a

Po blisko rocznym remoncie otwierają się drzwi do Domu dla Skrzywdzonych Zwierząt we Wrocławiu. To pierwsza tego typu inicjatywa w Polsce i prawdopodobnie jedna z nielicznych na świecie! Jest to krok naprzód w trosce o dobrostan naszych zwierzęcych przyjaciół.

Poszukiwani opiekunowie tymczasowi

Na czym to będzie polegać?

Będzie to socjalny dom dla zwierząt, w którym każdy ma szansę zostać opiekunem tymczasowym uratowanych czworonogów.

Jak to będzie wyglądać?

Osoby zainteresowane będą mogły zamieszkać w komfortowych pokojach w zielonej dzielnicy Wrocławia. Zapewniona będzie pełna infrastruktura niezbędna do codziennego życia, w tym komfortowe łazienki, wyposażona kuchnia oraz duże jasne pokoje z meblami takimi jak łóżka, szafy, biurka i fotele.

Rola Opiekuna 

Opiekunowie będą prowadzić normalny tryb życia, pracować, uczyć się, odpoczywać, po prostu żyć swoim życiem. Obok codziennych obowiązków zostanie im powierzony pies, a ich zadaniem będzie wprowadzenie go w świat ludzi, czyli socjalizacja. Będą prowadzić dom tymczasowy dla podopiecznych.

Osoby, które kochają zwierzęta i są raczej towarzyską duszą, będą idealnymi kandydatami. Zapewniona będzie prywatna przestrzeń, ale zamieszkają w domu, w którym będzie dużo zwierząt na wspólnej przestrzeni, a także obecni będą inni ludzie o podobnych zainteresowaniach.

Minimalnym okresem zamieszkania będzie rok, jednak zależy to od decyzji samego mieszkańca.

Koszty i benefity 

Niestety, schronisko nie jest w stanie utrzymać się samodzielnie, dlatego najem pokoi będzie płatny. Będzie to jednak znacznie niższa opłata niż przeciętne wynajęcie pokoju we Wrocławiu. Duży -ponad 20 metrowy pokój kosztuje 800 zł za miesiąc, mniejszy 16 metrowy to koszt 700 zł za miesiąc. Poza tym nie ponosisz żadnych innych opłat. Zyskując na kosztach najmu, opiekunowie będą jedynie zobowiązani do opieki nad powierzonym psem i zachowania uprzejmości wobec współlokatorów.

Lokalizacja 

Dom dla Skrzywdzonych Zwierząt znajduje się na zielonych Maślicach we Wrocławiu. Posiada dyskretny ogród i bliskość terenów spacerowych. Panuje tu cisza i dobra atmosfera. Pokoje są wyposażone i świeżo wyremontowane. To kameralna przestrzeń, są tu tylko 3 pokoje. Miejsce to stwarza wyjątkową atmosferę, gdzie można poczuć się jak w domu.

Jak Aplikować?

Zainteresowani mogą wypełnić ankietę zgłoszeniową, aby starać się o zostanie opiekunem i zamieszkanie w socjalnym domu dla zwierząt. Link do ankiety znajduje się tutaj.

Dla osób mających dodatkowe pytania, istnieje możliwość kontaktu poprzez maila na adres redzinska2024@gmail.com.

Otwarcie Domu dla Skrzywdzonych Zwierząt

Zgłoszenia są przyjmowane do 5 kwietnia 2024 roku. Już dziś Grupa Ratuj zaprasza na huczne otwarcie Domu dla Skrzywdzonych Zwierząt, które odbędzie się 6 kwietnia 2024 roku.

Szczegóły w wydarzeniu: tutaj

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułKiedy skorzystać z pomocy wulkanizatora?
Następny artykułWielkanocna kolacja w górach? Sprawdź te 3 restauracje w Karkonoszach: Gusto, Bergo i Horyzont Smaków
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.