Więcej bezpłatnych atrakcji z programem Nasz Wrocław MAX!

0

Zwiedzanie Ogrodu Japońskiego i wystaw Muzeum Miejskiego, a na deser – zabawa w Parku Trampolin Jump World. Od nowego roku wrocławianie zameldowani na pobyt stały, mający Status Nasz Wrocław MAX, będą mogli odwiedzić 5 nowych atrakcji za darmo!

Rozliczając podatek we Wrocławiu i będąc tu zameldowanym, skorzystamy łącznie z 19 darmowych wejściówek czy zniżek w blisko 60 punktach na terenie miasta. Korzystając z darmowych wejść oraz zniżek z Naszym Wrocławiem, zaoszczędzimy nawet 1000 zł, a z Naszym Wrocławiem MAX – nawet ponad 2500 zł.

Mikołajki to co roku czas na ogłoszenia nowości w programie Nasz Wrocław. Drodzy wrocławianie i wrocławianki, w przyszłym roku czeka na Was jeszcze więcej bezpłatnych wejść do miejskich atrakcji! Mając status Nasz Wrocław Max, bezpłatnie odwiedzimy Ogród Japoński, Muzeum Teatru, Arsenał, Pałac Królewski oraz Park Trampolin Jump World. Wystarczy rozliczać we Wrocławiu PIT i być tu zameldowanym – zachęca Przemysław Gałecki, Dyrektor Wydziału Komunikacji Społecznej.

Już teraz z programu Nasz Wrocław korzysta blisko ćwierć miliona mieszkańców, z czego 25 tysięcy osób ma status Nasz Wrocław MAX. Łączna wartość darmowych wejściówek, wykorzystanych przez uczestników programu od 2019 roku to już ponad 6 milionów złotych!

–  Z dużą przyjemnością zapraszam mieszkańców, którzy jeszcze u nas nie byli, do korzystania z darmowego wejścia z programem Nasz Wrocław MAX. To duże ułatwienie dla wszystkich mieszkańców – mówi Arnold Popiel, właściciel Parku Trampolin Jump World.

Jesteśmy w programie Nasz Wrocław od początku, ale po raz pierwszy proponujemy mieszkańcom darmowe wejścia. Za darmo udostępnimy wrocławianom i wrocławiankom nasz najpopularniejszy oddział, czyli Muzeum Historyczne w Pałacu Królewskim, oraz dwa mniej znane, niezwykle ciekawe miejsca: Muzeum Teatru oraz Arsenał – zachęca Ewa Pluta, rzeczniczka Muzeum Miejskiego Wrocławia.

Przystępujemy do programu darmowych wejść już teraz, natomiast będzie to raczej prezent od zajączka wielkanocnego. Ogród Japoński jest bowiem czynny od kwietnia do października. To nasza perła w koronie, chętnie odwiedzana przez wielu turystów z innych miast oraz zza granicy. Chcielibyśmy również, by dzięki możliwości darmowego wejścia w ogrodzie pojawiało się coraz więcej mieszkańców Wrocławia – mówi Marek Szempliński, rzecznik prasowy ZZM.

Bezpłatne wejścia z programem Nasz Wrocław

Rozliczając PIT we Wrocławiu, podobnie jak w bieżącym roku, w 2023 r. skorzystamy z 9 bezpłatnych wejść:

 • Aquapark – 2-godzinne wejście do strefy rekreacji dla osoby dorosłej,
 • Zoo Wrocław – bilet wstępu normalny dla osoby dorosłej,
 • Hydropolis – bilet wstępu normalny dla osoby dorosłej,
 • Hala Stulecia – bilet wstępu na zwiedzanie Visitor Center dla osoby dorosłej,
 • Pływalnia Orbita – 1-godzinne wejście dla osoby dorosłej,
 • Tarczyński Arena Wrocław – wejście na lodowisko lub zwiedzanie stadionu dla osoby dorosłej (możesz bezpłatnie skorzystać tylko z 1 z 2 dostępnych atrakcji),
 • WKS Śląsk Wrocław – bilet wstępu na mecz piłkarski dla osoby dorosłej (sektor rodzinny),
 • Panthers Wrocław – bilet wstępu na mecz futbolu amerykańskiego dla osoby dorosłej
 • Centrum Historii Zajezdnia – bilet normalny na wystawę główną „Wrocław 1980–2016” dla osoby dorosłej.

Wrocławianie będą mieli czas na wykorzystanie nowej puli darmowych wejść do 5 grudnia 2023 r. Podobnie jak w poprzednich edycjach akcji, niewykorzystane Darmowe Wejścia nie kumulują się i nie przechodzą na kolejny rok. 

Mając status Nasz Wrocław (rozliczając podatek we Wrocławiu), w ciągu roku  mamy możliwość skorzystania z:

 • darmowych wejść do 9 wrocławskich instytucji
 • zniżek u niemal 60 partnerów programu reprezentujących dziedziny sportu, kultury, gastronomii czy rozrywki
 • tańszych biletów okresowych imiennych na komunikację miejską we Wrocławiu
 • biletu miesięcznego MPK za 1 zł w specjalnej taryfie Nasz Wrocław Kolej
 • możliwości korzystania z wirtualnej karty czytelnika w Miejskiej Bibliotece Publicznej 

Jeszcze więcej atrakcji z Nasz Wrocław MAX

Mając status Nasz Wrocław MAX (rozliczając podatek i będąc zameldowanym na pobyt stały we Wrocławiu), w ciągu roku dodatkowo skorzystamy z:

 • darmowych wejść do 5 nowych miejsc – Ogród Japoński, Park Trampolin Jump World, Muzeum Teatru, Arsenał, Pałac Królewski
 • dodatkowych, darmowych biletów dla osoby towarzyszącej w 7 atrakcjach
 • bezpłatnych wejść na mecze 4 wrocławskich klubów sportowych oraz do Vertigo Jazz Club (wraz z osobą towarzyszącą)
 • wyższych zniżek u wybranych partnerów programu
 • rocznej karty do ZOO w cenie jednorazowego wstępu
 • rocznego karnetu VIP do Aquaparku za pół ceny

Jak uzyskać status Nasz Wrocław MAX?

By korzystać z podstawowego pakietu korzyści, wystarczy zarejestrować się w programie Nasz Wrocław (podając imię, nazwisko, PESEL czy adres e-mail) i uzyskać aktywny Status Podatnika. To kwestia potwierdzenia faktu rozliczenia podatku za ubiegły rok we Wrocławiu. Status Podatnika przyznawany jest na 2 lata. Po upływie jego ważności należy ponownie potwierdzić fakt rozliczenia podatku dochodowego we Wrocławiu.

By rozszerzyć wachlarz możliwości, od tego roku możemy uzyskać status MAX. Mając już aktywny Status Podatnika, należy dodatkowo potwierdzić meldunek stały we Wrocławiu. To bardzo proste i można to zrobić na kilka sposobów. Mieszkańcy mogą oczywiście liczyć na naszą pomoc – podkreśla Oskar Żurawiński z Działu Wspierania Wrocławskiej Przedsiębiorczości Urzędu Miejskiego.

Meldunek stały można potwierdzić, okazując informację z aplikacji mObywatel, zaświadczenie pobrane ze strony gov.pl lub informację uzyskaną z Centrum Obsługi Mieszkańca:
– poprzez czat wideo (dostępny na stronie www.wroclaw.pl/nasz-wroclaw/)
– w Punkcie Obsługi Klienta przy ul. Kotlarskiej 41
– za pośrednictwem platformy ePUAP (z dopiskiem „Nasz Wrocław” w temacie)

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułRuszyła budowa przedszkola na wrocławskich Złotnikach
Następny artykułWrocław i policja biorą się za taksówkarzy z aplikacji mobilnych
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.