Wielki dwudniowy piknik na Stabłowicach i filmowo-kulinarna uczta na Psim Polu! [WYWCZAS]

0

Tegoroczne lato powoli przechodzi do historii, ale Wywczas stara się wycisnąć z najgorętszej pory roku wszystko, co możliwe! Organizatorzy zapraszają na piąte wydarzenie cyklicznego projektu w plenerach wszystkich pięciu dawnych dzielnic stolicy Dolnego Śląska i na wielki finał – weekendowy piknik w Parku Stabłowickim.

Wywczas to kulturalna propozycją na spędzenie ostatnich tygodni lata w zielonych zakątkach Wrocławia. W ramach cyklu odbywa się 5 wydarzeń filmowo-kulinarnych oraz weekendowy finał w Parku Stabłowickim.
Na terenie każdej dawnej dzielnicy (Starego Miasta, Fabrycznej, Krzyków, Śródmieścia i Psiego Pole) wybraliśmy lokalną restaurację, oferującą dania z różnych części świataFilm pokazywany podczas kolejnych wieczorów pochodzić będzie z tego samego regionu, co serwowana w czasie wydarzenia kuchnia.

Uczta na Psim Polu

W czwartek, 23 września zawitajcie na Psie Pole, a bardziej precyzyjnie – na Zakrzów, osiedle, które coraz bardziej domaga się odkrycia. Kulinarnym partnerem piątego Wywczasu będzie foodtruck GoFreak, który od kilku lat podróżuje po całym mieście i serwuje pyszne gofry.
Na jeden wieczór GoFreak stanie się na placu integracyjnym w Parku Jedności na Zakrzowie, by zaserwować inspirowane Stanami Zjednoczonymi smakołyki. Do USA zabierze nas także komedia-science fiction „Palm Springs” – historia dwójki osób, które orientują się, że zostały zamknięte w pętli czasowej i do znudzenia przeżywają ten sam dzień. Na szczęście są tam razem i naprawdę nieźle się dogadują.
Zwiastun  „Palm Springs”: LINK

Dwudniowy piknik na Stabłowicach

Po przeprawie przez pięć dzielnic organizatorzy zapraszają na dwudniowy piknik w Parku Stabłowickim.
START: w sobotę, 25 września, o godzinie 18:00, koncert wrocławskiego zespołu Bluszcz.
26 września, w niedzielę piknik rozpocznie się w Parku Stabłowickim o godz. 12:00 –  w ramach wywczasowego pikniku wziąć będzie można udział w prowadzonych przez Natalię Jerzak warsztatach z plant printingu, czyli techniki drukowania wykorzystującej do tworzenia wzorów kwiaty czy liście, albo wziąć udział w roślinnej pogawędce z florystą Filipem Markiem.

O 14:00 rozpocznie się wspólne sadzenie roślin przy parkowym placu zabaw, a chwilę potem sąsiedzka uczta w śródziemnomorskim klimacie przygotowana przez Napa Restaurant.

Na zakończenie zobaczymy włoski kinowy przebój „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie” – historię kolacji, podczas której grupa przyjaciół postanawia zagrać w pewną niebezpieczną grę…

Zwiastun „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie”: LINK

Wstęp na wydarzenie jak i udział we wszystkich atrakcjach jest bezpłatny. Wywczas na Psim Polu odbędzie się się już jutro o godzinie 18:30finał projektu –w najbliższy weekend, 25 i 26 września w Parku Stabłowickim. Wydarzenie organizowane jest przez Wrocławską Fundację Filmową dzięki Profit Development – firmie której doświadczenie sięga 2003 roku i obejmuje największe polskie miasta, poczynając od Wrocławia.

Do zobaczenia na Wywczasie!
Wywczas na Facebooku: LINK

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułTe atrakcje blisko Rynku Wrocław, powinien odwiedzić każdy [11 MIEJSC]
Następny artykułKryzys w związku a terapia par. Czy psycholog pomoże w jego zażegnaniu?
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.