Wracają wycieczki z przewodnikiem po wrocławskim ZOO!

0

To prawdziwa gratka dla odwiedzających wrocławskie zoo. W małej grupie można zwiedzić zoo wraz z ekspertem. Do wyboru są trzy różne tematy i trzy trasy. Koszt to 10 zł od osoby plus bilet wstępu do zoo.

Czy wiecie, że fenki obniżają temperaturę ciała dzięki uszom, a oryksy wytrzymują bez wody dwa razy dłużej niż wielbłądy? Że w Odrze mieszka co najmniej 35 gatunków ryb, a foka nie stanowi konkurencji pokarmowej dla człowieka?

Że ryś to gatunek holarktyczny, czyli o szerokim zakresie występowania, a okapi to endemit niewielkiej części Dżungli Kongo? Na wygląd, dietę i zachowanie zwierząt ma wpływ dosłownie wszystko – klimat, ukształtowanie terenu, dostępność i rodzaj pokarmu, czy inne gatunki występujące w danym środowisku.

– Biologia to fascynująca i logiczna nauka. Chcemy ją przybliżyć naszym odwiedzającym. Każdy temat to zupełnie inna wycieczka w świat zwierząt. Zostały przygotowane tak, aby pokazać największe cuda Matki Natury w danych obszarach – opowiada Marta Zając-Ossowska, dyrektor Wydziału Edukacji ZOO Wrocław.

„Daj się oprowadzić” to niezwykła oferta dla osób indywidualnych. W grupie najwyżej 10 osób można zwiedzać zoo pod przewodnictwem edukatora. To okazja do lepszego poznania ogrodu i jego mieszkańców. Przewodnikami są wieloletni pracownicy ogrodu, którzy zajmują się edukacją, posiadają wykształcenie z zakresu biologii i ochrony środowiska, a prywatnie są pasjonatami przyrody. Daje to gwarancję rzetelnej wiedzy, poznania wielu ciekawostek i otrzymania wyczerpujących odpowiedzi na pytania.

Do wyboru są trzy różne wycieczki piesze. Każda z nich trwa godzinę. Podczas zwiedzania szlakiem „Mieszkańców pustyń i terenów trawiastych”, ekspert opowie o najciekawszych przystosowaniach zwierząt do życia w trudnych warunkach na przykładzie m.in. fenków, oryksów szablorogich, żyraf czy likaonów.

Trasa pt. „Mieszkańcy wód”, poświęcona jest nie tylko rybom słodko i słonowodnym, ale również innym wodnym zwierzętom, jak pingwiny przylądkowe, wydry europejskie, żółwie błotne, czy foki pospolite.

Trzecia – „Mieszkańcy lasów” to wycieczka przez lasy strefy umiarkowanej, które zamieszkują bardzo zróżnicowane gatunki, jak niedźwiedzie brunatne, rysie, wilki.

„Daj się oprowadzić”, to nie tylko dodatkowa atrakcja dla zwiedzających, ale też realizacja misji wrocławskiego zoo, którą jest edukacja przyrodnicza na rzecz ochrony gatunkowej zwierząt.

– Sensem istnienia współczesnego ogrodu zoologicznego jest ochrona gatunkowa zwierząt. Jednym ze sposobów na nią jest edukacja. Ochronić możemy tyko to co, co poznamy i pokochamy. Nasi edukatorzy to prawdziwi pasjonaci, więc jestem pewien, że każdy kto skorzysta z wycieczki będzie zachwycony i lepiej zrozumie. jak ważna jest walka o przetrwanie zwierząt w naturze – mówi Radosław Ratajszczak, prezes wrocławskiego zoo.

Zwiedzania odbywają się codziennie (oprócz 15. sierpnia 2021) w godz. 11:00, 12:30 i 14:00 wg harmonogramu na stronie https://bilety.zoo.wroclaw.pl/.

Bilet można kupić w kasie zoo a także na stronie internetowej https://bilety.zoo.wroclaw.pl/.

Koszt usługi to 10 zł/osoba plus bilet do zoo, zbiórka pod dużą mapą ogrodu za kołowrotami.

Regulamin dostępny jest tutaj

mat. ZOO Wrocław

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułOd 10 lipca brak tramwajów na Kozanów i Maślice
Następny artykułJuż jutro odbędzie się Hardmade City Festival
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.