Ruszyła budowa przedszkola na wrocławskich Złotnikach

0

Rozpoczęła się budowa nowego przedszkola przy ul. Rajskiej we Wrocławiu. Placówka dla 200 maluchów ma zostać otwarta w 2023 r. Obok niej powstać ma także żłobek.

W nowym kompleksie edukacyjnym, który powstaje na terenie o powierzchni  ponad 5 tys. mkw., mieścić się będzie przedszkole dla 200 dzieci.

Poza, przestronnymi i kolorowym salami dla najmłodszych, łazienkami czy kuchnią, znajdzie się w nim także wielofunkcyjna sala, w której organizowane będą m.in.: zajęcia ruchowe dla dzieci, szkolenia, występy i akademie. Wybudowanych zostanie też kilka mniejszych pomieszczeń tj.: wózkownia czy pokoje do zajęć indywidualnych.  Cały obiekt przystosowany będzie dla osób z niepełnosprawnościami.

– To będzie bardzo nowoczesna i funkcjonalna placówka z zielenią dookoła – mówi Marcin Miedziński, zastępca dyrektora Wydziału Przedszkoli i Szkół Podstawowych. – Wygospodarowane zostanie także specjalne miejsce, gdzie dzieci wraz z nauczycielami będą mogły sadzić warzywa, kwiaty czy krzewy owocowe – dodaje.

Jednocześnie, przy przedszkolu przy ul. Rajskiej powstanie także żłobek. Obie placówki będą miały parking, osobne wejścia oraz oddzielne i w pełni wyposażone place zabaw. Otwarcie planowane jest na drugą połowę 2023 r.

Współpraca z prywatnym inwestorem

Przedszkole na wrocławskich Złotnikach wybuduje prywatny inwestor. Będzie ona placówką publiczną, funkcjonującą na takich samych zasadach, jak inne tego typu placówki prowadzone przez miasto Wrocław.

We Wrocławiu, w podobnym modelu, działają już m.in.: przedszkola przy ulicach: Cynamonowej, Radkowskiej, Błotnej, Rezedowej czy Rubczaka. Charakteryzuje je to, że są budowane i prowadzone przez organ zewnętrzny, ale w ścisłej współpracy z miastem.

– Wrocław regularnie zwiększa liczbę miejsc w przedszkolach, co jest jednym z najważniejszych zadań edukacyjnych miasta – podkreśla Marcin Miedziński z Departamentu Edukacji UM Wrocławia. – Realizujemy je, przeprowadzając inwestycje miejskie, ale także współpracując z podmiotami prywatnymi. I to jest właśnie przykład takiej współpracy – dodaje.

Obecnie we Wrocławiu funkcjonuje 57 przedszkoli publicznych prowadzonych przez inne podmioty (w 2018 r. roku było zarejestrowanych 32). W planach jest budowa kolejnych.

Przedszkola powstałe lub rozbudowane w 2022 r.

 • Publiczne Przedszkole „Pirackie Skarby” ul. Przemkowska – 25 miejsc
 • Publiczne Przedszkole „Wrocławskie Skauty VI” ul. Błotna – 36 miejsc
 • Publiczne Przedszkole „Wesoła Ferajna” ul. Kominiarska – 94 miejsca
 • Katolickie Przedszkole Publiczne we Wrocławiu ul. Paulińska – 100 miejsc
 • Publiczne Przedszkole „LiPi” ul. Cynamonowa 6 – 25 miejsc
 • Publiczne Przedszkole ul. Rubczaka 25 „Margaret” – 58 miejsc
 • Publiczne Przedszkole  ul. Rubczaka 16a „Lafi”– 200 miejsc

Przedszkola planowane do uruchomienia do 2024 r.:

 • Publiczne Przedszkole ul. Starogajowa – 250 miejsc
 • Publiczne Żłobko-przedszkole ul. Rajska – 200 miejsc w przedszkolu(80 miejsc w żłobku)
 • Publiczne Przedszkole ul. Marszowicka – 150 miejsc
 • Publiczne Przedszkole ul. Lekcyjna – 200 miejsc
 • Publiczne Przedszkole ul. Białostocka – 100 miejsc

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułWrocław: Sylwester 2022/2023. Gdzie pójść, co robić w mieście?
Następny artykułWięcej bezpłatnych atrakcji z programem Nasz Wrocław MAX!
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.