POLIŻ Targowa Candy Store, niewinna gra słów określająca nowo powstały sklep ze zdrowymi słodyczami, zlokalizowany w Hali Targowej we Wrocławiu. Jest to cukierkowe miejsce, gdzie marzenia stają się słodką rzeczywistością bez zbędnych wyrzutów sumienia oraz uszczerbku na zdrowiu.

ODROBINA SŁODYCZY DLA KAŻDEGO

Sklep został założony przez czwórkę przyjaciół, którzy prowadzą aktywny tryb życia i zwracają uwagę na to, co jedzą. Wynika to m.in. z licznych chorób gastrycznych oraz nietolerancji pokarmowych, na które cierpią. Mając świadomość wymagań, jakie stawia przed chorym specyficzna i restrykcyjna dieta, postanowili stworzyć miejsce, gdzie każdy będzie mógł osłodzić sobie życie.

NISKOKALORYCZNE SŁODYCZE – BRZMI INTRYGUJĄCO..

W POLIŻ Targowa Candy Store można znaleźć produkty, które nie zawierają glutenu, laktozy czy cukru. Szeroka oferta sklepu obejmuje ręcznie wykonywane, karmelowe lizaki i cukierki. Zarówno jedne, jak i drugie dostępne są w wersji słodzonej przy użyciu cukru lub izomaltu i stewii, czyli alternatywy powszechnie używanego słodzika.

O stewii i jej licznych właściwościach prozdrowotnych można się długo rozpisywać, natomiast najważniejszy jest fakt, że nie powoduje gwałtownego zwiększenia stężenia glukozy we krwi, a następnie jej obniżenia. Wobec czego, słodycze słodzone przy jej użyciu, są w pełni bezpieczne dla osób cierpiących na cukrzycę.

Dodatkowo słodzik ze stewii nie powoduje próchnicy, przez co pozostaje lepszym wyborem dla najmłodszych i ich nowych zębów. Chyba wszyscy zdają sobie sprawę z największej kulinarnej słabości większości młodych ludzi.

WPROWADŹMY TROCHĘ KOLORU I RADOŚCI DO TEJ HALI TARGOWEJ!

Hala Targowa – jeden z większych zabytków Wrocławia, usytuowany na ulicy Piaskowej, w pobliżu mostu Piaskowego. Ponad 100-letni budynek wciąż przyciąga tłumy turystów, ale i przede wszystkim Wrocławian. Pomimo powszechnej opinii, że czasy świetności ma już za sobą, założyciele cukierkowej wyspy wierzą w magię tego miejsca i postanowili dodać mu trochę koloru, w postaci różu i szałwii.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułPort Lotniczy Wrocław najlepiej ocenianym przez pasażerów lotniskiem w kraju
Następny artykułSokołowsko jak z bajki — świetny pomysł na zimową wycieczkę
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.