tanie książki autorstwa m.in. Stephenie Meyer, Grahama Mastertona, Deana Koontza czy Zygmunta Miłoszewskiego. Natraficie również na powieści obyczajowe, młodzieżowe i sensacyjne oraz romanse i thrillery, głównie mniej znanych autorów.

Do tej księgarni powinien zajrzeć każdy miłośnik historii, ponieważ oferta tytułów o takiej tematyce jest naprawdę bogata – najczęściej skupiają się one jednak na dwudziestoleciu międzywojennym oraz II wojnie światowej. Istnieje także spory wybór biografii bohaterów wojennych, dyktatorów, władców oraz artystów. Wizytę w TAK czytam można szczególnie polecić przyszłym maturzystom, ponieważ znajdą tam wygodne repetytoria z różnych przedmiotów oraz zbiory z zadaniami.

fot. TAK Czytam oferuje książki z różnych dziedzin

Warto zwrócić uwagę również na dział dziecięcy. Najmłodsi znajdą w nim bajki, książki o zwierzętach oraz atlasy edukacyjne o przeróżnej tematyce – od najprostszej nauki liter i cyfr, przez wydania o przyrodzie i ekologii, aż po tytuły wyjaśniające zasady sportów takich jak szachy czy siatkówka. Zachęcającą opcją dla maluchów są książeczki dziecięce w cenie do 3 złotych.

Jeśli potrzebujecie mapy, nowego kalendarza albo książki kucharskiej, jak najbardziej nabędziecie je w TAK Czytam za niewielkie pieniądze. Ponadto księgarnia oferuje poradniki, materiały do nauki języków obcych oraz słowniki.

Oławska 18
Godziny otwarcia: 09:30 – 19:00 od poniedziałku do piątku
10:00 – 19:00 w soboty
11:00 – 17:00 w niedziele handlowe
takczytam.pl


Centrum Taniej Książki

fot. Centrum Taniej Książki w SDH Feniks

Mimo swojej niewielkiej powierzchni Centrum Taniej Książki w Feniksie ma do zaoferowania wiele ciekawych tytułów z różnych dziedzin. Przykładowo, na pierwszy rzut oka dział z fantastyką może się wydać skromny, ale po bliższym rozpoznaniu wyszperamy w nim takie perełki jak np. powieści Grahama Mastertona, Terry’ego Pratchetta oraz Jacka Ketchuma, opowiadania H.P. Lovecrafta czy też doskonale znaną fanom „Gry o tron” ilustrowaną kronikę „Świat Lodu i Ognia” autorstwa George’a R.R. Martina.

fot. oferta książek fantastycznych

Zadowolone z wizyty w tej księgarni będą osoby gustujące w kryminałach oraz literaturze obyczajowej, głównie polskiej. Tak jak w większości punktów sprzedających tanie książki, także tutaj dział historyczny jest rozbudowany. Na półkach znajdziecie pozycje dotyczące różnych epok, jednak najwięcej będzie tych traktujących o II wojnie światowej.

Jeśli uczycie się języków obcych, również wybierzecie coś dla siebie. Stoisko w Feniksie oferuje słowniki oraz książki anglojęzyczne – nie tylko edukacyjne, ale również beletrystyczne. Najmłodszym spodoba się asortyment bajek oraz kolorowanek (dostępne są również kolorowanki antystresowe dla dorosłych). Uczniowie i studenci kupią w Centrum Taniej Książki repetytoria oraz wydania dotyczące przedmiotów humanistycznych.

Szewska 75/77, Dom Handlowy Feniks (I Piętro)
Godziny otwarcia: 09:00 – 20:00 od poniedziałku do piątku
09:00 – 18:00 w soboty
w niedziele nieczynne
feniks.wroc.pl/ksiazki

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułJarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu wielkie odliczanie! [CO, GDZIE, KIEDY, NOWOŚCI]
Następny artykułWrocław Koncerty Listopad 2018 – co jest grane?
Urodziłam się w Trzebnicy, więc z okolicami Wrocławia jestem związana od zawsze. Tutaj mieszkam, studiuję i pracuję. Uwielbiam zwierzęta, zdrową kuchnię i wszelkiego rodzaju fantastykę :)