Witryna na gwiazdkę! Rusza 3 edycja konkursu na najlepszą świąteczną aranżację witryny

0

Czy witryna może przemówić ludzkim głosem? W święta przecież wszystko jest możliwe!

3 edycja konkursu na najlepszą świąteczną aranżację witryny jest wyjątkowa, bo oprócz przedsiębiorców i przedsiębiorczyń z Przedmieścia Świdnickiego i Starego Miasta, w tym roku zapraszamy także lokalny biznes z Nadodrza.

Nadodrze dołącza do konkursu!

Projekt Dobry Widok od dawna zmienia i odświeża nadodrzańskie witryny. Niedawno metamorfozę z Dobrym Widokiem przeszły tu sklep meblowy Zoja czy sklep z ubraniami “Moda Italia”. “Wydało nam się naturalne, żeby zaprosić także przedsiębiorców z tego osiedla do konkursu. Nadodrze obfituje w wiele kreatywnych i tradycyjnych biznesów, których świąteczne witryny na pewno zrobią wrażenie!” mówią organizatorzy akcji

Jak co roku, celem konkursu jest wyłonienie najlepszych aranżacji świątecznych pośród witryn! Jury wyłoni trzy najlepsze aranżacje, ale i mieszkańcy będą mogli zabrać głos w tej sprawie i nagrodzić swojego faworyta.

Główną nagrodą w konkursie jest sfinansowanie, projekt i wykonanie aranżacji w witrynie dla zwycięskiego lokalu. Jury oceni między innymi estetykę, pomysłowość i wyjątkowość opowiadanej historii.

Od 8 grudnia to Wy, mieszkanki i mieszkańcy Wrocławia, możecie wypowiadać się i głosować na świąteczną aranżację na profilu Dobry Widok na facebooku. Nagrodą mieszkańców i mieszkanek będzie profesjonalna sesja zdjęciowa dla zwycięskiego lokalu.

Wyniki obrad jury oraz głosowania mieszkańców i mieszkanek  Wrocławia poznamy już 17 grudnia podczas rozdania nagród online.

“Zależy nam, by mieszkańcy i mieszkanki Wrocławia dostrzegli jak ważna jest estetyka w mieście, którego nieodłącznym elementem są witryny lokalnych biznesów, bo przecież można powiedzieć, że witryny to takie oczy miasta. Dobrze zaaranżowana witryna sprawia, że miasto nie tylko wygląda po prostu dobrze, ale przede wszystkim  jest bardziej dostępne i przyjazne zarówno mieszkańcom  jak i turystom”. – mówi koordynatorka projektu Zuzanna Wollny.

Witrynę może zgłosić każdy

Do zgłaszania swoich świątecznych aranżacji organizatorzy zapraszają przede wszystkim przedsiębiorców chcących pochwalić się swoją witryną, ale kwalifikować witryny do konkursu mogą także mieszkanki i mieszkańcy Wrocławia!

Jak zgłosić do konkursu? Zrób zdjęcie witryny (najlepiej wieczorem) i prześlij wraz z krótkim opisem lokalu na dobrywidok@dompokoju.org (nie zapomnij podać nazwy lokalu!).

Witrynowa opowieść

W tym roku motywem przewodnim konkursu są “witrynowe opowieści”. Czy witryny mogą opowiadać historie? Oczywiście! A te, które robią to dobrze, potrafią zatrzymać zauroczonego przechodnia na długo! Święta to idealny moment, żeby snuć opowieści i dzielić się nimi z innymi. Zaaranżuj swoją witrynę i opowiedz historię swojego lokalu. Możesz cofnąć się do początków swojej działalności lub opowiedzieć o swoim zespole. Postaw na tradycję lub opowiedz witryną za co lubisz to czym się zajmujesz – decyzja o tym jaką historię opowiesz należy do Was!

Niech na święta witryny przemówią ludzkim głosem i opowiedzą nam historię. Bo opowieści to jedna z tych niezmiennych rzeczy, które tworzą klimat wspólnoty i rodzinności. A o to przecież chodzi w święta – mówią organizatorzy konkursu.

Głosowanie mieszkańców i mieszkanek

10 grudnia na profilu facebookowym Dobry Widok pojawi się album ze zdjęciami witryn zakwalifikowanych do konkursu

Wybierz witrynę, która budzi w Tobie ducha świąt oraz podoba ci się najbardziej i zagłosuj na nią klikając “lubię to” pod jej zdjęciem.

Dbajmy o widoki Wrocławian

Konkurs na witrynę świąteczną to nie tylko sposób na docenienie przedsiębiorców oraz ich pracę włożoną w prowadzenie biznesów. To przede wszystkim promowanie dobrych praktyk związanych z wyglądem lokali usługowych oraz uwrażliwienie przedsiębiorców na to, jak istotna jest nie tylko dla ich biznesu, ale dla wizerunku całej przestrzeni publicznej dobrze zaprojektowana, estetyczna witryna.

W ubiegłych latach tytuły najlepszych witryn zdaniem jury zdobyły butik Diuk – ubieramy mężczyzn, Rowery Stylowe, Apartamenty Bike up oraz Kawiarnioksięgarnia Nalanda, Klubokawiarnia Mleczarnia, Soup Culture. W głosowaniu mieszkańców w zeszłym roku zwyciężył salon sukien ślubnych TesoroSi.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułWrocławska choinka – kiedy zaświeci? [SPRAWDŹ]
Następny artykułMikołajki 2021 we Wrocławiu. 5 miejsc, gdzie spotkasz Świętego Mikołaja
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.