Weekend we Wrocławiu: 8 ciekawych wydarzeń [25-27.03.22]

0
Weekend we Wrocławiu

W ostatni weekend marca czeka na wrocławian wiele ciekawych wydarzeń. Dla wszystkich, którzy jeszcze nie mają planów na tych kilka dni wolnego, zebraliśmy osiem atrakcji. W tak piękną, wiosenną pogodę, warto wyjść z domu i cieszyć się urokami miasta. Wrocław oprócz spaceru, czy zakupów w galerii handlowej, oferuje całą gamę wydarzeń, które zapewnią Wam rozrywkę oraz relaks.

Może któreś z tych ośmiu wydarzeń odbywających się na weekend w naszym pięknym mieście przypadnie Wam do gustu?

Niby „staroć”, a jednak cieszy!

Szukasz unikatowego przedmiotu – na prezent, czy dla siebie? W dniach 26-27 marca – od godziny 8:00-16:00, odbędzie się Giełda Staroci, na Placu pod Iglicą, przy Hali Stulecia.

Targi, oprócz kolekcjonerów, odwiedzane są również przez artystów, którzy sprzedają fantastyczne rękodzieła, takie jak biżuteria lub akcesoria domowe. Oprócz tego wystawione będą: meble, obrazy, porcelana, nawet znaczki pocztowe. Wstęp jest całkowicie bezpłatny!

To szansa na upolowanie naprawdę wyjątkowego przedmiotu! I przy okazji można pospacerować w weekend po Pergoli czy przejść się do Ogrodu Japońskiego. Zobacz więcej informacji na stronie organizatora.

Weekend we Wrocławiu, ciekawe wydarzenia
Fot. fb/Hala Stulecia

V Pokaz Ogierów Hodowlanych

26 marca na Wrocławskim Torze Wyścigów Konnych – Partynice, odbędzie się pokaz koni na krytej ujeżdżalni. Konkurencje, w których będą uczestniczyły konie to: skoki luzem, pod siodłem, w układzie ujeżdżeniowym oraz w zaprzęgach sportowych.

W piątej edycji będzie można zobaczyć 50 reproduktorów z całej Polski – 16 z nich to ogiery o topowych rodowodach sportowych. Widowiskowe są ogiery śląskie, których prezentacja jakości chodów i urody zawsze wzbudza duże zainteresowanie. Partynice to w weekend idealne miejsce na spacer z całą rodziną!

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, a na pokaz można przyjechać w godzinach 10:00-16:00. Więcej informacji: tutaj

Weekend we Wrocławiu, wydarzenia
Fot. fb/Dolnośląski Związek Hodowców Koni

Weź udział w wyjątkowej grze!

26-27 marca na wrocławskim rynku będzie miała miejsce premiera mobilnej gry miejskiej Szpik up. Na ratunek!

O co w niej chodzi? Gra jest skierowana zarówno dla rodzin z dziećmi (powyżej 6 roku życia) oraz dla grupek znajomych. Zawiera wiele ciekawych zadań, dzięki którym będzie można poszerzyć swoją wiedzę na temat szpiku kostnego, dlaczego jego oddawanie jest takie ważne i jak zostać dawcą.

Na uczestników będą czekali wolontariusze fundacji DKMS, którzy odpowiedzą na pytania i rozwieją wątpliwości. Będzie można odebrać od nich pakiety i od razu zarejestrować się jako potencjalny dawca.

Kto stworzył grę? Stworzyli ją wrocławscy licealiści w ramach olimpiady, współpracując z wrocławską Mediateką i fundacją DKMS.

Udział w grze jest całkowicie bezpłatny. Wystarczy mieć zainstalowaną aplikację ActionTrack, dostęp do Internetu oraz włączoną lokalizację. Następnie zeskanować kod QR dostępny w punkcie startowym przy ul. Świdnickiej 8 we Wrocławiu, który pozwoli na uruchomienie gry.

Zobacz więcej informacji (także o godzinach wydarzenia): strona www wydarzenia

Weekend we Wrocławiu, wydarzenia
Fot. fb/Szpik up.

Targi mody vintage

Vintage – moda z drugiego obiegu, która mimo wszystko zachwyca – formą, materiałem i niezwykłym wykonaniem. Dla niektórych rzeczy vintage to prawdziwe dzieła sztuki, perełki, które pragnie się mieć w swojej szafie!

Targi VINTAGE na Miejscu oferują: unikatowe, wyselekcjonowane z pasją ubrania i dodatki sprzed dekad w zachwycającej przestrzeni galerii sztuki.

Czas: 26.03.22 (sobota), godzina 12:00-18:00

Lokalizacja: Sztuka na Miejscu, ul. Łaciarska 4

Fot. fb/Sztuka Na Miejscu

Dla wszystkich kochających piękno!

Co powiecie na Targi Minerałów, Biżuterii i Wyrobów Jubilerskich? Przez dwa dni (26 i 27 marca) wrocławianie będą mieli okazję podziwiać i nabyć niezwykłe okazy minerałów i skamieniałości, piękną biżuterię, różnorodne wyroby jubilerskie, półprodukty do tworzenia biżuterii i wiele innych.

Swój asortyment zaprezentują wystawcy z całej Polski m.in. kolekcjonerzy, firmy z branży jubilersko-mineralogicznej, młodzi projektanci, jubilerzy i rzemieślnicy.

Bilety: normalny 16 zł, ulgowy (dla osób poniżej 18. roku życia i emerytów) 12 zł. Do kupienia są one na miejscu lub online.

Lokalizacja: Naczelna Organizacja Techniczna (NOT) przy ul. Piłsudskiego 74

Godziny: 10:00-18:00 (sobota, niedziela)

Fot. fb/Giełda Minerałów i Biżuterii.

Targi Kosmetyków Naturalnych. Ekocuda we Wrocławiu!

Dla wszystkich miłośników kosmetyków naturalnych, organicznych i wegańskich – to wydarzenie jest strzałem w dziesiątkę!

To doskonała okazja na poznanie nowych marek, spotkania ich twórców oraz zakupu ulubionych eko produktów. Organizatorzy zapraszają Was na to wydarzenie w dniach 26-27 marca na Tarczyński Arena Wrocław, w godzinach w sobotę 11:00-19:00 i niedzielę 11:00-18:00.

Więcej informacji o wydarzeniu: tutaj

Pisaliśmy o tym także w tym artykule: Wrocław: Bezpłatne Targi Kosmetyków Naturalnych – EKOCUDA, już w weekend!

Posprzątaj Wrocław – obywatelska inicjatywa!

1. Sprzątamy Muchobór

26 marca (sobota) o godzinie 10.00 zaplanowano sprzątanie osiedla Muchobór Wielki. Akcja odbędzie się w trzech lokalizacjach:

  • przy przejeździe kolejowym w okolicach ul. Trawowej, uczestnicy posprzątają okolicę rzeki Ślęzy,
  • przy zbiegu ulic Gagarina oraz Żwirki i Wigury, tam sprzątana będzie Oaza Buczacka.
  • przy Szklarskiego/Trzebiatowskiego.

W każdym punkcie będzie można odebrać bezpłatne rękawice oraz worki na odpady. Podstawione zostaną także kontenery.

2. Porządki na osiedlu Krzyki-Partynice

W sobotę 26 marca odbędzie się sprzątanie osiedla Krzyki-Partynice. Oprócz porządkowania przestrzeni, będzie można także spędzić miło czas i poznać sąsiadów.

Miejsca do sprzątania: Dolina Olszówki Krzyckiej (przyszły Park Krzycki), wzdłuż nasypu kolejowego.

Zapewnione będą worki, rękawice i odbiór odpadów w wyznaczonych miejscach, a po sprzątaniu ciepły napój i posiłek dodający sił.

Miejsce spotkania i czas: 11:00- wiadukt kolejowy ul. Krzycka

Weekend we Wrocławiu, wydarzenia
Fot. fb/Rada Osiedla Krzyki-Partynice

Bieg dla Ukrainy

Biegacze z całej Polski mobilizują się podczas najbliższego weekendu do pomocy. 26 marca (sobota) we wrocławskim Parku Grabiszyńskim odbędzie się Bieg dla Ukrainy. Całkowity dochód zostanie przekazany Polskiej Akcji Humanitarnej. Organizatorem jest Pro-Run.

Jak można pobiec? Stacjonarnie w mieście, ale także online! Wystarczy udokumentować swój bieg przy pomocy jednej z aplikacji mobilnych. Bieg jest na 5 km. Rozpoczęcie – godzina 11:00, a dla osób biegnących online – dowolna godzina między 00:01 a 23:59.

Sprawdź informacje o biletach (dochód z nich zostanie przekazany w całości Polskiej Akcji Humanitarnej): tutaj

Fot. fb/Pro-Run Wrocław

Czytaj także: #FoodFeelsGood – startuje Restaurant Week. Przedstawiamy restauracyjne debiuty wiosennej edycji Festiwalu we Wrocławiu!

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykuł8 powodów, dla których warto odwiedzić AUNA Vegan. Nowy sklep z kosmetykami naturalnymi we Wrocławiu
Następny artykułWrocław: Mieszkańcy budynków komunalnych mogą wykupić swoje lokale z 40% bonifikatą