Wielkie Wrocławskie Śniadanie Wolności – 4 czerwca

0
a

Prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz i Robert Makłowicz zapraszają wrocławian i turystów do wspólnego stołu i wspólnych wspomnień podczas Wielkiego Wrocławskiego Śniadania Wolności, które odbędzie się 4 czerwca na rynku (początek o godz. 9).  

W programie m.in. śniadaniowe przysmaki, jajecznica z 1989 jajek serwowana przez wrocławskich szefów kuchni i wspomnienia z lat 80., dotyczące procesu transformacji systemowej w Polsce czy tworzenia społeczeństwa obywatelskiego, funkcjonującego w warunkach wolnego rynku. O wolności rozmawiać będą m.in. Barbara Trzeciak-Pietkiewicz, dr Adolf Juzwenko, Mark Brzeziński, Alicja Grzymalska, prof. Jerzy Hausner, Rafał Bubnicki, Stanisław Szuszkiewicz i  Andrij Sadowy.

Wielkie Wrocławskie Śniadanie Wolności zakończy X edycję festiwalu Europa na widelcu – kulinarnego święta, które odbywa się na początku czerwca co roku. Po raz pierwszy europejska biesiada odbyła się 4 czerwca 2009 roku – Wrocław świętował w ten sposób rocznicę pierwszych wolnych wyborów. Wspólne śniadanie jest zarazem początkiem dwudniowego Festiwalu Wolności.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułTo będzie prawdziwie rockowy weekend we Wrocławiu! Eleven Bike Fest 2018 [WYGRAJ BILETY!]
Następny artykułMuzeum Architektury pierwszym wrocławskim muzeum przyjaznym zwierzętom – pets welcome!
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.