Wrocław: Koncert Kings of Leon na Stadionie [BILETY, NIEZBĘDNIK KONCERTOWY]

0

Dziś (21.06) o godz. 21:30 odbędzie się koncert Kings Of Leon na Stadionie Tarczyński Arena we Wrocławiu. Zespół założony przez trzech braci –  Caleba, Jareda i Nathana Followillów i ich kuzyna Matthew Followilla, odniósł na swojej ścieżce kariery ogromny sukces komercyjny, głównie w Wielkiej Brytanii. Otrzymał 4 statuetki Grammy za swoje najsławniejsze utwory: „Sex on fire” oraz „Use Somebody”, i Fryderyka za „Come Around Sundown” – najlepszy album zagraniczny.

Dzięki swojej zmienności i alternatywności uwiódł rzeszę wiernych fanów, również w Polsce. Kings of Leon zagości tu już po raz piąty. Wcześniej mogliśmy posłuchać ich magnetyzujących brzmień w ramach gdyńskiego festiwalu Open’er Festiwal w 2009 i 2013 roku, następnie w 2014 roku podczas Orange Warsaw Festiwal i w Krakowie w Tauron Arenie w 2016 roku.

Członkowie zespołu gościli na światowych festiwalach, takich jak Coachella w USA, Lollapalooza w Brazylii, czy na Glastonbury Festival w Anglii. Na Pal Norte w Meksyku wystąpili przed rekordową publicznością liczącą 105 tysięcy fanów. Należy do nich także rekord frekwencji na koncercie w londyńskim Hyde Parku.

Wrocławski koncert będzie znakomitą kompilacją wszystkich siedmiu albumów studyjnych zespołu. Ostatnia płyta „WALLS” była numerem 1 w Wielkiej Brytanii,  a pochodzący z niej „Waste a moment” stał się hitem na światową skalę. Równocześnie płyta odniosła sukces w USA, Australii, Kanadzie, Irlandii i Austrii.

Najważniejsze informacje

18:45 – Otwarcie bram dla GC EE
19:15 – Otwarcie bram dla pozostałych widzów
koncert Dziwnej Wiosny
koncert Ørganka
21:30 – koncert Kings of Leon

Dojazd

Dojazd do obiektu będzie możliwy zarówno za pomocą środków komunikacji miejskiej (na podstawie zakupionego biletu MPK), jak i samochodem. Bezpośrednie sąsiedztwo autostradowej obwodnicy Wrocławia oraz zintegrowanego węzła przesiadkowego, łączącego przystanek tramwajowy ze stacją kolejową Wrocław Stadion, pozwala na dotarcie na obiekt ze wszystkich kierunków i najważniejszych punktów miasta. Kierowcy spoza miasta najszybciej dostaną się wjeżdżając z dróg dojazdowych na autostradową obwodnicę Wrocławia, a następnie zjazdem na Tarczyński Arena Wrocław. Na obiekt będzie można dojechać również komunikacją miejską, tramwajami linii: 3, 10, 31 i 33 oraz autobusami linii: 103 i 128.

Dodatkowy transport

Dodatkowo zostaną uruchomione specjalne linie tramwajowe oraz autobusowe (w tym przypadku do bezpłatnego przejazdu uprawniać będzie bilet wstępu na koncert).

Dowóz na koncert:

Linia Tramwajowa T1 kursować będzie co 10 min od godziny 19:15 do 20:45

Galeria Dominikańska – Kazimierza Wielkiego – Ruska – pl. Jana Pawła II – Legnicka – Milenijna – Pilczycka – Królewiecka – Tarczyński Arena (Królewiecka)

Przewóz po koncercie:

Linia Tramwajowa T1 kursować będzie co 3 minuty od zakończenia koncertu (około 23:00)
Tarczyński Arena (Królewiecka) – Królewiecka – Pilczycka – Milenijna – Legnicka –
pl. Jana Pawła II – Ruska – Kazimierza Wielkiego – Rynek

Linia Tramwajowa T2 kursować będzie co 3 minuty od zakończenia koncertu (około 23:00)
Leśnica – Średzka – Kosmonautów – Lotnicza – Legnicka – pl. Jana Pawła II – Ruska –
Kazimierza Wielkiego – Oławska – Galeria Dominikańska

Linia Autobusowa S1 kursować będzie co 3 minuty od zakończenia koncertu (około 23:00)
Tarczyński Arena (Królewiecka) – Królewiecka – Pilczycka – Hutnicza – Lotnicza – Legnicka – pl. Jana Pawła II – Ruska – Kazimierza Wielkiego – Oławska – Galeria Dominikańska

Parkingi

Tarczyński Arena Wrocław dysponuje parkingiem wielopoziomowym (wjazd od al. Śląskiej bramami C i D) oraz parkingami zewnętrznymi zlokalizowanymi na ul. Królewieckiej i ul. Lotniczej (przy zintegrowanym węźle przesiadkowym). Przy stadionie znajduje się także Parking Park & Ride „Stacja kolejowa Wrocław Stadion”. Zachęcamy jednak do skorzystania z komunikacji miejskiej, gdyż parkingi mają ograniczoną liczbę miejsc.

Zakup biletów w dniu wydarzenia

Możliwość nabycia biletu w dniu wydarzenia będzie w dwóch kasach: przy bramie od ul. Lotniczej i przy bramie od ul. Królewieckiej. Punkty sprzedaży wejściówek zostaną otwarte o godzinie 17:00. Ponadto bilety będzie można kupować w systemie sprzedaży biletserwis.pl oraz eBilet.

Osoby niepełnosprawne

Osoby niepełnosprawne, które zakupiły bilety na koncert Kings of Leon, będą mogły wejść dowolną bramą, po czym zająć swoje miejsca w odpowiednim sektorze.

Palenie papierosów

Palenie papierosów będzie możliwe tylko w specjalnych strefach. Poza tymi obszarami palenie papierosów na terenie imprezy będzie zabronione.

Czego nie można wnosić na stadion?

Na teren imprezy nie można wnosić: wszelkiego rodzaju broni, niebezpiecznych przedmiotów, parasoli z ostrymi zakończeniami, materiałów wybuchowych i pirotechnicznych, gazu pieprzowego, środków odurzających i substancji psychotropowych, płynów łatwopalnych, alkoholu, własnych artykułów spożywczych (w tym również napojów), sprzętu do rejestrowania dźwięku oraz video, wskaźników laserowych, latarek, wszelkiego rodzaju migających światełek, puszek, butelek, biżuterii z ćwieków, perfum, długich łańcuchów przy portfelach, paralizatorów, szklanych przedmiotów, banerów, instrumentów i urządzeń mechanicznych do wytwarzania nadmiernych dźwięków i hałasu, świecących bransoletek oraz pałeczek zawierających toksyczną substancję (m.in. glow sticks) oraz innych przedmiotów, które w ocenie organizatora lub ochrony mogą powodować zagrożenie.

Aparaty fotograficzne

Zabrania się wnoszenia wszystkich aparatów fotograficznych, sprzętu rejestrującego audio-video oraz wszelkiego sprzętu elektronicznego, który w ocenie organizatora lub ochrony może utrudniać widoczność innym uczestnikom wydarzenia. Można wnosić jedynie telefony komórkowe oraz małych gabarytów powerbanki.

Punkty medyczne

Podczas trwania koncertu Kings of Leon czynne będą punkty medyczne (w stałych punktach medycznych na stadionie) oraz stacjonować będą dodatkowe patrole medyczne na płycie i trybunach.

Gastronomia na wydarzeniu

Podczas imprezy czynne będą punkty gastronomiczne na promenadzie stadionu, gdzie będzie można zakupić napoje, ciepłe i zimne przekąski. Na płycie będą znajdować się jedynie stosika z wodą – nie będzie tam innych punktów gastronomicznych. Widzowie zgromadzeni na płycie będą mogli skorzystać z punktów rozmieszczonych na promenadzie i tam spożyć zakupione przekąski. Na płycie obowiązuje całkowity zakaz wnoszenia piwa.

Gadżety

Podczas koncertu będzie można kupić oficjalne gadżety Kings of Leon, Organka oraz Dziwnej Wiosny. Na terenie stadionu znajdować się będą 3 takie stoiska, które rozlokowane zostaną: za bramą od ul. Lotniczej, za bramą od ul. Królewieckiej i na płycie boiska.

mat. prasowe organizatora

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułWrocław: Przy fabryce LG Energy Solution powstaje przedszkole publiczne. Trwa rekrutacja dzieci
Następny artykuł5 najbardziej instagramowych miejsc we Wrocławiu!
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.