Wielkie otwarcie sezonu na Wrocławskim Torze Wyścigów Konnych Partynice [WSTĘP WOLNY]

0

Po 196 dniach przerwy, w najbliższą niedzielę, 5 maja, na wrocławski hipodrom wybiegną najszybsze konie świata – folbluty, inaugurując tym samym sezon wyścigów konnych 2019 na Partynicach. Sportowy program dnia oferuje wszystko, co najlepsze: piekielnie szybkie gonitwy płaskie, wytrzymałościowe z płotami oraz najbardziej widowiskowe, gonitwy przeszkodowe.

Organizatorzy przygotowali szereg atrakcji towarzyszących: uroczystą paradę otwarcia, prezentację ogiera Fazza Al Khalediah – sensacyjnego zwycięzcę z paryskiego Longchamp, pokaz koni andaluzyjskich, woltyżerki sportowej, gonitwę kucyków oraz odsłonięcie partynickiego krasnala. Dzień wyścigowy poprowadzi gość specjalny otwarcia sezonu – Robert Janowski.


5 maja od godz. 13:00, wstęp wolny.

Wielkie ściganie

Po półrocznej przerwie wielkie ściganie powraca na Wrocławski Tor Wyścigów Konnych Partytnice. Podczas inauguracyjnej niedzieli czeka miłośników konnych gonitw prawdziwie końska dawka emocji, w programie dnia mamy siedem silnie obsadzonych gonitw na dystansach płaskich, z płotami i przeszkodowych. Konie pełnej krwi angielskiej, których domeną jest szybkość, ścigać się będą w gonitwach płaskich, zaś te obdarzone wytrzymałością, rywalizować będą w widowiskowych gonitwach z przeszkodami.

Jedna z nich, Nagroda Otwarcia Sezonu, to próba przeznaczona dla starszych i doświadczonych koni, które na liczącej 4200 m krętej trasie pokonywać będą liczne przeszkody, takie jak różnego rodzaju żywopłoty, rów z wodą i mur, a także przegalopują przez wyjątkowo atrakcyjną dla publiczności i fotoreporterów przeszkodę wodną.

Atrakcje Otwarcia Sezonu

Zgodnie z tradycją wrocławskiego toru gonitwa Otwarcia Sezonu będzie poprzedzona uroczystą paradą. Na prostej finiszowej przed trybunami pojawi się dyrektor toru Jerzy Sawka na Damarze – koniu Bohuna z filmu „Ogniem i mieczem” w asyście konnej dwóch amazonek, witając zgromadzoną publiczność.


Specjalnie na otwarcie sezonu do Polski z Andaluzji przylatuje Blanka Satora – wybitna instruktorka jazdy konnej, która przygotowała pokaz koni andaluzyjskich.
Podczas tak ważnego dnia nie może zabraknąć najsławniejszego konia z Partynic, o którym w ciągu ostatnich miesięcy pisały media na całym świecie, to ogier Fazza Al Kahlediah, zwycięzca z paryskiego toru Longchamp, zdobywca drugiego miejsca podczas najbardziej kasowego mityngu na świecie – Dubai World Cup. Fazza tym razem nie pobiegnie, ale zostanie zaprezentowany na padoku.

Publiczność będzie miała okazję podziwiać w akcji najmniejsze konie z Partynic, czyli kuce, które, dosiadane przez adeptów Wyższej Szkółki Jazdy, pobiegną w pokazowej gonitwie. Na piaszczystym czworoboku przed trybunami, partynicka sekcja woltyżerki, czyli ćwiczeń akrobatycznych wykonywanych na poruszającym się koniu, zaprezentuje najnowszy pokaz przygotowany na inaugurację sezonu.

Od tego roku na Wrocławskim Torze Wyścigów Konnych pojawi się też nowy mieszkaniec – wyścigowy krasnal. Uroczyste odsłonięcie rzeźby krasnala nastąpi również w trakcie dnia wyścigowego.

Jaka to melodia/gonitwa ?

Mityng otwarcia sezonu wyścigowego na wrocławskich Partynicach, już sam w sobie obfitujący w atrakcje, będzie miał jeszcze jeden, dodatkowy magnes – w roli prowadzącego wystąpi znany i lubiany prezenter telewizyjny i dziennikarz radiowy Robert Janowski, który z wykształcenia jest… lekarzem weterynarii.

Jak bezpiecznie i wygodnie dotrzeć na wyścigi

Otwarcie sezonu wyścigowego zawsze cieszy się olbrzymim zainteresowaniem. Dlatego organizatorzy postanowili uruchomić dodatkowe parkingi oraz darmowy transport. 5 maja od godz. 12:00 do godz. 20:00 na trasie: pętla tramwajowa Krzyki – Tor Wyścigów Partynice – parking Auchan – Tor Wyścigów Partynice – pętla tramwajowa Krzyki będą kursowały bezpłatne autobusy. Trasę będzie obsługiwał Polbus. Z uwagi na trwającą inwestycję, parkowanie na terenie kompleksu samochodów prywatnych będzie niemożliwe. Dla zmotoryzowanych dostępne będą parkingi: zewnętrzny przy torze wyścigów oraz ten przy Auchan. Pomimo specjalnych udogodnień dla kierowców, organizatorzy zachęcają do przybycia na wyścigi komunikacją miejską.

Na teren obiektu można będzie wejść główną bramą od ul. Zwycięskiej. Dodatkowe wejścia na tor będą uruchomione dopiero w czerwcu, ponieważ cały czas trwa inwestycja budowy ścieżki pieszo-biegowej wokół toru, której elementami są nowe wejścia na teren obiektu.

Otwarcie Sezonu wyścigowego na Partynicach 2019

5 maja (niedziela), godz. 13:00
(prezentacja koni w padoku przed pierwszą gonitwą, godz. 13:45)

Wrocławski Tor Wyścigów Konnych – Partynice, ul. Zwycięska 2

Wstęp wolny

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułWyrusz w podróż pociągiem pełnym roślin – Zielony Wagon na Dolnym Śląsku!
Następny artykułPrzy Hali Stulecia powstaje największy park rozrywki na wolnym powietrzu we Wrocławiu! [CENNIK]
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.