We Wrocławiu rusza największe bezpłatne kino plenerowe w Polsce! [SPRAWDŹ PROGRAM POKAZÓW]

0

W tym roku Kino Nowe Horyzonty we współpracy z mecenasem – Miastem Wrocław, ponownie zaprasza na celebrowanie filmowych uczuć podczas seansów w ramach Kina na Rynku: w samym sercu miasta stanie największe kino plenerowe w Polsce.

Przez 10 festiwalowych dni, od 22 do 31 lipca, zaprezentowany zostanie zestaw wyjątkowych filmów, a wśród gościń, które spotkają się z widzkami i widzami, będzie m.in. Agnieszka Holland. Wstęp na wszystkie seanse jest bezpłatny (w miarę dostępności miejsc).

W programie Kina na Rynku znalazły się m.in.: Matki równoległe – najnowszy film Pedra Almodóvara; Belle w reżyserii japońskiego mistrza animacji, Mamoru Hosody; nominowana do Oscara Aida Jasmili Žbanić oraz Pokot Agnieszki Holland; reżyserka przywita przed seansem publiczność zgromadzoną na widowni. Zapraszamy także na pokaz przeboju Mike’a Millsa C’mon C’mon, który wyświetlimy z audiodeskrypcją oraz napisami dla osób niesłyszących i słabosłyszących oraz dwa seanse z napisami w języku ukraińskim: wspomnianego C’mon C’mon oraz Małej mamy Céline Sciammy.

Kino na Rynku organizowane jest w ramach 22. Międzynarodowego Festiwalu Nowe Horyzonty (21-31 lipca stacjonarnie, do 7 sierpnia również online). Trwa sprzedaż biletów na pokazy w Kinie Nowe Horyzonty i Dolnośląskim Centrum Filmowym oraz dostępów do filmów online.

Sprawdź pełny program festiwalu

Kup bilety/dostępy

Kino na Rynku – program seansów (start pokazów o godz. 22:00):

22 lipca (piątek): Spragnieni miłości, reż. Wong Kar Wai; pokaz pamięci Jagody Murczyńskiej

23 lipca (sobota): C’mon C’mon, reż. Mike Mills; pokaz z (opcjonalną) audiodeskrypcją oraz napisami dla osób niesłyszących i słabosłyszących oraz z napisami w języku ukraińskim

24 lipca (niedziela): Pokot, reż. Agnieszka Holland; pokaz połączony z zapowiedzią reżyserki

25 lipca (poniedziałek): Mała mama, reż. Céline Sciamma; pokaz z napisami w języku ukraińskim

26 lipca (wtorek): Anette, reż. Leos Carax

27 lipca (środa): Aida, reż. Jasmila Žbanić

28 lipca (czwartek): Belle, reż. Mamoru Hosoda

29 lipca (piątek): Matki równoległe, reż. Pedro Almodóvar

30 lipca (sobota): Najgorszy człowiek na świecie, reż. Joachim Trier

31 lipca (niedziela):  Piosenki o miłości, reż. Tomasz Habowski

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułWrocław: Przy Aquaparku powstało miasteczko saunowe i wypoczynkowe
Następny artykułRusza remont przy Moście Zwierzynieckim – będą zmiany w kursowaniu MPK Wrocław
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.