Wielka osiedlowa potańcówka w parku – taneczny finał Dnia Trójkąta!

0

Potańcówki i muzyczne wydarzenia wpisane są w historię Przedmieścia Oławskiego. Strefa Kultury Wrocław postanowiła uczcić tegoroczny Dzień Trójkąta tanecznym finałem.

Wielka osiedlowa potańcówka odbędzie się wieczorem w Parku na Niskich Łąkach. Do tańca mieszkankom i mieszkańcom przygrywa będzie 12-osobowa orkiestra dęta. Dzień Trójkąta w tym roku poświęcony jest niezwykłym postaciom związanym z tym miejscem. Święto Przedmieścia Oławskiego już w tę sobotę!

Tańczyć każdy i każda może! W Parku na Niskich Łąkach pojawi się prawdziwy, a w dodatku zadaszony parkiet, więc żadna pogoda nam nie straszna. Do tańca zagra nam 12-osobowa orkiestra dęta, więc na pewno będzie się działo. W krótkich chwilach odpoczynku muzyków, imprezę poprowadzi Filip Na Bosaka. No więc wkładajcie wygodne buty i widzimy się w parku! – zachęcają koordynatorzy programu Sąsiadujemy.  – Potańcówkę, na którą zapraszamy wraz z naszym sponsorem Angel Poland Group, rozpoczynamy o godzinie 19:00 – dodają.

Zielone Przedmieście

W ciągu dnia,  w godzinach 12:00 – 15:00  w Parku na Niskich Łąkach odbędzie się konkurs, do którego mieszkanki i mieszkańców osiedla zaprasza sponsor wydarzenia Angel Poland Group. Zadaniem konkursowym będzie przygotowanie rysunku drzewa oraz nadanie mu imienia. W zielonej rywalizacji mogą startować zarówno dorośli jak i dzieci.  Finałem tych działań będzie wspólne sadzenie drzew na Trójkącie, które odbędzie się na jesień.

Cieszymy się, że możemy po raz kolejny wspierać tak wspaniałe wydarzenie, które odbywa się w wyjątkowym miejscu, jakim jest Przedmieście Oławskie. To jeden z najdynamiczniej rozwijających się terenów we Wrocławiu, ale przede wszystkim miejsce z bogatą historią. Tym razem skupimy się na ludziach, którzy tę historię tworzyli i opowiemy o nich poprzez szereg warsztatów i atrakcji. W każdym otoczeniu ważna jest jednak przyroda, dlatego zorganizowaliśmy konkurs, gdzie nagrodami dla laureatów będzie możliwość wzięcia na jesień udziału we wspólnym sadzeniu drzew w Parku na Niskich Łąkach. Tym samym lokalna społeczność dołoży własną cegiełkę do budowy przyszłości Przedmieścia Oławskiego – mówi Natalia Sawicka dyrektor sprzedaży i marketingu w Angel Poland Group.

Leniwy poranek i niekoniecznie leniwy dzień

Wspólne świętowanie rozpocznie się leniwym śniadaniem przygotowanym przez lokalną kawiarnię Alternatywy 4 w Parku na Niskich Łąkach. Dla mieszkańców  tego dnia przygotowanych jest wiele sąsiedzkich atrakcji, między innymi turniej gry w boule, konkurs wiedzy o osiedlu organizowanym przez Stowarzyszenie Przedmieście Oławskie czy szereg warsztatów i wydarzeń inspirowanych postaciami działającymi w przeszłości na Przedmieściu Oławskim.

W Sąsiedzkiej Strefie Relaksu w ogrodzie Muzeum Etnograficznego, na przybyłych czekać będą słuchowiska o historiach postaci z Przedmieścia oraz galeria portretów współczesnych mieszkańców. To nie wszystko –chętni będą mogli zapozować do zdjęcia mistrza obiektywu Piotra Spigla! Z kolei Teatr Układ Formalny podczas czytania performatywnego „Legend z Trójkąta” w Centrum na Przedmieściu zaprosi zgromadzonych do podróży w czasie i odwiedzin Przedmieścia Oławskiego z czasów PRL-u .

Mieszkanki i mieszkańcy Trójkąta uwielbiają spacerować, dlatego też przygotowano dla nich aż cztery spacery tematyczne szlakiem postaci po osiedlu (w tym jeden tłumaczony na Polski Język Migowy). Przygotowano również cały wachlarz wydarzeń towarzyszących. W lokalnych  punktach gastronomicznych – jak co roku –  znajdą coś dla siebie także miejskie smakoszki i  smakosze. W razie niepogody, wszystkie stacjonarne wydarzenia odbędą się pod dachem.

Bezpieczne świętowanie

Wszystkie wydarzenia będą organizowane z zachowaniem wymaganych zasad bezpieczeństwa i ostrożności. Prosimy o zabranie ze sobą środków ochrony osobistej (np. maseczek). Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny, na część wydarzeń obowiązują zapisy. Formularze rejestracyjne (m.in. na spacery) dostępne są na stronie: strefakultury.pl/zapisy-dzien-trojkata.

Dzień Trójkąta 2021 odbędzie się 28 sierpnia  na Przedmieściu Oławskim. Pełny program wydarzenia jest dostępny na strefakultury.pl/sasiadujemy oraz na facebook.com/sasiadujemy.

Impreza organizowana jest przez Strefę Kultury Wrocław w ramach programu Sąsiadujemy. Sponsorem tegorocznej edycji jest Angel Poland Group. Wydarzenie dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach programu „Patriotyzm Jutra”.

Wydarzenie na Facebooku: TUTAJ

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułTargi Rzeczy Ładnych po raz pierwszy we Wrocławiu! [POZNAJ WYSTAWCÓW]
Następny artykuł13-metrowa animowana ryba, 11 scen we Wrocławiu i 500 młodych artystów. „Brave Kids pod wrocławskim niebem” już w ten weekend!
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.