Do Wrocławia powraca Festiwal Krasnoludków! [PROGRAM]

0
fot. Rafał Ogrodowczyk

10-12 września do Wrocławia powróci Festiwal Krasnoludków. Przygotowano trzy dni wypełnione atrakcjami dla młodszych i starszych mieszkańców miasta. 

Program: 

10 września (piątek)
Ogród Staromiejski – Scena Letnia Wrocławskiego Teatru Lalek

10.00-14.00 W piątek zapraszamy wszystkie dzieci do Ogrodu Staromiejskiego.

W programie m.in.: 
 • Wielki konkurs plastyczny dla szkół podstawowych i przedszkoli na najpiękniej udekorowaną krasnalową chatkę! Zgłoszenia grup ze szkół i przedszkoli przyjmujemy do 5 września 2021 r. Więcej informacji na www.festiwal.krasnale.pl!
 • Wioska Plastyczna Krasnoludków – okazja, by przenieść się na chwilę do świata krasnali. Na terenie Ogrodu czekać będą strefy dla dzieci, w których można będzie wykonać sobie samodzielnie krasnalowe pamiątki z Festiwalu.
 • Krasnalowe Pokazy i Warsztaty – na scenie zaprezentujemy pokazy naukowe, które zabiorą dzieci na szaloną przygodę w krainie chemicznych czarów oraz warsztaty i pokazy bębniarskie z artystami specjalizującymi się w muzyce afrykańskiej i orientalnej.
 • Specjalne bezpłatne kursy Krasnalowym Tramwajem (z przystanku: Opera).
11 września (sobota)    
Ogród Staromiejski – Scena Letnia Wrocławskiego Teatru Lalek

 • 11.00-17.00 Tego dnia zapraszamy do Ogrodu Staromiejskiego, który zamieni się w wielką wrocławską krasnoludkową osadę! Będą kolorowe balony, szczudlarze i mimowie. Na scenie zobaczycie bajki, a w kolejnych namiotach znajdzie się masa atrakcji dla starszych i młodszych krasnali.

Krasnoludkowe bajki

O każdej pełnej godzinie na scenie letniej WTL zagoszczą – jak co roku – premierowe, zupełnie nowe bajki o przygodach wrocławskich krasnali. Tegoroczne premiery przygotowały dla nas absolwentki AST we Wrocławiu.

 • „Psotnik” – bajka o małym krasnalu, który uwielbia psocić. Każdego dnia i o każdej porze. Pełen energii i niekończących się pomysłów. Tym razem jednak wpakuje się w tarapaty. Czy warto psocić zawsze i wszędzie? Tego dowiecie się od krasnali…
 • „Wyprawa”  – bajka o trzech nieustraszonych krasnalach – podróżnikach. Z nimi nie można się nudzić. W jaką podróż zabiorą nas wrocławskie krasnale? I czego się w czasie tej podróży nauczą? Dowiecie się właśnie z tej bajki!
 • „Marzenie”  – bajka o nieśmiałej krasnalce. Czy jej strach i nieśmiałość przeszkodzi w spełnieniu marzeń? Tajemniczy nieznajomy, którego spotka na swej drodze pomoże jej zwyciężyć nieśmiałość i sięgnąć chmur.

Warsztaty

 • Krasnalowa Strefa Plastyczna– okazja, by przenieść się na chwilę do świata krasnali i wykonać sobie samodzielnie pamiątkowe gadżety z Festiwalu Krasnoludków! W programie m.in tworzenie krasnalowych laleczek, czapeczek i bród krasnali, malowanie krasnoludkowych rysunków i rysowanek, strefa zabaw dla najnajów.
 • Krasnalowe Warsztaty Kreatywne – w  kolorowych namiotach znajdujących się na terenie Festiwalu czekać będą na Was specjaliści od zadań specjalnych. Stworzycie tutaj zabawki z drewna, krasnalowy ogródek, a nawet własną grę planszową! Co najlepsze -efekty swojej pracy będziecie mogli zabrać do domu!
 • Krasnalowa Strefa Zabawy – na terenie Festiwalu stanie też krasnalowa strefa kuglarstwa pełna kolorowych baloników, do której powróci też ciesząca się ogromną popularnością giga zjeżdżalnia dla dzieci. Pojawią się też talerzyki żonglerskie, rolabole czy możliwość poćwiczenia akrobacji na szarfie!

Udział we wszystkich powyższych atrakcjach jest bezpłatny i nie wymaga wcześniejszych zapisów.

Rodzinna gra miejska „Moda na Krasnale!”

Czy bycie krasnalem jest modne? I co to w ogóle znaczy? Czym jest krój i jakie pojęcia z modą warto znać? Tego wszystkiego nauczycie się od krasnoludków w tym roku! Będzie wesoło i kolorowo, a zadania krasnoludków na pewno Was dużo nauczą. Na najlepszych oczywiście czekać będą krasnoludkowe nagrody!

Gra dla drużyn rodzinnych od 2 do 6 osób. Sugerowany minimalny wiek dzieci biorących udział to 7 lat. Obowiązuje rezerwacja miejsc na grę – udział jest bezpłatny, ale liczba miejsc ograniczona. 17.00 Zakończenie działań dla dzieci w Ogrodzie Staromiejskim.

Regulamin gry

Wieczorem zapraszamy także starsze krasnale do Ogrodu na wieczór atrakcji!

 • 20.00 – 20.30 Bartek Lewandowski – w tym roku naszą scenę uświetni specjalny autorski show finalisty programu Mam Talent. Bartek ma za sobą już ponad 400 występów scenicznych. Jako iluzjonista odbiega od stereotypowych „magików” w czarnych kapeluszach i frakach. Prezentuje iluzje w nowoczesnym wydaniu i realizuje własne pomysły. To będzie wyjątkowy i niezapomniany show!
 • 21.00 -24.00 – Krasnalowe Silent Disco w Ogrodzie Staromiejskim. Silent Disco to już krasnalowa tradycja! Pozytywna zabawa przy najlepszej muzyce, tyle że… w zupełnej ciszy. Odwiedź tego wieczoru Ogród Staromiejski i weź udział we wspólnej cichej zabawie. Wstęp wolny, nie wymaga wcześniejszych zapisów. Liczba słuchawek ograniczona.
12 września (niedziela)    
Muzeum Miejskie Wrocławia

Muzeum Miejskie Wrocławia zaprasza na spacer wokół Rynku śladami wrocławskich krasnoludków. Specjalne zajęcia terenowe poprowadzą nas w poszukiwaniu najmniejszych mieszkańców miasta.

Muzeum Etnograficzne 

W Muzeum Etnograficznym odbędą się wyjątkowe zajęcia o tym, jak być dobrym krasnoludkiem. Dowiemy się też, dlaczego dawniej wierzono w krasnoludki i jak pomagały one w pracach domowych.

Na zajęcia prowadzone przez miejskie muzea obowiązuje rezerwacja miejsc – udział jest bezpłatny, ale ilość miejsc ograniczona!

Arsenał Miejski
 • 20.00-21.30 Ostatniego dnia Festiwalu zapraszamy do Arsenału miejskiego na wspólne ognisko i czytanie mitów oraz opowieści. Przy współpracy z Muzeum Miejskim Wrocławia szykujemy specjalne wydarzenie, w którym każdy chętny będzie mógł podzielić się mitem lub opowieścią. Można będzie czytać, opowiadać, śpiewać. Przewidujemy też specjalny koncert-niespodziankę, który zakończy w magicznej atmosferze tegoroczny Festiwal.

Wydarzenie: kliknij

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułWielka wymiana książek we Wrocławiu i spotkanie z Markiem Krajewskim!
Następny artykułRozpoczęły się Dni Seniora we Wrocławiu! [Blisko 100 wydarzeń]
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.