Wrocław: Ferie Zimowe z Kinem Dzieci w Kinie Nowe Horyzonty

0
a

Ferie w mieście nie muszą być nudne! Szczególnie, gdy na horyzoncie czai się mnóstwo przygód przed wielkim ekranem.

Podczas zimowej przerwy od szkoły, Kino Nowe Horyzonty zaprasza młodszych i starszych widzów na filmowe przeboje i jeszcze więcej tytułów ze znakiem jakości Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Kino Dzieci.

Zimowa laba przed wielkim ekranem!

W ciągu dwóch tygodniu, na wielkim ekranie zaprezentowane zostaną produkcje dedykowane młodym widzom, które rozbudzają wyobraźnię, budują wrażliwość na świat i udowadniają, że kino to fantastyczna zabawa! Seanse odbywać się będą codziennie od 29 stycznia do 13 lutego.

W programie między innymi: 

„Nawet myszy idą do nieba” – zachwycająca animacja, która porywa w wir przygód i udowadnia, że w przyjaźni nie ma rzeczy niemożliwych!

„Dziki zachód Calamity Jane” – ekscytująca opowieść o harcie ducha, przezwyciężaniu uprzedzeń i walce o marzenia!

„Klara Muu i Gwiazdka Klary Muu” – z tą bohaterką nikt nie będzie się nudził! Krówka Klara powraca w przebojowym stylu i podbija serca najmłodszych!

filmowa seria „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai” – bo kto powiedział, że rozwiązywanie złożonych zagadek jest tylko dla dorosłych?

„Skarb Mikołajka” – humor, akcja i ulubiona paczka kolegów z Alcestem, Ananiaszem oraz Kleofasem na czele! Bohaterowie ponadczasowych dzieł duetu Goscinny i Sempé powracają!

Warsztaty: plan filmowy „Zootropii!”

Wspólnie z Międzynarodowym Festiwalem Filmowym Kino Dzieci, Kino Nowe Horyzonty zaprasza grupy szkolne i widzów indywidualnych do udziału w interaktywnej instalacji „Zootropia”, która zabiera młodych pasjonatów kina za filmowe kulisy.

W trakcie spotkania z edukatorką filmową uczestnicy poznają tajniki sztuczek wizualnych stosowanych już w latach 50. XX wieku. Co więcej, na własnej skórze przekonają się jak można w filmie wzbić się w powietrze lub wziąć udział w samochodowym pościgu nie mając jeszcze prawa jazdy. A to nie wszystko! Podczas warsztatów dzieci będą odgrywać sceny z europejskich filmów i dowiedzą się, jak różnorodne techniki efektów specjalnych są w nich wykorzystywane. To m.in. dzięki technice green screen czy motion capture młodzi ochotnicy znajdą się w samym środku filmowej akcji.

Szczegóły: https://www.kinonh.pl/cykl.s?id=845

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Wrocław: Aktywne ferie w mieście [CO, GDZIE, ZA ILE]

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułWrocław na weekend. 5 najciekawszych wydarzeń [28-30.01.2022]
Następny artykułZimowe Ptakoliczenie we Wrocławiu. Budki dla ptaków dla pierwszych 100 osób! [ZGŁOŚ SIĘ]
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.