Już w październiku 2017 r. 4-gwiazdkowa jakość i unikalna oferta Wroclavii będą dostępne dla pierwszych odwiedzających. Z chwilą ukończenia inwestycji Wrocław otrzyma wyjątkowy pod względem architektonicznym, nowoczesny
i wielofunkcyjny obiekt.

– Chcemy zaproponować mieszkańcom Dolnego Śląska nową jakość obsługi i wyjątkową ofertę handlową. Będziemy starali się jak najlepiej wykorzystać doświadczenie Unibail-Rodamco, zyskane dzięki zarządzaniu obiektami w całej Europie, z przyjemnością łącząc je z oczekiwaniami wrocławian oraz niepowtarzalnym wrocławskim stylem – mówi Małgorzata Woźniak, dyrektor Wroclavii. Centra Unibail-Rodamco, zlokalizowane w największych miastach Europy, cieszą się ogromną popularnością wśród odwiedzających, którzy doceniają komfort przestrzeni użytkowej, jakość świadczonych usług oraz różnorodność stref rekreacyjno-rozrywkowych.

Więcej niż centrum handlowe

Wroclavia to wyjątkowy pod względem architektonicznym, nowoczesny i elegancki obiekt, odpowiadający na praktyczne potrzeby mieszkańców miasta i podróżnych. Zgodnie z najnowszymi trendami budownictwa komercyjnego Wroclavia pod jednym dachem będzie łączyć wiele funkcji:

  • biurową (7 tys. m² od strony ul. Suchej),
  • usługową (64 tys. m² powierzchni najmu, ok. 200 sklepów),
  • gastronomiczną (ok. 20 restauracji, zarówno lokalnych, jak i międzynarodowych),
  • rozrywkową (20-salowe kino Cinema City, m.in. jedyny w mieście IMAX),
  • komunikacyjną (dworzec autobusowy o powierzchni 7 tys. m²).

poziom +1_pełna oferta modowa

 4-gwiazdkowa jakość

Cel, który przyświeca Unibail-Rodamco, to chęć sprawienia, aby klienci przeżyli wyjątkowe doświadczenie zakupowe. Po wnikliwej analizie potrzeb swoich klientów firma stworzyła
4-gwiazdkowy znak jakości. Jest to pionierski krok w branży centrów handlowych i swoista gwarancja doskonałości. Przestrzeganie wysokich standardów jakości jest nadzorowane przez światowego lidera w zakresie certyfikacji – firmę SGS, która corocznie wykonuje w każdym z centrów Unibail-Rodamco szczegółowy audyt obejmujący 571 punktów kontrolnych. 4-gwiazdkowa jakość we Wroclavii opierać się będzie na 3 hasłach: GOŚCINNOŚĆ, JAKOŚĆ, USŁUGI. W ramach 4-gwiazdkowej jakości klienci Wroclavii będą mieli możliwość skorzystać m.in.: z zakupów ze stylistą, bezpłatnego i nieograniczonego dostępu do Wi-Fi, aplikacji na smartfony, bezpłatnej przestrzeni do doładowań telefonów
i komputerów, profesjonalnej recepcji, szatni, programu lojalnościowego oraz kart podarunkowych ważnych we wszystkich butikach – i wielu innych.

Każdy szczegół odwiedzin klienta we Wroclavii jest szczegółowo analizowany po to, by jego wizyta była jak najłatwiejsza i jak najbardziej przyjemna. Będzie to miało odzwierciedlenie w detalach na każdym etapie kontaktu klienta z centrum, m.in. w zakresie dostępności i widoczności Wroclavii, w zakresie komfortu parkowania, łatwości poruszania się po centrum, korzystania z toalet i stref odpoczynku.

zielone ogrody na poziomie +2

Unikalna oferta handlowa

Wyróżnikiem Wroclavii będzie bogata, różnorodna oferta handlowa, stanowiąca odpowiedź
na potrzeby nawet najbardziej wymagających klientów. Inwestor podpisał już umowy na 70% powierzchni handlowej. Na gości Wroclavii będą czekać liczne sklepy flagowe, które gwarantują dostęp do pełnej palety produktów danej marki oraz szczególnie staranną 4-gwiazdkową obsługę (m.in. Zara, H&M, Massimo Dutti, CCC, Reserved, New Look). Klienci znajdą we Wroclavii także marki nieobecne dotąd w mieście: Forever 21 (rozpoznawalna na całym świecie marka modowa), Steve Madden (buty i torebki firmowane przez amerykańskiego kreatora mody), Loft 37 (unikalny polski koncept obuwniczy umożliwiający m.in. zakup samodzielnie zaprojektowanych butów) oraz Vapiano (włoska kuchnia przygotowywana na oczach gości).

We Wroclavii zagoszczą  także znani i lubiani przedstawiciele wrocławskiej gastronomii, m.in. Polish Lody, Pasibus, czy Etno Cafe. Zakupy spożywcze będzie można zrobić w sklepach Carrefour i Biedronka; bieliznę kupić w sklepach Triumph, Intimissimi, Calzedonia czy Oysho; kosmetyki – w drogeriach Rossmann i Hebe; biżuterię – w sklepach Apart, Yes, W.Kruk, Verona i BijouBrigitte; elektronikę – w Media Markt i RTV Euro AGD. Artykuły wyposażenia wnętrz zaoferują salony marek Zara Home i Home&You, a artykuły sportowe – 4F i Go Sport.

skrzyżowanie ul. Suchej i Borowskiej

Nowoczesna i ekologiczna architektura

Budowa Wroclavii przebiega w szybkim tempie i w pełni zgodnie z harmonogramem. Jeszcze w kwietniu 2015 r. ze starego dworca autobusowego odjeżdżały autobusy. Dziś powstały w tym miejscu budynek znajduje się w stanie surowym zamkniętym, co umożliwia prace wykończeniowe w jego wnętrzu, m.in. montaż marmurowych posadzek, szklanych balustrad, podwieszanych sufitów, schodów ruchomych i wind. W pełni ukończona jest konstrukcja obiektu, w tym dach, na którego powierzchni znajdują się zapewniające przyjazne, dzienne światło szklane świetliki o łącznej powierzchni 3 tys. m². Do połowy przyszłego roku trwać będą prace nad elewacją Wroclavii. Zostanie wykonana ze szkła oraz specjalnie zaprojektowanych płyt aluminiowych, perforowanych w sposób dający efekt trójwymiarowości. Część aluminiowa ukończona jest w 20%, a szklana – w 60%. Dodatkową atrakcją Wroclavii będzie iluminacja fasady umożlwiająca zmianę barwy oświetlenia na dowolny kolor.

W bryłę Wroclavii wkomponowany jest 300-letni dąb „Przewodnik”, który stał się inspiracją dla całego obiektu. Poszczególne poziomy galerii, zarówno w zakresie kolorystyki wnętrz, jak i przez rodzaj użytych materiałów, nawiązywać będą do trzech warstw lasu: poszycia, pnia drzewa oraz korony drzew. Na poziome +2 powstaną ogrody o łącznej powierzchni 4300 m², dające odwiedzającym wytchnienie od ulicznego gwaru. Dodatkowo całorocznymi pionowymi ogrodami pokryte będą rampy wjazdowe przy ul. Joannitów. W planach inwestora jest także zamontowanie na dachu Wroclavii uli dla pszczół, a także instalacja budek dla ptaków i nietoperzy.

skrzyżowanie ul. Dyrekcyjnej i Borowskiej

Kolejnym wyróżnikiem Wroclavii, odzwierciedlającym stosowaną przez Unibail-Rodamco zasadę poszanowania środowiska naturalnego, będzie certyfikat BREEAM, o który inwestor ubiega się już na etapie projektowo-budowlanym. Jest to  jedna z najbardziej popularnych w Europie metod oceny budynków pod kątem przyjazności dla środowiska i dla użytkowników. W ramach certyfikacji BREEAM we Wroclavii wykonano kompleksowe analizy, m.in. zużycia energii świetlnej, wody i emisji dwutlenku węgla, wpływu na zanieczyszczenie powietrza oraz analizę zagospodarowania terenów zielonych, a także legalności i certyfikacji stosowanych materiałów.

Obecnie przy budowie Wroclavii pracuje 900 osób. W okresie najbardziej intensywnych prac będzie ich 2000.

mat. prasowe

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułBulwary Książęce – nowa koncepcja convenience street mall
Następny artykuł„MotoPomocni” – bezpłatne szkolenia dla motocyklistów
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.