Wraca pełna funkcjonalność placu Orląt Lwowskich

0

Od soboty, 12 grudnia 2020 r. zostanie przywrócona pełna funkcjonalność placu Orląt Lwowskich wraz z sygnalizacją świetlną.

Dla kierowców oznacza to, przywrócenie funkcjonalności placu sprzed przebudowy. Plac został wzbogacony o torowisko tramwajowe, po którym mogą jeździć autobusy (Trasa Autobusowo-Tramwajowa na Nowy Dwór – na wlocie od ul. Robotniczej, na nowym torowisku pojawił się już buspas w obu kierunkach), jednak dla kierowców zmiany wdrażane w sobotę będą kosmetyczne.

Niemal każdy wlot utrzymał dotychczasowe relacje dla kierowców, z wyjątkiem kierunku od pl. Orląt Lwowskich w ul. Podwale, który został przeznaczony dla komunikacji zbiorowej.

Najistotniejsza zmiana została wdrożona już w sierpniu tj. wprowadzenie ruchu jednokierunkowego na ul. pl. Orląt Lwowskich w kierunku ul. Braniborskiej (poza obrębem placu), które sprawiło, że ruch w stronę ul. Robotniczej jest częściowo dookólny (pojazdy jadące w stronę pl. Orląt Lwowskich od ul. Nabycińskiej czy Braniborskiej, zamiast jechać ul. pl. Orląt Lwowskich, są kierowane na dalszy odcinek ul. Nabycińskiej w stronę ul. Robotniczej i dopiero z ul. Robotniczej mogą wjechać na plac).

Największe zmiany dotyczą obecnie komunikacji zbiorowej:

od 12 grudnia 2020 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmiany tras linii autobusowych 106, 107, 109, 127, 148, 149, 206, 249 609.

Autobusy linii 106148149 i kursy nocne linii 206 i 249 powrócą na swoje trasy w obrębie placu Orląt Lwowskich.

Autobusy ww. linii jadące w kierunku Nowego Dworu będą zatrzymywały się na nowych przystankach autobusowo-tramwajowych na ulicy Podwale przed skrzyżowaniem z ulicą Piłsudskiego oraz na wysokości Dworca Świebodzkiego przed skrzyżowaniem z ulicą Nabycińską.

Autobusy linii 127 powrócą na swoją stałą trasę przejazdu w obu kierunkach przez ulicę Tęczową, a kursy linii 107109 i 609 jadące z placu Solidarności w kierunku Nowego Dworu będą realizowane przez plac Jana Pawła II, ulicę Podwale, plac Orląt Lwowskich i ulicę Robotniczą – w kierunku przeciwnym trasa linii 107109 i 609 pozostanie bez zmian.

WYMIANA SZYN NA PĘTLI TRAMWAJOWEJ „SĘPOLNO”

W związku z planowanym przeprowadzeniem prac związanych z wymianą szyn na pętli tramwajowej „Sępolno”, w dniach 10-13 grudnia 2020 roku (czwartek-niedziela) planowane jest wprowadzenie zmiany trasy linii tramwajowej 33, która zostanie skrócona do pętli przy Stadionie Olimpijskim.

Tramwaje linii 9 i 17 będą nadal bez zmian dojeżdżały do Sępolna.

BILETY JEDNORAZOWE I OKRESOWE.

Pasażerowie, którzy skasowali bilet jednorazowy w tramwaju linii 33 będą mogli kontynuować podróż tramwajem linii lub 17 na odcinku Stadion Olimpijski – Sępolno. Powyższa zasada również będzie obowiązywała w kierunku powrotnym. Skasowany bilet będzie zachowywał ważność nie dłużej niż przez 70 minut.

Celem przypomnienia, pasażerowie posiadający bilet na daną linię okresową mogą podróżować:

– wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie przed remontem;
– wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie, która kursuje objazdem podczas remontu.
ZMIANA TRASY LINII AUTOBUSOWEJ 111
W związku z planowaną realizacją zdjęć do filmu pt. „Pałac” na ulicy Rychtalskiej, od godziny 15.30 w dniu 13 grudnia 2020 roku (niedziela) planowane jest wprowadzenie zmiany tras linii autobusowej 111.

Autobusy ww. linii zostaną skierowane w obu kierunkach objazdem od ulicy Jedności Narodowej przez ulicę Słowiańską, Trzebnicką, Miłosza i Czochralskiego do ulicy Zakładowej z pominięciem przystanku „Nowowiejska” i „Słonimskiego„.

Autobusy linii 111 powrócą na ulicę Rychtalską o godzinie 7.00 dnia 14 grudnia 2020 roku (poniedziałek).

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułKultowe publikacje Muzeum Architektury dostępne jako bezpłatne e-booki
Następny artykułStrajkowy ogórek reanimowany! MPK Wrocław rusza z remontem klasyka
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.