W listopadzie we Wrocławiu otwarta została nowa przestrzeń, jakiej w naszym mieście (a nawet w Europie!) jeszcze nie było. Pixel XL to interaktywna gra, a dokładniej innowacyjna mata stworzona z kafli, które są polem do grania. 

O co chodzi w Pixel XL?

Pixel XL został stworzony przez pomysłową i zdolną grupę mieszkańców Wrocławia. To miejsce, w którym w zasadzie każdy (od 4 r. ż.) może wypróbować swoich sił i podjąć wyzwanie w grze.

Do wyboru jest kilka opcji: gry pamięciowe, sprawnościowe i logiczne. Całość zabawy odbywa się na specjalnie skonstruowanej interaktywnej podłodze, złożonej z barwnych kafelków, które reagują na nasz ruch. Nie trzeba być wysportowanym – choć umiejętności do szybkiego reagowania i sprawność fizyczna, na pewno się przydadzą, by zmierzyć się na wybranym przez siebie polu gry.

,,Dobra zabawa nie zna granic wiekowych i to Wy decydujecie z kim i z czym się zmierzycie oraz na jakim polu! Pixel XL to miejsce, gdzie granie zostało przeniesione w zupełnie inny wymiar, a żeby się o tym przekonać musisz przyjść i sprawdzić to na własnej skórze.” – mówią twórcy nowej przestrzeni.

Zarezerwuj jeden z pięciu pokoi

W Pixel XL znajdziecie 5 pokoi, w których możecie zagrać samemu lub w większej grupie. W środku każdego pokoju oprócz interaktywnej maty, są umieszczone tablety, które służą do wyboru gry i monitory, na których będą widoczne zadania w grze i punktacja.

Możecie wybrać rodzaj gry, ilość osób oraz stopień trudności. Jeśli będziecie potrzebować pomocy, to na miejscu będą dostępni hości (gospodarze), którzy chętnie udzielą wszelkich rad.

,,Każdy kto przekroczy nasze progi będzie miał szansę doświadczyć analogowej rozrywki na cyfrowym poziomie. Nasza interaktywna mata po włączeniu zamienia się w plac zabaw nowej generacji, gdzie wiek nie ma żadnego znaczenia! Gracze mają szansę sprawdzić się na kilku polach – sprawnościowym, logicznym oraz pamięciowym.” – dodają pomysłodawcy Pixel XL.

Rozrywka i przestrzeń do spotkań

Rezerwacja obejmuje od 1 do nawet 12 osób (choć w pokoju może jednocześnie przebywać 8 osób, zatem konieczna będzie wymiana uczestników w trakcie zabawy). Koszt rezerwacji pokoju do gry na jedną godzinę (dla 1 osoby bądź grupy np. 12 osób) wynosi od 99 zł do 240 zł, w zależności od dnia i godziny.

Oprócz sal z matami do gry w Pixel XL będzie również strefa chilloutu i gastronomiczna, w której można kupić napoje lub drinki i zjeść smaczne przekąski.

Adres: ul. Świdnicka 12, Wrocław
Godziny otwarcia: Pn-Czw 10:00 – 22:00, Pt-Sb 10:00 – 24:00, Nd 10:00 – 22:00
Kontakt: rezerwacje@pixel-xl.com
Strona www: kliknij

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułKolejne odkrycie na Wzgórzu Partyzantów! Znaleziono ceramiczne kafle z dawnej fabryki z wrocławskiej Leśnicy
Następny artykułWrocław: Odra Centrum organizuje darmowy spływ kajakowy na 11 listopada
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.