W tym roku Kino Nowe Horyzonty we współpracy z mecenasem – Miastem Wrocław, ponownie zaprasza na celebrowanie filmowych uczuć podczas seansów w ramach Kina na Rynku: w samym sercu miasta stanie największe kino plenerowe w Polsce.
Przez 10 festiwalowych dni, od 22 do 31 lipca, zaprezentowany zostanie zestaw wyjątkowych filmów, a wśród gościń, które spotkają się z widzkami i widzami, będzie m.in. Agnieszka Holland. Wstęp na wszystkie seanse jest bezpłatny (w miarę dostępności miejsc).
W programie Kina na Rynku znalazły się m.in.: Matki równoległe – najnowszy film Pedra Almodóvara; Belle w reżyserii japońskiego mistrza animacji, Mamoru Hosody; nominowana do Oscara Aida Jasmili Žbanić oraz Pokot Agnieszki Holland; reżyserka przywita przed seansem publiczność zgromadzoną na widowni. Zapraszamy także na pokaz przeboju Mike’a Millsa C’mon C’mon, który wyświetlimy z audiodeskrypcją oraz napisami dla osób niesłyszących i słabosłyszących oraz dwa seanse z napisami w języku ukraińskim: wspomnianego C’mon C’mon oraz Małej mamy Céline Sciammy.
Kino na Rynku organizowane jest w ramach 22. Międzynarodowego Festiwalu Nowe Horyzonty (21-31 lipca stacjonarnie, do 7 sierpnia również online). Trwa sprzedaż biletów na pokazy w Kinie Nowe Horyzonty i Dolnośląskim Centrum Filmowym oraz dostępów do filmów online.
Sprawdź pełny program festiwalu
Kino na Rynku – program seansów (start pokazów o godz. 22:00):
22 lipca (piątek): Spragnieni miłości, reż. Wong Kar Wai; pokaz pamięci Jagody Murczyńskiej
23 lipca (sobota): C’mon C’mon, reż. Mike Mills; pokaz z (opcjonalną) audiodeskrypcją oraz napisami dla osób niesłyszących i słabosłyszących oraz z napisami w języku ukraińskim
24 lipca (niedziela): Pokot, reż. Agnieszka Holland; pokaz połączony z zapowiedzią reżyserki
25 lipca (poniedziałek): Mała mama, reż. Céline Sciamma; pokaz z napisami w języku ukraińskim
26 lipca (wtorek): Anette, reż. Leos Carax
27 lipca (środa): Aida, reż. Jasmila Žbanić
28 lipca (czwartek): Belle, reż. Mamoru Hosoda
29 lipca (piątek): Matki równoległe, reż. Pedro Almodóvar
30 lipca (sobota): Najgorszy człowiek na świecie, reż. Joachim Trier
31 lipca (niedziela): Piosenki o miłości, reż. Tomasz Habowski