Weekend we Wrocławiu: 5 ciekawych wydarzeń, których nie można przegapić! [6-8.01]

0
a

Długi weekend z pewnością ucieszy tych, którzy jeszcze leniwo wchodzą w Nowy Rok. Żeby jednak pozytywnie nastroić się na najbliższe miesiące, warto wziąć udział w jednym z licznych ciekawych wydarzeń, które planowane są na te kilka dni.

Co się będzie działo we Wrocławiu w dniach 6-8.01? Sprawdźcie nasze zestawienie!

Koncert relaksacyjny w Pełnię Księżyca

Potrzebujesz relaksu? Chcesz ofiarować sobie trochę dobra? Podaruj sobie czas z dźwiękami terapeutycznych instrumentów, otulą Cię one i pozwolą się odprężyć. Instrumenty, których będziecie mieli okazję posłuchać, oprócz właściwości wspierających relaksację, działają także uzdrawiająco na nasze ciało, umysł oraz duszę. Ich wibracje wspomagają uwolnienie blokad energetycznych, oczyszczają nasze kanały energetyczne z zastałych tam negatywnych emocji. Często zainicjowane zostają procesy samouzdrawiania i samoregeneracji.

Zabierz ze sobą coś do picia. Bardzo istotne jest nawadnianie organizmu po koncercie. Nie najadaj się tuż przed. Poinformuj prowadzącą jeśli jesteś w pierwszym trymestrze ciąży.

O prowadzącej:

Shanti vaani – Julita – absolwentka Terapii Naturalnych Studium Edukacji Ekologicznej, kursu muzykoterapii organicznej z użyciem gongów Organic Art Synthony i I i II stopnia masażu dźwiękiem metodą Petera Hessa. Na co dzień zajmuje się muzykowaniem. Gra na instrumentach etnicznych (węgierska cytra, peruwiański flecik…) i terapeutycznych (gongi, misy, harfa kryształowa). Jako Shanti vaani prowadzi muzyczne sesje relaksacyjne. Organizuje warsztaty muzyczne dla dzieci Tra-ta-ta-ta muzyka ze świata.

Co zabrać na koncert? Matę, kocyk i poduszeczkę.
Koncertu słucha się wygodniej w pozycji leżącej.

Termin: 7.01 (sobota), godz. 19:00 – 20:00
Miejsce: Fundacja Green Gaya, ul. Bernardyńska 4, II piętro
Inwestycja w siebie: 50 zł

Zapisy pod nr tel. 536 869 640 (sms)

Więcej informacji: tutaj

Orszak Trzech Króli

Po pandemicznej przerwie wrocławski Orszak Trzech Króli wraca na swoją tradycyjną trasę. Przemierzać będzie ulice Wrocławia: z Ostrowa Tumskiego wyruszy o godz. 12.30, aby dotrzeć z kolędą aż na wrocławski rynek. 

Orszak Trzech Króli wyruszy 6 stycznia z Ostrowa Tumskiego, przejdzie przez ulicę Piaskową, Oławską do rynku, który tego dnia zmienia się w symboliczne Betlejem. Będą korony, śpiewniki, aktorzy, kolędy, wiele radości i nawiązania do najpiękniejszych polskich tradycji. Będzie rodzinnie, ciepło i życzliwie.

Orszak Trzech Króli we Wrocławiu

6 stycznia 2023, godz. 12.30
Start: Katedralna 4, Ostów Tumski

Wystawa: Salvador Dalí w Ratuszu

Bilsko 300 dzieł graficznych słynnego Salvadora Dalego zamkniętych w kilkanaście cyki. Wśród nich znajdują się prawdziwe rarytasy jak choćby ilustracje z cyklu  „Alicja w krainie czarów” czy „Boska Komedia”. Na wystawie ich uzupełnieniem są prace trójwymiarowe ujęte w zbiór recept na nieśmiertelność oraz ekstrawagancki kufer medyczny, przywołujący na myśl wytwory rzemieślnicze.

Większość prac powstała na przestrzeni dwudziestolecia 1955-1975, ale pokazywane są również dwa cykle z lat 1930. Na wystawie można prześledzić różne style w jakich swoje dzieła kreował wybitny Katalończyk – od poddających się regułom grafik monochromatycznych przestawień, bo bardzo malarskie sceny. Wszystkie prezentowane dzieła są sygnowane i pochodzą z prywatnej kolekcji.

Wystawa jest czynna:

  • środa-sobota – 11.00-17.00,
  • niedziela – 10.00-18.00

Bilety na wystawę Salvadora Dalí w Ratuszu kosztują 10 zł (ulgowy, grupowy-max. 20 osób), 15 zł (normalny), 30 zł (rodzinny).

Miejsce: Muzeum Sztuki Mieszczańskiej, Ratusz

Dzielnica Czterech Wyznań – spacer z przewodnikiem

Wrocławska dzielnica Czterech Wyznań to miejsce niezwykłe. Jak w soczewce skupiają się w niej losy wielu ludzi i grup zamieszkujących niegdyś miasto.

Dzielnica jest świadectwem czasów kiedy osoby różnych wyznań: żydzi, protestanci, katolicy i prawosławni tworzyli prosperitę Wrocławia, niegdyś jednego z najbogatszych miast w Imperium Niemieckim. Tamten Wrocław i tamta dzielnica zginęły bezpowrotnie podczas II wojny światowej. Dzielnica Czterech Wyznań to jednak nie tylko miejsce, które fascynuje swoją historią.

Dziś to właśnie tu pulsuje kulturalne tętno miasta. Przez ostatnie dekady dzielnica stała się jednym z najbardziej rozpoznawalnych miejsc Wrocławia. To tu odnaleźć można najciekawsze przykłady sztuki ulicznej, najlepsze kluby, koncerty, wystawy, działania artystyczne.

Zapraszamy na spacer ulicami dawnej dzielnicy żydowskiej Wrocławia, obecnie nazywanej Dzielnicą Wzajemnego Szacunku, by poznać jej niezwykłą historię, zobaczyć jak bardzo zmieniła się przez ostatnie dekady i na własnej skórze doświadczyć jej kulturalnego odrodzenia.

Szczegóły.  +48 513 875 814

Poznaj Rzekę w Odra Centrum

Ciekawa wyprawa edukacyjna, podczas której poznasz znaczenie rzeki dla miasta, ekosystemu i Ciebie osobiście (tak, Ciebie!).

To podróż przez zakamarki Odra Centrum, masa ciekawostek i dużo nowoczesnych technologii. Dyskusja i odpowiedzi na wszystkie pytania – nawet te najdziwniejsze, obiecujemy! Dlaczego potrzebujemy rzeki? Jak ją chronić? Jakie znaczenie ma woda i jak możemy bez wysiłku oszczędzać ją w domu? Jak rzeka stworzyła miasto? Jak wygląda obecnie żegluga? Jak oszczędzać energię i dlaczego jest to tak ważne zwłaszcza w obliczu Kryzysu Klimatycznego?

Obalimy wiele mitów i poznamy praktyczne rozwiązania. Zapraszamy klasy, wycieczki, firmy oraz wszystkie grupy wiekowe!

Miejsce: Odra Centrum

CZYTAJ RÓWNIEŻ: 

Pomysł na weekend: Z Wrocławia na Koniec Świata w 1,5 godziny

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułOrganowy koncert kolęd w Bazylice św. Elżbiety we Wrocławiu [WSTĘP WOLNY]
Następny artykułGrekokatolickie i prawosławne Boże Narodzenie we Wrocławiu. Jak wygląda świętowanie tych wyznań?
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.