Wielki powrót 3-majówki na Pergolę – weekendowe atrakcje i możliwe utrudnienia

0

W najbliższy weekend na Pergoli odbędzie się 3-majówka – kultowy wrocławski festiwal muzyczny, który ze względów bezpieczeństwa epidemiologicznego w tym roku został przeniesiony właśnie na początek lipca.

W związku z organizacją festiwalu odwiedzających kompleks Hali Stulecia mogą czekać niedogodności w dostępie do atrakcji kompleksu takich jak m.in. Fontanna Multimedialna. 

Od wielu lat 3-majówka odbywa się na Pergoli tradycyjnie w długi majowy weekend. W zeszłym roku festiwal nie odbył się ze względu na pandemię COVID-19. Nie udało się również w maju tego roku, ale ostatecznie udało się znaleźć inny, dobry i bezpieczny dla wszystkich uczestników termin, czyli 2-4 lipca i tym samym 3-majówka wraca na Pergolę po dwuletniej przerwie. 

Podczas trzydniowego festiwalu na dwóch plenerowych scenach zagra czołówka polskiej sceny muzycznej i jak zawsze 3-majówka muzycznie będzie bardzo różnorodna. Wystąpią m.in.: Leszek Możdżer, Maria Peszek, Łąki Łan, Spięty, Ralph Kaminski, Organek czy Rysy z Justyną Święs, ale mocną reprezentację będzie też miała m.in. scena hiphopowa (Jan – rapowanie, Tymek i KęKę) czy gitarowa (Illusion, Persival Schuttenbach, Łydka grubasa, Strachy na Lachy czy Nocny Kochanek).

Organizator stawia przede wszystkim na bezpieczeństwo uczestników wydarzenia, a o szczegółach i zasadach uczestnictwa w festiwalu informuje na bieżąco na swoich kanałach. Dodatkowo na terenie kompleksu Hali Stulecia w piątek i sobotę działać będzie mobilny punkt szczepień – wszyscy chętni będą się mogli w nim zaszczepić szczepionką Johnson&Johnson.

Festiwal jest biletowany, a jego teren będzie niedostępny dla innych odwiedzających kompleks. Dokładny zakres wyłączenia terenu prezentuje załączona mapa. 

Z organizacją wydarzenia wiążą się też utrudnienia w dostępie do Fontanny Multimedialnej oraz tzw. małej fontanny – obydwie od 2 do 4 lipca będą wyłączone i tym samym nie będą odbywać się pokazy dzienne Fontanny Multimedialnej. Taras letni przy Pergoli z punktem gastronomicznym oraz toalety w budynku Wrocławskiego Centrum Kongresowego będą dostępne jedynie dla uczestników festiwalu, ale na pozostałych gości czekać będą mobilne punkty z jedzeniem i napojami, w tym Strefa foodtrucków od strony ul. Wróblewskiego. Przy strefie zostaną też uruchomione dodatkowe toalety w samej Hali Stulecia. Bez żadnych utrudnień działać będzie FunPark dla dzieci.  

Kiedy? 2-4 lipca 2021

Gdzie? Wrocławska Pergola

Więcej informacji: tutaj

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułSzczepionkowy autobus wyruszył w trasę. Punkt szczepień sam przyjedzie na Twoje osiedle!
Następny artykułWraca bezpłatne kino plenerowe przed Centrum Historii Zajezdnia [REPERTUAR]
Współzałożyciel portalu. Uważam, że każda ulica i każdy mieszkaniec Wrocławia ma swoją historię, a ja pragnę je odkrywać i przekazywać dalej. Moją ogromną pasją jest fotografia. Kocham uwieczniać na zdjęciach piękne momenty, miejsca i ludzi.