We Wrocławiu powstało Muzeum Iluzji! [NOWOŚĆ]

0
fot. Muzeum Iluzji
a

We Wrocławiu kilka dni temu otwarto pierwsze w mieście Muzeum Iluzji! To wyjątkowe miejsce, w którym możecie przenieść się do fascynującego świata nauki, złudzeń optycznych i tajemnic. 

Muzeum Iluzji znajduje się na Wyspie Piasek we Wrocławiu, przy ul. Staromłyńskiej 4.

Część wystawowa muzeum zajmuje 400 m2 powierzchni, na której iluzja spotyka się ze sztuką i wynalazkami naukowymi; fizyka i optyka przedstawione są razem przy pomocy tajemniczych dzieł sztuki oraz klasycznych zagadek.

fot. Muzeum Iluzji

Jest to wyjątkowe doświadczenie naukowe, które wzbogacają zadania interaktywne, takie jak rysowanie światłem, tworzenie cieni czy wyjątkowe przeżycia w świecie do góry nogami.

Nie wiesz, jak działają te wynalazki? Chcesz usłyszeć niesamowite opowieści dotyczące dzieł sztuki i historii? A może chcesz pogłębić swoją wiedzę albo zrobić ciekawe zdjęcia? Przewodnicy muzeum chętnie podzielą się z Tobą wiedzą na temat tego niesamowitego świata iluzji.

fot. Muzeum Iluzji

Wystawa muzealna stale się będzie rozwijać i każdego roku kolekcja będzie poszerzana o nowe eksponaty. Pracownicy muzeum z zapałem przeszukują obszar nauki i sztuki w poszukiwaniu nowych artystycznych rozwiązań.

Ceny biletów:

Dorośli – 50zł
Studenci, uczniowie, seniorzy – 40zł
Dzieci do 7 lat (do 3 dzieci z jednym dorosłym) – Bezpłatnie

Godziny otwarcia:

Poniedziałek–piątek 10:00–19:00
Sobota–niedziela 10:00–20:00

Więcej informacji: tutaj

fot. Muzeum Iluzji

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułZa ile kupimy dzisiaj nowy dom we Wrocławiu?
Następny artykułOpera Wrocławska kończy 180 lat!
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.