Weekend we Wrocławiu: 6 najciekawszych wydarzeń, w których warto wziąć udział [16-18.12]

0
Zbliża się kolejny przedświąteczny weekend. Wraz z nim wiele wydarzeń, warsztatów i wystaw, których nie możecie przegapić. Sprawdźcie nasze zestawienie 6 wybranych atrakcji w najbliższych dniach we Wrocławiu.

Warsztaty: zimowo-świąteczne wyplatanie wianków

Przy kubku gorącej herbaty stworzysz samodzielnie zimowo-świąteczny wianek  samemu zadecydujesz czy chcesz wianek do powieszenia czy na stół.

  • wykorzystasz pachnące igliwa, które połączysz z naturalnymi dodatkami (czerwony Ilex, eukaliptus), suszem i różnokolorowymi wstążkami
  • to Ty ostatecznie zdecydujesz jaki wianek wróci z Tobą do domu
  • nie trzeba posiadać wiedzy odnośnie tworzenia wianków – prowadząca wszystko wytłumaczy i we wszystkim pomoże.

Liczy się dobre nastawienie. Warunkiem odbycia się warsztatów jest uzbieranie min. 4 osobowej grupy. W przypadku nie uzbierania minimalnej liczby uczestników, pieniądze zostaną zwrócone na konto.

Czas trwania: ok 2,5 godzin  Cena: 200 zł/osoba | przyjdź z kimś, zapłać mniej – 190 zł/osoba 

Prowadząca: Rękodzielnia. zieleni  Poziom zaawansowania: podstawowy  Gdzie: Nieulotna – Wrocław, ul. Krakowska 180, budynek D, piętro I 

Zapisy: kontakt@nieulotna.pl.

HoHoHo czyli Szczepińska Fabryka Św. Mikołaja

Stowarzyszenie Serce Szczepina i Stowarzyszenie Edukacji Krytycznej zapraszają dzieci i młodzież do świątecznego spotkania w Klubie Osiedlowym Razem z Mikołajem i Elfami ubierzemy choinkę w Klubie Osiedlowym, ozdobimy pierniki, wykonamy świąteczne ozdoby, przygotujemy bożonarodzeniowe kartki, nauczymy się pakować prezenty a wszystko to w przedświątecznej atmosferze Szczepina. Będzie też ścianka do robienia zdjęć i oczywiście Mikołaj z Elfami

Start, godz. 18.00 w Klubie Osiedlowym przy ul. Zachodniej 1
Zapisy pod adresem serceszczepina@gmail.com
Do zabawy zapraszamy szczepinian w wieku szkolnym (7-15 lat) 

16.12.2022 | 18:00
Klub Osiedlowy na Szczepinie

Targi Uwaga Szkło i Ceramika vol. 3 edycja świąteczna

Targi „Uwaga Szkło i Ceramika vol. 3″ to święto rękodzieła i designu oraz wspaniała okazja do poznania lokalnych młodych twórców i nabycia gwiazdkowych prezentów last minute. Nasz cel to promocja bogatej polskiej tradycji szkła i ceramiki a także wsparcie młodych artystów i projektantów tworzących w tych materiałach. Na targach znajdziecie biżuterię, kubki i filiżanki, szklanki i kieliszki, wazony i dekoracje, rzeźby i inne dzieła stworzone ręcznie wyłącznie ze szkła i ceramiki przez studentów i absolwentów jedynego w Polsce wydziału Ceramiki i Szkła na Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu.

Targi Uwaga Szkło i Ceramika vol.3 odbędą się w samym centrum Wrocławia, w galerii- kawiarni Sztuka na Miejscu.

Adres ul. Łaciarska 4, 50-104 Wrocław
17-18 grudnia 2022 w godzinach 10:00 – 20:00.

Link do wydarzenia na Facebooku: https://fb.me/e/3Qlan7knM

Otwarcie pierwszego ceramicznego muralu na Przedmieściu Oławskim

Zapraszamy w imieniu organizatorów – Stowarzyszeniu Przedmieście Oławskie,  na spotkanie podsumowujące projekt Zacznijmy od wróbla – kontynuacja.

W programie:
– uroczyste otwarcie ceramicznego muralu w przejściu bramnym ul. Kościuszki 139-141
– krótka prezentacja na temat projektu
– spotkanie przy kawie i słodkim poczęstunku
– wspólne zdjęcie uczestników projektu.

Szczególnie serdecznie zapraszane są wszystkie osoby, które brały czynny udział w tworzeniu poszczególnych kafli muralu.

Projekt finansowany przez Fundację Santander w ramach konkursu grantowego ,,Tu mieszkam tu zmieniam”

Termin: 17 grudnia, godz. 12:00
Miejsce: brama przy Centrum na Przedmieściu, ul Kościuszki 
139-141

SZCZEGÓŁY: tutaj

Jan Mioduszewski De-montażo-meblo-gra

Performatywny demontaż wystawy w formie gry z zaproszonymi gośćmi. Choreografia ruchów z meblem obrazująca, że wystawa była jedynie jednym z wielu możliwych zaistnień obrazów-mebli. Obrazy Jana Mioduszewskiego są otwarte na otoczenie i oddziaływania wielokierunkowe. Pozwalają na kolejne konfiguracje i rekonfiguracje. Wstrząśnij i zmieszaj – ciąg dalszy nastąpi.

Wydarzenie stanie się planem realizacji dokumentu video i działań dokamerowych. Ilość miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy.

od 16.12.2022 | 18:00 
do 10.01.2023 | 18:00

Galeria Entropia
Rzeźnicza 4, 50-129 Wrocław

Zwykłe święta, niezwykłe pocztówki

Organizatorzy zapraszają do zapisów na warsztaty świąteczne „Zwykłe święta, niezwykłe pocztówki”. Podczas warsztatów najmłodsi własnoręcznie przygotują bożonarodzeniowe pocztówki z życzeniami oraz dowiedzą się jak popularne było ich wysyłanie przed Świętami.

Przy wspólnej zabawie odbędziemy krótką podróż w czasie, która przybliży dzieciom nastrój dawnych Świąt, a dorosłym uczestnikom pozwoli spojrzeć sentymentalnie na czasy ich dzieciństwa.

DATA I MIEJSCE: 17.12.2022 Godzina 11:00 Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu ul. Z. Krasińskiego 1

KOSZT WARSZTATÓW: bilet wstępu do Muzeum
Liczba miejsc ograniczona, obowiązują zapisy: edukacja@muzeum.wroclaw.pl
tel. 71 3469582, 534 146 575.

 

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułNajpiękniejsza szopka betlejemska 2022. Wystawa prac w Muzeum Etnograficznym
Następny artykułUrbancard odblokujesz w sieci
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.