Wrocław: Klub PROZA organizuje Bookowisko – wielką wyprzedaż domowej literatury

0
fot. fb/ Wrocławski Dom Literatury

Macie książki, które zalegają na domowych regałach? A może wręcz przeciwnie, czujecie potrzebę powiększenia domowych bibliotek? W obu przypadkach mamy dla was dobrą wiadomość – w listopadzie wraca Bookowisko!

Czas: sobota 5 listopada, godz. 11.00–14.00
Miejsce: Klub Proza | Wrocławski Dom Literatury (Przejście Garncarskie 2, II pietro)

,,Listopad, jedenasty miesiąc w roku, przynajmniej wg kalendarza gregoriańskiego. Bo jeśli zajrzymy do kalendarza rzymskiego, odkryjemy, że jest to miesiąc dziewiąty (sorry wrzesień). I wtedy jaśniejsza staje się dla nas też łacińska nazwa November („dziewiąty miesiąc”). W Polsce kojarzy się nam listopad z kryzysem pogodowym, wizytami na cmentarzach i Świętem Niepodległości (w poznańskim też z rogalami). My w tym roku chcemy nadać listopadowi nowy wymiar, dlatego po raz pierwszy w tym właśnie miesiącu zaplanowaliśmy nasz kultowy, legendarny i przez wielu wyczekiwany kiermasz książek – Bookowisko! A jako że listopad jest też podejrzany pogodowo, tym razem nie spotkamy się w Przejściu Garncarskim, a zapraszamy was pod dach do Klubu Proza (w sumie to też Przejście Garncarskie, tyle że w budynku, na drugim piętrze, pod numerem drugim).

Nie do końca wiadomo dlaczego akurat w tym miesiącu potrzebujemy więcej książek. Dosyć oczywiste jest natomiast to, że dwie rzeczy poprawiają nam humor najbardziej na świecie – porządki i czytanie. Jest na to sporo dowodów. Nie będziemy też ukrywać dość istotnego faktu o listopadzie – jest smutniejszy niż czerwiec. Zapraszamy Was na wydarzenie, które znacząco wpłynie na Wasz nastrój, a na efekty nie trzeba będzie czekać długo.” – mówią organizatorzy wydarzenia.

Może też być tak, że niektórzy z was jeszcze idei Bookowiska nie znają, dlatego poniżej kilka informacji podstawowych:

  • Bookowisko to kiermasz książek, w trakcie którego możecie znaleźć rzadkie i niespotykane pozycje do domowych bibliotek
  • podczas Bookowiska możecie też sami wystawić książki zalegające w waszych mieszkaniach (by np. mieć miejsce na nowe )
  • książki możecie sprzedawać/kupować lub wymieniać

Jak zostać wystawcą podczas Bookowiska?

Zasady są proste, zgłaszacie chęć uczestnictwa jako wystawcy (mailowo: info@literatura.wroclaw.pl), przybywacie z książkami, a następnie je sprzedajecie je lub wymieniacie. Udostępnione zostaną Wam stoły i przestrzeń w Klubie Proza.

Osoby chcące wystawić książki podczas Bookowiska proszone są o wysłanie maila pod adres: info@literatura.wroclaw.pl.

W mailu należy zawrzeć podstawowe informacje (nr telefonu, przybliżoną liczbę książek, które planujecie wystawić). Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc, o tym, kto będzie mógł wystawić książki podczas Bookowiska, zadecyduje kolejność zgłoszeń. Nie zwlekajcie!

Na Bookowisko zaprasza Wrocławski Dom Literatury, Klub Proza i Wrocław Miasto Literatury UNESCO.

Po Bookowiksu, o 15.00 w Klubie Proza, odbędzie się wrocławska premiera książki „Kot Marian i odwiedzacze” (Wydawnictwo Dwukropek).

Więcej informacji w wydarzeniu: kliknij

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułKoniec sporu zbiorowego w Miejskim Centrum Usług Socjalnych. Jest porozumienie z protestującymi pracownikami.
Następny artykułOdkryj 5 najciekawszych dzieł sztuki w przestrzeni miejskiej we Wrocławiu
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.