Ten weekend będzie pełny warsztatów i imprez skierowanych głównie dla dzieci. Dlatego też wybraliśmy te najciekawsze, które z pewnością zainteresują najmłodszych mieszkańców Wrocławia. Zobacz, w jakich wydarzeniach warto wziąć udział.
„Uwaga dziecko” – debata mediacyjna
Debata „Uwaga dziecko” skupi się przede wszystkim na zjawisku występowania w domu rodzinnym konfliktów i tego, jak kłótnie wpływają na prawidłowy rozwój dziecka. Wydarzenie powstało z inicjatywy Wrocławskiego Centrum Mediacji.
Konflikty rodzinne, a co się z tym wiąże – perspektywa dziecka – jest nierzadko marginalizowana podczas takich wydarzeń. Dlatego tym razem praktycy, którzy na co dzień pracują z takimi sytuacjami, podzielą się swoim doświadczeniem, a także zwrócą na prawne regulacje dotyczące pozycji dziecka w rodzinie.
Program:
- 9.30 Rejestracja Uczestników
- 10.10 Debata Mediacyjna – JAK ROZUMIEMY DOBRO DZIECKA?
- 11.30 Wystąpienia prelegentów: „Mediacja lubi dzieci”
- Wymagana wcześniejsza rezerwacja.
- Cena wstępu – od 100 zł
- Spotykamy się 24 stycznia o 9.30
CRZ Krzywy Komin, ul. Dubois 33-35a
Więcej informacji
_____________________________________________________________________
Pierwsze dni jako Scrum Master i Product Owner
Już jakiś czas temu uczestnicy wydarzenia wzięli udział w dopieszczaniu swojego CV, odbyli kilka rozmów kwalifikacyjnych i rozwiązali test z podstaw Agile. Oczywiście otrzymali swoją wymarzoną pracę, a teraz muszą jakoś się w niej zorganizować. Dlatego też najbliższe spotkanie Girls in Tech będzie zorganizowanym warsztatem „Pierwsze dni jako Scrum Master i Product Owner, czyli jak wdrożyć się w nową rolę skutecznie”.
- warsztat rozpocznie się 24 stycznia o godzinie 17.00
- wstęp jest wolny
- wymagana rezerwacja
Centrum Innowacji Przejście, ul. Świdnicka 19
Więcej informacji
_____________________________________________________________________
Sensei Game Jam 2020
Sensei Game Jam (#senseigj) to 48 godzinne wydarzenie polegające na tworzeniu gier – planszowych jak i cyfrowych. W tym roku uczestnicy będą tworzyć gry w dniach 24-26 stycznia 2020.
Główną ideą Sensei Game Jamu jest pomoc niedoświadczonym uczestnikom w stworzeniu czegoś nowego z pomocą mentorów którzy dzięki swojemu doświadczeniu mogą wesprzeć praktycznie w każdej dziedzinie game devu.
W Sensei Game Jamie będzie można wziąć udział w dwóch trybach: klasyczym oraz sensei.
- start 24 stycznia o godzinie 17.00
- udział jest płatny – ceny biletów od 50 zł
- liczba miejsc jest ograniczona
Instytut Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego, Joliot-Curie 15
_____________________________________________________________________
Czarna wołga, czyli kryminalny Wrocław
Tym razem Hello Poland zaprasza na niezwykle mroczny spacer wrocławskimi uliczkami. Uczestnicy poznają historię naszego miasta tropem „Wściekłego” czy „Wrocławskiego Skorpiona”. Odwiedzą również miejsca, gdzie toczyły się sprawy o kryptonimie „Złote Koło” oraz „Komandos”. Oczywiście nie zabraknie także dreszczyku przy próbie rozwiązania tajemnic „Czarnej Wołgi” i „Amoku”.
Udział w spacerze powinny zatem wziąć jedynie osoby, które nie boją się ciemnych uliczek i… niespodziewanych wydarzeń.
- spacer rozpocznie się 24 stycznia o godzinie 19.00
- udział płatny – 38zł/os
- miejsce zbiór: fontanna przy placu Jana Pawła II
- spacer potrwała około 2 godzin.
_____________________________________________________________________
Robotic Arena 2020
Na największych w Polsce zawodach robotycznych Robotic Arena 2020 pojawi się blisko 300 robotów! Uczestnicy będą mieli okazję zobaczyć konstrukcje wykonane przez reprezentantów aż 12 krajów!
Wydarzenie jest organizowane przez Koło Naukowe Robotyków „KoNaR”, które funkcjonuje przy Wydziale Elektroniki Politechniki Wrocławskiej.
Tegoroczne zawody będą obracać się wokół 19 konkurencji. Nowością będą jednak wyścigi „Folkrace”, gdzie każda z autonomicznych maszyn będzie krążyła po wyznaczonym torze. Chodzi o to, aby wykonać jak najwięcej okrążeń w wyznaczonym czasie.
Nie zabraknie rywalizacji dronów, a także konkurencji znanych z wcześniejszych edycji turnieju, takich jak LineFollower Drag, LineFollower Enhanc3D, LineFollower Turbo i LineFollower Light. To wyścigi robotów, podczas których będą liczyły się szybkość oraz sprawność. Podobnie, jak w RoboSprint, biegu, w którym zamiast tradycyjnych kół, roboty muszą posiadać kończyny.
- wydarzenie rozpocznie się 25 stycznia w godzinach 10.00 – 17.00
- udział jest bezpłatny
Hala Stulecia, ul. Wystawowa 1
Więcej informacji
_____________________________________________________________________
Sensoplastyka dla Smyka
Podczas weekendowych zajęć z cyklu „Sensoplastyka dla Smyka” dzieci zajmą się tworzeniem z masy sensorycznej. Wspólnie z prowadzącymi wykonają alternatywę dla baniek mydlanych, a piankoliny zbudują budowle i doprowadzą do erupcji wulkanu za pomocą sody.
- cena 35zł/os.
- płatność na miejscu gotówką lub kartą
- warto zabrać ze sobą ubrania na zmianę oraz być punktualnym
- zapisy pod numerem telefonu: +48 602 561 809
Żłobek Bliskości, al. Lipowa 15/1
Więcej informacji
_____________________________________________________________________
Kuchnia dla opornych: „Herbaciane pola Batumi”
W Barbarze pora na nowy cykl warsztatowy. Tym razem na nieco daleki wschód zabierze nas Piotr Mońka – ambasador kultury i popularyzator jej picia.
Podczas spotkania opowie o wielu rodzajach herbat, a także pokaże w jaki sposób będzie można je zaparzyć tak, aby były zarówno aromatyczne, jak i smaczne. Uczestnicy otrzymają je do spróbowania.
Piotr Mońka opowie o zależności miejsca upraw, warunków klimatycznych, a także rodzaju podłoża na smak herbaty, a także jej wygląd zewnętrzny. Udowodni również, że za pomocą różnych sposobów parzenia możemy uzyskać zupełnie inny efekt.
- udział w warsztacie jest bezpłatny
- obowiązują zapisy (liczba miejsc ograniczona): gotujemy@strefakultury.pl
- spotykamy się 25 stycznia o 17.00
Barbara, ul. Świdnicka 8b
Więcej informacji