Wielki powrót Elektryków do Wrocławskiego Roweru Miejskiego! Na ulice Wrocławia ponownie wyjechały rowery elektryczne

0

Te znane mieszkańcom z zeszłego roku żółte elektryczne jednoślady wracają po przerwie, aby ponownie uzupełnić funkcjonujący system Wrocławskiego Roweru Miejskiego.

Tegoroczny sezon rowerowy ruszył pełną parą – obserwujemy, że w wielu miastach w Polsce padają kolejne rekordy wypożyczeń. Wrocławianki i wrocławianie nie pozostają w tyle – tylko w tym roku skorzystali z rowerów miejskich już ponad 650 tysięcy razy, zbliżony wynik udało się osiągnąć dopiero w połowie czerwca zeszłego roku, a warto przypomnieć, że ostatni sezon był rekordowym od początku istnienia WRM i zakończył się wynikiem ponad 2 milionów wypożyczeń rowerów!

Przed nami najgorętszy okres lata, gdzie zainteresowanie rowerami jeszcze wzrasta – dlatego zdecydowaliśmy się ponownie udostępnić nasze elektryki, które w zeszłym roku okazały się strzałem w dziesiątkę – mówi Tomasz Wojtkiewicz, Prezes Nextbike PolskaZ Wrocławiem jestem związany zarówno zawodowo jak i prywatnie, tym bardziej cieszy mnie to jak prężnie rozwija się tutejszy system rowerowy, którym mamy przyjemność zarządzać od początku Nextbike w Polsce, czyli już blisko 11 lat. – dodaje.

Flota dodatkowych 100 pojazdów wspomaganych elektrycznie, została uruchomiona w zeszłym roku z okazji dziesięciolecia systemu WRM. Rowery te przejechały ponad 100 tysięcy kilometrów dając użytkownikom nowe możliwości wypadów za miasto, czy przejażdżek bez większego zmęczenia nawet w najgorętsze dni. Sama jazda rowerem elektrycznym to czysta przyjemność, gdyż wspomaganie jazdy uruchamiane jest automatycznie i wspiera kierującego do prędkości 25 km/h. Naładowana bateria pozwala na dziesiątki kilometrów jazdy, dzięki czemu możemy pozwolić sobie na dalsze wypady za miasto na piknik czy po prostu aby oderwać się od miejskiego zgiełku.

Wynajem elektryków pozostaje bez zmian – wystarczy aplikacja Nextbike lub WRM i aktywne konto rowerowe. System jest w pełni zintegrowany z Wrocławskim Rowerem Miejskim. Cena przejazdu liczona jest od startu wypożyczenia i wynosi 49 gr za każdą rozpoczętą minutę. Rowery należy zwracać przy stacjach WRM, jednak tak jak dla rowerów standardowych użytkownicy mają możliwość pozostawienia elektryków poza stacjami – w takich sytuacjach pobierana jest dodatkowa opłata w wysokości 5 zł za każdy zwrot roweru poza strefą stacji.

mat. NextBike

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułWrocław: 1 czerwca dzieci pływają za darmo. Otwarcie sezonu letniego na wrocławskich basenach i kąpieliskach
Następny artykułRuszyły Wrocławskie Linie Turystyczne! Podróżuj zabytkowymi pojazdami na jednym bilecie
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.