Wrocław: Co zrobić z choinką po Świętach? Wrocławskie ZOO apeluje!

0
fot. fb/Zoo Wrocław

Wielu z nas myśli już o tym co zrobić z choinką po świętach. Często słyszy się, że zielone drzewka są dobrym smakołykiem dzikich zwierząt. Jeśli przyjdzie Wam do głowy, żeby oddać choinkę do ZOO, to niestety musimy was rozczarować.

Wrocławskie ZOO wyjaśnia dlaczego nie przyjmuje drzew od mieszkańców.

  • ,,W choinkach „domowych” mogą znajdować się pozostałości dekoracji – nie możemy ryzykować, aby takie rzeczy trafiły do żołądków naszych podopiecznych.” – informują pracownicy ZOO Wrocław.

Zwierzęta z wrocławskiego ZOO otrzymały jednak sporo drzewek, które nie sprzedały się przed świętami. Kilkaset choinek ze sprawdzonych plantacji posłuży zwierzętom jako zabawki, czochradła i urozmaicenie pokarmu.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:
Co zrobić z jedzeniem, które zostanie Ci po Świętach? Nie wyrzucaj, podziel się [MAPA MIEJSC]

fot. fb/Zoo Wrocław

Co zatem zrobić z choinką po świętach?

Jeżeli żywa choinka nie nadaje się do dalszego użytku, np. nie ma korzeni, wystawmy ją na dzień odbioru bioodpadów (brązowe pojemniki) lub przywieźmy do PSZOK-a. W przypadku starych, zniszczonych choinek sztucznych możemy wrzucić je do pojemnika na odpady zmieszane (jeżeli choinka jest mała) lub również powinniśmy odwiedzić PSZOK (duże drzewka). (źródło: Zielony Wrocław)

Mapa PSZOk-ów: kliknij

Zasadź lub oddaj

Choinkę w doniczce, która ma zdrowe korzenie można spróbować zasadzić na działce lub w ogrodzie. Jeśli nie posiadasz własnego terenu poinformuj np. w mediach społecznościowych lub na tablicy ogłoszeń na osiedlu, że oddasz choinkę. Z pewnością szybko znajdą się chętni, którzy będą chcieli ją uratować i nadać drugie życie.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:
Co zrobić z jedzeniem, które zostanie Ci po Świętach? Nie wyrzucaj, podziel się [MAPA MIEJSC]

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułKierowco zwolnij! Od 1 stycznia 2022 r. mandaty i kary grzywny wzrosły do nawet 30 tysięcy złotych!
Następny artykułWrocław: Darmowa komunikacja miejska. Od 2022 roku kolejna grupa osób jeździ za darmo!
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.