W najbliższą sobotę 11.09 w godz. 11-15 na Dworcu Głównym Wrocław odbędzie się wielkie wydarzenie dla miłośników książek. Przy okazji będzie można spotkać się ze znanym wrocławskim pisarzem – Markiem Krajewskim. Wydarzenie ,,Wymień się książką” organizowane jest w ramach akcji Wrocław nie marnuje.

Organizatorzy chcą propagować wśród mieszkańców ideę zero waste tj. niewyrzucania i dzielenia się nadmiarem. Celem wydarzenia będzie wymiana książek bądź oddanie tych, których mamy w nadmiarze. Akcja będzie wspierała ideę bookcrossingu, polegającej na popularyzacji czytelnictwa poprzez dzielenie się książkami.

Podczas eventu mieszkańcy będą mogli oddać swoje książki, uzupełnić domowe księgozbiory, poszukać literackich inspiracji oraz poczytać swoim dzieciom.

,,Jeśli książki Wasze lub Waszych pociech zalegają po przeczytaniu na półkach, koniecznie przynieście je w sobotę i podzielcie się swoimi zbiorami z innymi! Chętnie przygarniemy książki dla dorosłych ale również książeczki dla dzieci.” – mówią organizatorzy.

Wydarzenie odbędzie się na terenie PKP. Specjalnie na ten dzień zostanie przygotowana obok wymiany książek strefa literacka, gdzie Marek Krajewski będzie opowiadać o swoich książkach i rozdawać autografy. Dodatkowo Miejska Bibliotek Publiczna  – filia nr 12 zlokalizowana na dworcu głównym  przygotuje grę miejską dla dzieci pn. „Pociąg do krasnali”, po której najmłodsi będą mogli samodzielnie wykonać zakładki do książki.

W tym dniu towarzysząco będzie można zwiedzić wystawę w BWA, przy okazji dla chętnych w BWA do odbioru będą czekały archiwalne plakaty minionych wystaw.

Co w programie?

11:00 oficjalne rozpoczęcie wydarzenia

11:00-12:00 czytanie bajek  przez wrocławską policjantkę i autorkę książki dla dzieci ,,Sklep z marzeniami domowej roboty” – Magdalenę Walkowiak

12:00-13:00– warsztaty dla dzieci pn. ”kosmos w słoiku”

13:00-15:00 warsztaty z przygotowywania zakładek do książek w duchu zero waste

12:00-13:30 spotkanie z Markiem Krajewskim

13:30-14:30 spotkanie autorskie z Agnieszką Dubaniowską, Joanną Szumielą pn. „Wspomnienia o Przedmieściu Oławskim”

12:00-14:00 gra dla dzieci przygotowana przez MBP pn. „Pociąg do krasnali”

15:00– zakończenie wydarzenia

Organizatorem jest miasto Wrocław wraz z partnerami: PKP Dworzec Główny, Centrum Aktywności Lokalnej – Przedmieście Oławskie, Przed Pokój H13 przy ul. Hercena 13, Grupa Sąsiedzka Nasze Przedmieście, Dolnośląska Federacja Organizacji Pozarządowych oraz Miejska Biblioteka Publiczna.

Więcej informacji znajdziecie w wydarzeniu na fb:
kliknij

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykuł10 najbardziej lubianych parków narodowych w Polsce! [DOLNY ŚLĄSK NA PODIUM]
Następny artykułDo Wrocławia powraca Festiwal Krasnoludków! [PROGRAM]
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.