Wrocław: Jesienne Targi Dobry Design w pięknej przestrzeni Concordii

0

Jesień we Wrocławiu zapowiada się ekscytująco m.in. za sprawą kolejnej edycji Targów Dobry Design, która obfitować będzie w premierowe kolekcje modowe, ceramikę, plakat, grafikę, oryginalną biżuterię, rękodzieło, a nawet książki, rośliny i kosmetyki naturalne.

Spotkanie z najciekawszymi rodzimymi wystawcami odbędzie się w drugi weekend września i potrwa już tradycyjnie 2 dni.

To 10 i 11 września w Concordia Design Wrocław odbędzie się kolejna, wyjątkowa edycja Targów DOBRY DESIGN. Będzie to doskonała okazja, by spotkać projektantki i projektantów z całej Polski w samy sercu Wrocławia. Tradycyjnie przygotujemy dla Was przestrzeń dla wielu inspirujących spotkań z odpowiedzialną modą, biżuterią, plakatem i oryginalnym designem w rolach głównych.

Najnowsze jesienne kolekcje modowe i czułe spotkanie z dizajnem

Podczas najbliższego wydarzenia zaprezentujemy blisko 80 marek. Jak zwykle nie zabraknie debiutantów – tym razem będzie to ponad 30 marek.

Wśród naszych propozycji nie zabraknie jesiennych, otulających kolekcji od najciekawszych marek modowych, biżuterii, która zachwyci klasycznymi propozycjami, ale także super odważnymi formami w stylu dopamine dressing. Najbliższe targi to także ogromny wybór przepięknych toreb, torebek, kopertówek, nerek i plecaków, czyli akcesoriów niezbędnych nam na codzień. Będą także nastrojowe dekoracje w najlepszym stylu, autorska ceramika, nastrojowe, ekologiczne świece zapachowe, oryginalne plakaty, ilustracje i grafiki. Szykujemy świetny wybór kosmetyków naturalnych. Dla miłośniczek i miłośników dobrej literatury mamy wybór książek dla dzieci oraz propozycje od autorów z Czech i Rumunii. Wiemy, że kochacie kwiaty i tu Was nie zawiedziemy. Zapraszamy po piękne roślinne okazy oraz oryginalne osłonki. A na długie jesienne wieczory będziemy mieć wyjątkowe puzzle.

Wśród naszych debiutów znajdziecie:

–  MAAR, fia,fia – biżuteria

–  My bohemian sisters – moda boho

 • Franz Kaśka, Akwarelove historie – plakat, ilustracja
 • Tasaka – literatura dla dzieci, która inspiruje do aktywnego uczestnictw w kulturze
 • Wydawnictwo Amaltea – nietuzinkowa literatura czeska i rumuńska
 • FIGGLE – wrocławskie puzzle z ilustracjami wybitnych autorek
 • kria goods, LIMITLESS – akcesoria

A co dla Was przygotowali debiutanci? Oddajemy im głos

„Na targach we Wrocławiu na stoisku MAAR będzie można obejrzeć i kupić aktualną kolekcję – inspirowaną wschodem słońca, a także bestsellery z poprzednich kolekcji. Do wyboru będzie duża pula naszyjników, kolczyków, pierścionków, bransoletek i nausznic. Szykujemy też coś specjalnego – pojedyncze, unikatowe naszyjniki z kamieni naturalnych. Targi to też idealna okazja, żeby zobaczyć projekty MAAR na żywo i na przykład zmierzyć obwód palca – i dopasować na niego idealny rozmiar jednego z wybranych pierścionków” – zapraszają Agata i Antek z MAAR.

„Na wrześniowych targach zaprezentuję serię plakatów powstałych na drodze marzeń sennych. Wolne od wszelkiej kontroli umysłu surrealistyczne prace skupiają się na przedstawieniach fragmentów ludzkiego ciała, powidoków ze snu, który często okazuje się być koszmarem. 

Ilustracje te aktywnie uczestniczą w przemianach ludzkich sposobów odczuwania, ludzkiej świadomości i wrażliwości, dlatego mogą stać się talizmanem, posiadać wartość ochronną. Seria ‘Pomocne dłonie’ odpowiada np. za harmonię i domowy mir właściciela i jego rodziny. Mając jedną z tych prac w domu, nie trzeba zamykać drzwi na klucz. Nie trzeba nawet mieszkać na zamkniętym osiedlu.” – Pisze plakacistka Franz Kaśka. Wszystkie prace autorki będą dostępne jako wysokiej jakości druki pigmentowe w formatach od A4 do B2 (50×70).

Warto również wspomnieć, że Targi Dobry Design to świadome i odpowiedzialne zakupy, tak istotne dla nas wszystkich w aktualnych realiach. Proponowane przez naszych wystawców realizacje to ich autorskie projekty, najczęściej wytwarzane przez nich samych lub w niewielkich rodzimych manufakturach. Często o tym wspominamy, bo to ważny aspekt naszej działalności.

Podczas najbliższych Targów spotkacie również znane i cenione przez Was marki, wielokrotnie na nich goszczące. Wiemy, że przygotowują dla Was swoje najnowsze kolekcje i mnóstwo rabatów. Taki zestaw projektantek i projektantów w jednym miejscu nie zdarza się często!

 • Aurelia & Zwei frauen, BUCLE, BAMBA, Pracownia Fio, LIK – odpowiedzialna moda
 • Qźniar, Hellaclay, Joanna Muzyka Studio, SES jewellry – biżuteria
 • MONIfaktura, TOSKA ceramica – ceramika
 • LEMALINO, Anna Bednarczyk Ilustracje, miwoodo, MAD PRFNK – plakat i ilustracja
 • Bosphaera, Opcja Natura – kosmetyki naturalne
 • B, Mushi, Marmollada, Banda Bag, Czarny szyje – akcesoria

To niewielki wybór z bogatej całości.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła już tradycyjnie Akademia Sztuk Pięknych we Wrocławiu.

TERMIN,  10 i 11 września sobota godzina 11-19, niedziela, godzina 11-18
MIEJSCE: Concordia Design Wrocław (parter i 4.piętro)
Wstęp: wolny

Patronat Honorowy: ASP Wrocław
Organizatorka: Targi DOBRY DESIGN / Magdalena Grobelna

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułWeekend we Wrocławiu: 7 wydarzeń, które polecamy [2-4.09]
Następny artykułAtrakcje dla dzieci w Magnolia Park: Weekend z misiem Grizzly i lemingami
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.