Wrocław: Dni Fantastyki 2022 w Centrum Kultury Zamek już niebawem!

0
fot. CK Zamek

Wrocławskie Dni Fantastyki odbywają się od 2004 roku, co czyni je najstarszym dolnośląskim festiwalem poświęconym fantastyce. Obejmuje tematyką literaturę, film, komiks oraz gry – planszowe i komputerowe.

Podczas edycji z 2021 roku Centrum Kultury Zamek gdzie odbywają się Dni Fantastyki odwiedziło około 10 000 uczestników. 17. Dni Fantastyki we Wrocławiu odbędą się pod hasłem “Granice Magii”, a więc czary, zaklęcia, uroki, rytuały, demony i mistyka.

fot. CK Zamek

Dni Fantastyki wyróżnia obecność bezpłatnej strefy Festiwalowej, zlokalizowanej w leśnickim parku na terenach okalających Zamek. Jej misją jest przybliżenie nurtu szeroko rozumianej fantastyki większemu gronu odbiorców. Fantastyka Open to warsztaty i koncerty, a także pokazy artystyczne oraz stanowiska poświęcone innym inicjatywom fantastycznym. To również wioski rekonstrukcyjne oraz spotkania z inspirującymi gośćmi.

fot. CK Zamek

Dni Fantastyki w 2022 roku odbędzie się od 26 do 28 sierpnia, tradycyjnie w Centrum Kultury „Zamek” we Wrocławiu.

Program wydarzenia odbywać się będzie w godzinach:

Piątek 26.08, 14:00 – 23:00
Sobota 27.08, 12:00 – 23:00
Niedziela 28.08, 12:00 – 18:00.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułW Kinie Nowe Horyzonty zobaczymy film o dinozaurach sprzed niemal stu lat! Pokaz specjalny z muzyką na żywo
Następny artykułWrocław: MATA Tour na Polach Marsowych [DOJAZD NA KONCERT, BILETY]
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.