We Wrocławiu, pomiędzy dwoma ramionami Odry oraz w bliskim sąsiedztwie Starego Miasta, powstaje unikatowy kompleks typu mixed-use. Bulwary Książęce, to najnowsza inwestycja BPI Polska, która składać się będzie z części  mieszkaniowej oraz towarzyszącej jej części usługowej.
Tę drugą stworzy pieszy pasaż handlowy realizowany według nowej koncepcji convenience street mall.

Bulwary Książęce reprezentują nowatorskie podejście do tworzenia w miastach stref handlowo – usługowych budowanych w harmonii z otoczeniem, uwzględniając zarówno budynki mieszkalne jak i przestrzeń publiczną, które  przyciągają klientów swą kameralną zabudową i dogodnym dostępem. Convenience street mall stanowią przeciwwagę dla zamkniętych, monolitycznych brył galerii handlowych. To miejsca zaprojektowane z myślą nie tylko o codziennych zakupach, ale także sprzyjające spotkaniom towarzyskim w otwartej przestrzeni publicznej – mówi Maciej Golis, Dyrektor Projektu w BPi Polska odpowiedzialny za realizację inwestycji Bulwary Książęce we Wrocławiu.

Cam_04_High_Dusk_02_9K

Pieszy pasaż, zwany również ulicą handlową, który powstanie w ramach inwestycji Bulwary Książęce,  został zainspirowany francuskimi obiektami typu mixed-use, w tym pasażem Les Passage de l’Hôtel de Ville w miejscowości Boulogne Billancourt należącej do aglomeracji paryskiej. Na uwagę zasługuje charakterystycznie zakrzywiony kształt ulicy, który zapewni bardzo dobrą widoczność witryn wszystkich lokali usługowych o łącznej powierzchni najmu ok. 4 500 mkw. GLA.

–Znajdzie się tam miejsce na sklep spożywczy, placówki usługowe, kwiaciarnię,  butiki, kawiarnie i restauracje, o których atrakcyjności zadecyduje niezwykle malownicze położenie pomiędzy dwoma ramionami Odry, prestiżowe sąsiedztwo Starego Miasta i  bardzo mocna strefa oddziaływania
o zasięgu blisko 200 tysięcy osób – mówi Maciej Golis.

Cam_02_Dusk_9K

Projekt zagospodarowania pasażu uwzględnia zieleń, szerokie aleje wewnętrzne sprzyjające stawianiu letnich ogródków przy lokalach gastronomicznych oraz powstanie nowego placu miejskiego od strony Mostu Pomorskiego. BPI Polska prowadzi również rozmowy z miastem w sprawie rozbudowy infrastruktury komunikacyjnej wokół inwestycji.

Z myślą o najemcach i przyszłych klientach przewidziano także profesjonalne zaplecze do obsługi ulicy handlowej, w tym podziemny parking (niezależny od parkingu w części mieszkaniowej), strefę dostaw, biura dla ochrony i zarządcy, a nawet specjalny lokal na odpady organiczne dla restauracji.

Warto podkreślić,  że starannie przemyślana koncepcja całego kompleksu umożliwi synergię wszystkich zaprojektowanych funkcji, tworząc z jednej strony nową atrakcyjną przestrzeń publiczną we Wrocławiu, a z drugiej zapewniając prywatność , ciszę i bezpieczeństwo mieszkańcom Bulwarów Książęcych.

Cam_05_high_dusk_9K

Za komercjalizację ulicy handlowej odpowiada międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield. W części mieszkalnej powstanie w sumie ok. 370 lokali, w tym mieszkania
o podwyższonym standardzie i apartamenty. Budowa kompleksu ruszyła pod koniec sierpnia i będzie realizowana w II etapach. Termin zakończenia I etapu planowany jest na czerwiec 2018 roku.

Więcej informacji na stronie http://www.bulwaryksiazece.pl/.

 

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułRęki Dzieła Fest , czyli festiwal wrocławskich rękodzielników już w weekend
Następny artykułWroclavia – tak zmienia się dawny dworzec autobusowy
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.