Weekend we Wrocławiu: 9 najciekawszych atrakcji [2-4 sierpnia 2019]

0
fot. Sawicki Drone Shots

W ten weekend w końcu trochę się ochłodzi. Nie zabraknie jednak atrakcji na świeżym powietrzu oraz licznych warsztatów zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

Wydarzenia na świeżym powietrzu

Wrocławski teatr plenerowy

Teatr plenerowy, gdzie sceną jest trawnik, a kopułą – niebo. Widownia zaś siedzi na kocach, leżakach i wolnych ławkach parkowych.

Scenografia podczas teatru plenerowego jest lekka i łatwa do zdemontowania. Co ciekawe – nie niszczy trawnika. Same przedstawienia zaś mają ciekawą formę, a czas ich trwania to zaledwie godzina samej przyjemności. Treść jest dostosowana dla widzów w różnym wieku.

 • udział jest bezpłatny
 • start 4 sierpnia o godzinie 16.00 i 18.00
 • dwa spektakle dziennie: Parady wg. Potockiego i Szekspira oraz Ogród Rogaczy – Ławeczka Niepodległości 
 • Park Południowy
fot. mat. prasowe

 

Dzień pszczoły w Ogrodzie Botanicznym

Dzień Pszczoły od wielu lat jest organizowany w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Wrocławskiego. Zawsze jest wyjątkowy, a na odwiedzających czeka mnóstwo atrakcji.

Pszczoły są niezwykle ważne dla nas jako człowieka. Bez nich nie mielibyśmy owoców, kwiatów i niektórych warzyw.

Odwiedzający Ogród Botaniczny dowiedzą się m.in. tego jak bardzo pożyteczne są te owady i dlaczego warto je chronić. Będzie także możliwość spaceru z przewodnikiem po różnych łąkach ogrodu. Chętni będą mogli załapać się na wykład o życiu pszczół w mieście, gdzie poznają sposoby niesienia im pomocy.

Osoby kochające pszczoły porozmawiają z pszczelarzami, czerpiąc od nich garść porad. Pojawi się kilku bartników.

Dla dzieci przygotowano specjalne warsztaty plastyczne – będą mogły malować pszczoły i przyrodę, a także zrobią cuda z filcu. Specjalnie dla nich przygotowano także warsztaty przygotowania domków dla owadów, które dzieci zabiorą ze sobą do własnych ogródków.

 • wstęp biletowany
 • start: 4 sierpnia w godzinach 10.00 – 18.00.

Ogród Botaniczny Uniwersytetu Wrocławskiego, ul. Sienkiewicza 23 
Więcej informacji 

fot. mat. prasowe

Zmień plastiki w dobre nawyki

Wydarzenie to szereg spotkań edukacyjnych i warsztatów, które zostaną połączone ze sprzątaniem śmieci na Ołbinie. Mieszkańcy będą mieli świetną okazję do tego, aby zapoznać się z różnymi rodzajami plastiku, a także jaki ma on wpływ na środowisko.

Celem wydarzenia jest inspiracja uczestników do ochrony środowiska i zmiany zachowań konsumenckich. Efektem będzie redukcja plastiku oraz zmniejszenie zanieczyszczenia terenów zielonych. Dodatkowo uczestnicy dowiedzą się wszystkiego o segregacji śmieci.

HARMONOGRAM 

 • Udział jest bezpłatny

Park Stanisława Tołpy, ul. Prusa 60 
Więcej informacji 

fot. mat. prasowe

Spacerem po historycznym Wrocławiu – okres habsburski

Do tej pory wrocławianie mogli wziąć udział w spacerze tematycznym o okresie piastowskim oraz czeskim. Teraz pojawia się możliwość poznania historii Wrocławia za panowania Habsburgów.

Był już Wrocław piastowski, był i czeski, pora zatem na Habsburgów. Organizatorzy zapraszają na trzeci już spacer w ramach projektu „Spacerem po historycznym Wrocławiu” (okres habsburski), współfinansowanym ze środków Muzeum Historii Polski w ramach Programu „Patriotyzm Jutra”.

Spacer rozpocznie się 3 sierpnia o godz. 11.00. Start spod katedry św. Marii Magdaleny od strony ul. Łaciarskiej.

fot. mat. prasowe

Spotkaj żużlowców przed Speedway Grand Prix. „Kibicujmy Polakom!”

Już w piątek  koło Rynku moc atrakcji: spotkania z reprezentantami Polski, wielka kartka z życzeniami, koszulki z autografami kadrowiczów i wiele innych. Wrocław przygotowuje się do historycznego Speedway Grand Prix, które odbędzie się już w sobotę na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu.

piątek, godz. 12 do 20.00 na skwerze przy ul. Wita Stwosza

_____________________________________________________________________

Propozycje atrakcji dla dzieci

Warsztaty gotowania z dziećmi w Art Hotelu

Wspólne gotowanie z dziećmi w Art Hotelu to projekt zabawy, wypełniony zdrowym jedzeniem, połączony z nauką przydatnych umiejętności.

Na uczestników czekają specjalne słoiki do kiszenia, kulinarne fartuchy oraz prezenty od sponsorów. Rodzice będą mieli okazję do degustacji sezonowych produktów od lokalnych sprzedawców.

Dodatkową atrakcją dla odwiedzających będzie sklep mobilny Regio Food, gdzie bez problemu będzie można kupić produkty regionalne.

 • 4 sierpnia warsztaty odbędą się pod hasłem Zdrowo i kolorowo w słoiku
 • zajęcia poprowadzi Arek Dziakowski „Zdrowy Fement”
 • Start 4 sierpnia o godzinie 16.00
 • wymagana rezerwacja

Art Hotel, ul. Kiełbaśnicza 20
Więcej informacji 

fot. mat. prasowe

_____________________________________________________________________

Różności

Vintage & Vinyl Fiesta

W ten weekend, w Księgarni Hiszpańskiej rusza Vintage&Vinyl Fiesta. W sobotę i niedzielę księgarnia zamieni się w miejsce pełne unikatowej odzieży i dodatków w stylu vintage oraz płyt winylowych. To także świetna okazja do tego, aby poznać innych miłośników tego stylu.

Organizatorzy chcą pokazać, że moda łączy i wyzwala poczucie indywidualizmu i wolności. Podczas wydarzenia zaprezentowane zostaną zbiory najbardziej ciekawych sklepów vintage. Nie zabraknie również prelekcji na temat mody vintage w kinematografii.

Organizatorzy zapraszają na Vintage & Vinyl Fiestę. 3 i 4 sierpnia przestrzeń Księgarni Hiszpańskiej wypełnią unikatowe kolekcje odzieży i dodatków vintage oraz płyt winylowych. Dwudniowa fiesta to okazja do integracji wrocławskich miłośników stylu vintage- retro.

Moda łączy i może wyzwalać poczucie indywidualizmu i wolności. W trakcie Fiesty zaprezentowane zostaną zbiory najlepszych sklepów vintage. Fieście towarzyszyć będzie prelekcja na temat historii mody vintage w kinematografii.

 • wstęp bezpłatny

Księgarnia Hiszpańska Elite, ul. Karola Szajnochy 5
Więcej informacji 

fot. mat. prasowe

Warsztaty: balet triadyczny

Czym jest balet triadyczny? Chodzącą architekturą, manekinem, a może organizmem mechanicznym? A co najważniejsze – który z kostiumów baletu triadycznego najtrudniej było stworzyć?

Podczas warsztatów uczestnicy obejrzą zapis baletu autorstwa Oskara Schlemmera, a następnie samodzielnie wykonają kostiumy.

 • Udział biletowany – wstęp z biletem 5zł
 • Start: 2 sierpnia o godzinie 17.00

Pawilon Czterech Kopuł Muzeum Sztuki Współczesnej, ul. Wystawowa 1 
Więcej informacji 

fot. mat. prasowe

Wykład: O sztuce i innych demonach

Wspólnie z filologiem klasycznym, Łukaszem Krzyszczukiem, organizatorzy zapraszają uczestników w świat sztuki średniowiecznej – przewodnikiem będzie kameleon w dziełach średniowiecznych encyklopedystów.

Słuchacze dowiedzą się czegoś więcej o średniowiecznych encyklopediach, a następnie poszukają źródeł informacji o kameleonie.

 • Udział jest bezpłatny.
 • Start 2 sierpnia o godzinie 18.00

Macondo galeria sztuki, ul. Pomorska 19 
Więcej informacji 

fot. mat. prasowe

 

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułCzy automaty skupujące plastikowe butelki pojawią się we Wrocławiu?
Następny artykułWroclavia Summer Festival. Stand-up, muzyka, teatr i taniec [BEZPŁATNE WYDARZENIA]
Odkryj Wrocław na nowo