Weekend we Wrocławiu. 5 najciekawszych wydarzeń [4-6 lutego 2022]

0
Kocham Wrocław

Weekend już za chwilę i nadal nie macie żadnych planów? Jeżeli chcecie go spędzić intensywnie i na moment zapomnieć o troskach i stresach codzienności, to skorzystajcie z atrakcji odbywających się we Wrocławiu.

Przygotowaliśmy dla Was pięć najciekawszych (naszym zdaniem) wydarzeń odbywających się we Wrocławiu na weekend.

1. Dla fanów LEGO!

Lubicie kreatywnie spędzać weekendy z całą rodziną? W ferie – Aleja Bielany – przygotowała dla wszystkich wyjątkowe wydarzenie – Klocki LEGO® vs Gry LEGO®. Dla dzieci w wieku 6-13 zorganizowane są ciekawe konkursy w strefie klocków oraz turnieje w strefie gamingowej. Gdy najmłodsi będą zajęci świetną zabawą, rodzice mogą skorzystać ze strefy swobodnego grania i strefy swobodnego budowania oraz udać się na zakupy do Ikei.

Zobacz: https://www.alejabielany.pl/pl-pl/lego-event

Wrocław na weekend
Fot. Aleja Bielany

2. Jaskinia pełna artefaktów filmowych

Na Placu Solnym znajdziecie tajemnicze zejście do podziemi. To tam ujrzycie skarby kinematografii. W MovieGate znajduje się 100 eksponatów z największych produkcji filmowych, takich jak: Bękarty Wojny, James Bond lub Gwiezdne Wojny. W tej jaskini niezwykłości – znajduje się także laboratorium, gdzie można wykonać ciekawe eksperymenty i doświadczenia chemiczne. Dla odważnych organizowany jest pokaz Szalonego Naukowca, który zaprezentuje najciekawsze zjawiska chemiczne i fizyczne występujące w naturze.

MovieGate mieści się w prawdziwym schronie, eksploatowanym podczas II wojny światowej. Na ścianach znajdziecie oryginalne napisy oraz ekspozycję żołnierzy i cywilów w salach.

Zobacz: https://moviegate.pl/wroclaw/

MovieGate Wrocław
Fot. MovieGate

3. Aktywny weekend – tylko we Wrocławiu!

Głośny śmiech, lekka muzyka dobywająca się z głośników, wesołe spojrzenia i mnóstwo szalonych zdjęć. Brzmi interesująco? Zabawa i ruch – to świetne połączenie! Koniecznie skorzystajcie z uroków mijającej zimy i wybierzcie się na lodowisko. Polecamy Lodowisko Spiska – kryte, z wypożyczalnią łyżew i szatnią. Nigdy wcześniej nie jeździliście? Żaden problem! Na miejscu można skorzystać ze szkoleń łyżwiarskich.

Zobacz: https://spiska.spartan.wroc.pl/index.php/lodowisko

Lodowisko Spiska, Wrocław
Fot. Spartan centrum treningowe

4. Nietypowa „Alicja w Krainie Czarów”

Czy wiesz, jak kończy się podróż w głąb króliczej nory? W magiczny świat „Alicji w Krainie Czarów” zabierze Was Teatr A Part. Spektakl nawiązuje do wątków zawartych w książce oraz do przeżyć głównej bohaterki, umieszczając je w kontekstach współczesnych. Przedstawienie przywołuje również fakty i mity na temat inspiracji powstania książki z biografii autora – Lewisa Carrolla. Spektakl łączy przeciwstawne sobie motywy: naturalizm i surrealizm, groteskę i horror oraz brutalizm i onirykę.

Miejsce: Studio Na Grobli, Instytut Grotowskiego

Zobacz: https://grotowski-institute.pl/wydarzenia/alicja-krainie-czarow/

Wrocław na weekend
Fot. Agnieszka Seidel-Kożuch

5. Każdy z Nas jest artystą

Nie musisz być profesjonalnym malarzem, aby stworzyć unikatowe dzieło. Jeżeli lubisz rysować, to warsztaty malowania na szkle są dla Ciebie! Malowanie działa często na ludzi uspokajająco, więc będziesz mógł się zrelaksować i odprężyć. Zajęcia są zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych.

Miejsce: CRZ Krzywy Komin, Stanisława Dubois 33-35a

Zobacz: https://www.krzywykomin.pl/wydarzenia/malowanie-na-szkle-warsztaty-dla-poczatkujacych-6/

Wrocław na weekend
Fot. CRZ Krzywy Komin

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Wrocław: Aktywne ferie w mieście [CO, GDZIE, ZA ILE]

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułMagnolia Park zmienia się w tor wyścigowy! Możesz wygrać wyjazd na Grand Prix Hiszpanii
Następny artykułWalentynki we francuskim stylu we Wrocławiu. Propozycja dla zakochanych!