Weekend we Wrocławiu: 7 świetnych wydarzeń, w których warto wziąć udział! [9-11.12]

0

Przedświąteczne weekendy we Wrocławiu będą naprawdę gorące! Pomimo mrozu za oknem… Wszystko za sprawą ogromnej ilości wydarzeń, które odbywają się praktycznie na każdym osiedlu w mieście! Kiermasze, jarmarki, warsztaty, choinki!

Sprawdźcie polecane przez nas imprezy na najbliższy weekend 9-11.12.

Targi Dobry Design Gwiazdka

Najciekawsze polskie marki, najnowsze trendy, same przyjemności. Wszystko w sercu Wrocławia na Wyspie Słodowej w pięknym budynku Concordia Design Wrocław 10, 11 grudnia 2022

MODA – najnowsze kolekcje
CERAMIKA – użytkowa i dekoracyjna
BIŻUTERIA – złoto, srebro, kamienie szlachetne
DRUK – ilustracja, plakat
KSIĄŻKI – dla dorosłych i dla dzieci
HOME – lampy, lustra, tekstylia
EKO/ WELLNESS – kosmetyki, świece sojowe

Wstęp BEZPŁATNY

Choinka na Trójkącie

Wielkimi krokami nadchodzi wyjątkowy czas w roku – Święta Bożego Narodzenia! Niezwykła świąteczna atmosfera zagości również na Przedmieściu Oławskim, za sprawą tradycyjnej Choinki na Trójkącie.

W planach:
– ubieranie ,,nietypowej” choinki osiedlowej
– spotkanie z Mikołajem, który będzie rozdawał słodkie upominki od Rady Osiedla Przedmieście Oławskie
– wspólne śpiewanie kolęd

Organizatorzy zachęcają do przyniesienia własnych ozdób choinkowych: bombek, łańcuchów, dekoracji.

Organizatorzy zapraszają na Plac Trójkątny (u zbiegu Kościuszki, Komuny Paryskiej i Zgodnej), aby wspólnie celebrować nadchodzące święta.

11 grudnia (niedziela), 15:00-16:00

Organizatorem wydarzenia jest Koalicja Oławska zrzeszająca podmioty działające na rzecz Przedmieścia Oławskiego.

Jarmark Świąteczny na Bazarze Dawna Pralnia

Bazar Dawna Pralnia przy Krakowskiej 180 zaprasza na Jarmark Świąteczny, podczas którego, na spokojnie wybierzesz tę jedyną, upatrzoną, SWOJĄ, choinkę. Będziesz mieć duży wybór oraz pewność, że drzewko w doskonałej formie utrzyma swoje kolory i igiełki do Nowego Roku, a i o wiele dłużej. A także, że pochodzi z ekologicznej plantacji EkoChoinka.pl.

Znajdziesz nietuzinkowe, niebanalne i oryginalne prezenty, zarówno dla dzieci, jak i dla… no, po prostu dla każdego. Zaopatrzysz się w ręcznie wyrabiane pierniki, miody i inne zdrowe słodkości, suszone i wędzone owoce, przyprawy, kupisz lub zamówisz uszka, pierogi, ciasta, z odbiorem świeżych produktów przed samymi Świętami.

Wszystko to pochodzić będzie od naszych lokalnych, dolnośląskich producentów. Na warsztatach nauczysz się robić tradycyjne dolnośląskie pierniki figuralne, dekoracje świąteczne ze wszystkiego lub z niczego, zaplatać prostą makramę i dowiesz się, czym jest scrapbooking, a także zrobisz własną bombkę.

Szczegółowy program warsztatów: https://fb.me/e/3IqWXUMqe

Już dziś zarezerwuj sobie czas w sobotę (10.12) lub w niedzielę (11.12) i odwiedź Bazar Dawna Pralnia.

Warsztaty z robienia stroików świątecznych na Hubach

Galeria Magiel zaprasza na sąsiedzkie warsztaty świąteczne organizowane przez oddolną inicjatywę sąsiedzką Halo Huby.

Będzie można stworzyć swój własny stroik na świąteczny stół. Przyjdź o dowolnej godzinie (w przedziale 11:00 – 14:00), nie trzeba się zapisywać.

10.12.2022, Sobota, godz. 11:00-14:00
Galeria Magiel, ul. Wapienna 23, Wrocław

Wydarzenie organizowane jest w ramach Wrocławskiej Akademii Lokalnych Liderów, które realizuje Stowarzyszenie TuRazem („HereTogether” Association) z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.

Światłogród w Ogrodzie Botanicznym

Kolejny raz Ogród Botaniczny zostanie rozświetlony niezwykłą gamą barwnych świateł i będzie udostępniony dla mieszkańców oraz gości odwiedzających Wrocław zimą. Tegoroczna iluminacja została zaprojektowana w sposób niezaburzający rytmu życia roślin i zwierząt oraz z poszanowaniem środowiska naturalnego.

Dzięki wykorzystaniu technologii LED oraz zrezygnowaniu z projektorów laserowych, zaprojektowana przez specjalistów instalacja, jednego wieczoru będzie zużywać tyle energii ile potrzeba na zagotowanie dwóch czajników elektrycznych wody

W związku z czym ceny biletów zostaną obniżone.

W porównaniu z poprzednimi latami iluminacja została wzbogacona o liczne, widowiska łączące piękno przyrody z najnowszymi osiągnięciami techniki. Spektaklowi świetlnemu o nazwie Światłogród towarzyszyć będą dźwięki muzyki.

Dla usprawnienia wstępu na pokazy czynne będą dwa wejścia do Ogrodu. Uruchomiono również sprzedaż biletów on-line. https://bilety.ogrodbotaniczny.wroclaw.pl/

Pełen cennik: https://www.ogrodbotaniczny.wroclaw.pl/cennik.html

Kasy czynne od 16.30 do 20.30

Terminy iluminacji:
09-11.12.22
16-18.12.22
26-30.12.22
02-08.01.23
20-22.01.23
27-29.01.23
03-05.02.23
10-12.02.23
14.02.23

fot. Ogród Botaniczny we Wrocławiu

Kiermasz świąteczny na Wojszycach

Na weekend 10 i 11 grudnia zaplanowany jest Kiermasz świąteczny z warsztatami podczas których będzie można rodzinnie wykonać ozdoby i dekoracje świąteczne; stoiskami na których będzie można kupić świąteczne ozdoby oraz prezenty; miody odmianowe i smakowe z dodatkami oraz produkty pszczele; z kawiarenką z domowymi ciastami, kącikiem fotograficznym, kącikami zabaw dla dzieci, watą cukrową, goframi, gorącą czekoladą i z innymi atrakcjami.

Podczas kiermaszu będzie można spotkać Mikołaja i zaprosić go do wspólnego zdjęcia, a w kąciku fotograficznym wykonać rodzinne zdjęcia, które będą mogły posłużyć za wirtualną pocztówkę świąteczną. Kiermasz rozpocznie się w sobotę po południu, a w niedzielę przed południem.

Kiermasz odbędzie się na boisku szkolnym SP23 przy ul. Pawiej.

Ręki Dzieła Fest Zima 2022

W przedświątecznej edycji święta rękodzieła, lokalni artyści zagoszczą ponownie w Przejściu Żelaźniczym. Znajdziemy tam biżuterię, ceramikę, ubrania, zabawki, dekoracje oraz drobne pamiątki. To wspaniała okazja do zdobycia unikatowych prezentów oraz wsparcia lokalnej sztuki.

Podczas dwóch weekendów grudniowych będzie można na żywo obejrzeć oraz zakupić bezpośrednio od artystów ich wyroby. Ręki Dzieła Fest to impreza promująca twórczość lokalnych artystów rękodzieła. Wydarzenie powstało, aby umożliwić bliższy kontakt pomiędzy artystami a odbiorcami, ale również pomiędzy samymi artystami. Od pierwszej edycji wydarzeniu patronuje Miasto Wrocław.

Ręki Dzieła Fest 2022 Święto Lokalnych Artystów Rękodzieła 3-4 i 10-11 grudnia Godz. 12.00-19.00 Przejście Żelaźnicze, Wrocławski Rynek.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułKevin sam w domu w wykonaniu Royal Symphony Orchestra we Wrocławiu! Home Alone in Concert – John William’s Music
Następny artykułGdzie wypożyczyć lub kupić sprzęt narciarski we Wrocławiu?
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.