Więcej zieleni i fontanna na betonowym Placu Nowy Targ? Miasto zapowiada duże zmiany

0
fot. Zielony Wrocław

Plac Nowy Targ we Wrocławiu od lat jest kojarzony z betonową przestrzenią, pełną ławek, z których nie korzystają mieszkańcy ani turyści, gdyż w trakcie upałów jest to wręcz niemożliwe. 

Niedawno w sieci rozgorzała dyskusja na temat przyszłości tego betonowego placu. Miasto ustosunkowało się do licznych negatywnych komentarzy mieszkańców i zapowiada zmiany.

fot. Zielony Wrocław

Jaka przyszłość czeka Plac Nowy Targ?

Miasto informuje, że w najbliższym czasie czeka nas trochę zmian – wydaje się, że na lepsze. Więcej zieleni, nowa fontanna (choć mieszkańcy pragnęli by odtworzenia tej zabytkowej – Fontanny Neptuna).
,,Po uruchomieniu Strefy Gastro, która wprowadziła foodtracki, ale też pergolę i parasole, dające cień – kolejnym i najważniejszym etapem będzie wprowadzenie znacznie większej ilości zieleni na całym placu.” – informują przedstawiciele Zielonego Wrocławia.
fot. Zielony Wrocław
Planowane jest, w poszanowaniu istniejącej infrastruktury podziemnej, znaczne rozszczelnienie betonowej nawierzchni placu, nasadzenie kilkudziesięciu drzew oraz pnączy, traw i kwiatów. O szczegółach Miasto będzie informować po opracowaniu dokumentacji projektowej. Za realizację tego zadania odpowiada Zarząd Zieleni Miejskiej.
fot. Zielony Wrocław

Co z Fontanną Neptuna?

W kolejnych etapach planowane jest także zbudowanie niecki fontanny, której projekt jest w trakcie przygotowywania przez spółkę Wrocławskie Inwestycje.
Finałem prac nad zagospodarowaniem Nowego Targu będzie konkurs na projekt rzeźby, która uzupełni fontannę.
fot. Zielony Wrocław
Co ważne – realizacja „zielonego” etapu została zaplanowana już na przyszły rok, a dalsze prace związane z placem Nowy Targ będą realizowane w kolejnych latach.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułLetnie Kino przy Operze Wrocławskiej [WSTĘP WOLNY, REPERTUAR]
Następny artykułBezpłatny spektakl teatralny dla dzieci przy Magnolia Park. Rodzinny piknik z atrakcjami
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.