Zły stan ogumienia znacząco zmniejsza wydajność jednostki napędowej, a ponadto stwarza ryzyko niebezpiecznych sytuacji, zagrażających życiu kierowcy, pasażerów i innych uczestników ruchu drogowego. Częstym błędem właścicieli aut jest nieprawidłowe dobranie opon do warunków pogodowych. Jakie są inne wskazania do wizyty w profesjonalnym zakładzie wulkanizacji?

wymiana opon koszt

Wymiana opon – utrata stabilności prowadzenia auta

Opony, tak jak inne części samochodu osobowego ulegają różnym uszkodzeniom mechanicznym. Narażone na zmienne warunki pogodowe i niegodności terenowe mogą się zniekształcać, przecierać i dziurawić, obniżając komfort jazdy. Jakie oznaki wskazują, że konieczna jest wymiana opon? Zużyte ogumienie posiada wyraźne ubytki w strukturze, przez co bardzo często kierowcy samochodów osobowych słyszą hałas, wydobywający się z przedniej bądź tylnej części auta. Kolejnym, charakterystycznym symptomem są odczuwalne w trakcie jazdy wibracje. Wymiana opon jest również niezbędna, gdy samochód traci swoją stabilność na mokrej nawierzchni, ma tendencję do ślizgania, a droga hamowania kół znacząco się wydłużyła.

ile kosztuje wymiana opon

Sosnowiec wymiana opon – kiedy udać się do wulkanizatora?

Istnieje prosty sposób oceny stanu ogumienia. Jest to tzw. wskaźnik zużycia opony – Tread Wear Indicator, którego dopuszczalna wartość wynosi w naszym kraju 1,6 mm. By ustalić, czy poziom zniszczenia ogumienia wymaga wizyty w warsztacie samochodowym, trzeba określić zgrubienie bieżnika w sześciu miejscach. Jeśli wysokość klocków zrówna się bądź będzie niższa od 1,6 TWI, usługa wulkanizacji powinna zostać wykonana tak szybko, jak to możliwe.  Warto podkreślić, że Tread Wear Indicator to tylko jeden ze sposobów oceny jakości opon. Każdy kierowca samochodu powinien regularnie monitorować ogumienie, zwracając szczególną uwagę na wszelkie przetarcia i odkształcenia. Niepokojące sygnały to m.in.:

  • widoczne przecięcia i wybrzuszenia,
  • utrata ciśnienia,
  • zdeformowane boki,
  • zużycie marmurkowe, czyli plamy i odparzenia na warstwie butylowej,
  • odklejenie bieżnika,
  • odkryta albo zdeformowana drutówka, na której montuje się gumę na feldze.

Chcąc mieć pewność, że opony nadają się jeszcze do jazdy, warto przynajmniej raz w sezonie odwiedzić sprawdzony warsztat samochodowy w mieście Sosnowiec. Może się okazać, że uszkodzenie ogumienia jest tak duże, że nie da się go naprawić. W takim przypadku trzeba liczyć się z wydatkiem na zakup nowych opon do samochodu.

wymiana opon cena

Sosnowiec – wymiana opon z letnich na zimowe

Wiosna to idealny czas na zakup letnich opon. Kiedy jednak zaplanować podróż czterema kółkami do punktu wulkanizacji Sosnowiec? Niestety, nie ma odgórnie ustalonej daty, dlatego trzeba kierować się własną intuicją. Pewnym ułatwieniem mogą być warunki pogodowe, gdyż to od nich w gruncie rzeczy zależy montaż sezonowego ogumienia. Zimowe opony nie są przystosowane do eksploatacji na stosunkowo suchej, pozbawionej warstwy śnieżnej najezdni. Duża elastyczność zapewnia stabilność jazdy poniżej 7 st. Celsjusza, jednak przy wyższych wskaźnikach termometru, ta cecha może być sporym utrudnieniem. Podsumowując, sezonową wymianę opon z zimowych na letnie warto przeprowadzić na przełomie marca i kwietnia.

ile trwa wymiana opon

Wymiana opon Sosnowiec – gdzie znaleźć najlepszy warsztat?

Uszkodzenia mechaniczne i sezonowa wymiana opon wymagają wizyty w profesjonalnym warsztacie samochodowym. Wielu właścicieli pojazdów mechanicznych zastanawia się jednak, który warsztat wybrać. Największe obawy to: długi czas oczekiwania, słabe standardy usług oraz niskiej jakości opony. Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom, stworzyliśmy wygodną, funkcjonalną przeglądarkę. Umieściliśmy tam oferty wszystkich profesjonalnych warsztatów, działających w mieście Sosnowiec. Wiele z nich specjalizuje się nie tylko w montażu ogumienia, ale również wymianie felg aluminiowych, geometrii kół, czy też okresowych przeglądach samochodów. Wymiana opon Sosnowiec to usługa dedykowana klientom, ceniącym fachową obsługę, terminowość i atrakcyjne ceny. Każdy warsztat dostępny na naszej stronie ma dokładny adres, którego lokalizację ułatwia przejrzysta mapa. Po przejściu w szczegóły wybranej oferty można sprawdzić wolne terminy, dodatkowe usługi oraz jaka jest cena wymiany opon Sosnowiec. Jeśli zdecydują się Państwo na wybór interesującego warsztatu, wystarczy kliknąć POKAŻ NUMER TELEFONU bądź UMÓW WIZYTĘ. Istnieje też możliwość kontaktu za pośrednictwem maila. Sosnowiec wymiana opon cieszy się popularnością wśród wielu klientów. Doceniają oni fachową obsługę, elastyczne podejście i szybkie terminy. Jeśli chcą się Państwo upewnić, czy można zaufać docelowemu serwisowi samochodowemu, wystarczy przejść do szczegółów oferty, gdzie znajdują się opinie innych klientów. Nie ma jednak obawy, że usługa nie zostanie przeprowadzona sprawnie, gdyż na przeglądarce QService Castrol umieszczamy jedynie oferty sprawdzonych i najlepszych firm.

qservicecastrol - wymiana opon

Warto zadbać o stan opon samochodu, by uniknąć niebezpiecznych sytuacji w trakcie jazdy. Zakup wysokiej jakości ogumienia przekłada się również na mniejsze koszty eksploatacji auta. Zapraszamy zatem do odwiedzenia naszej przeglądarki https://qservicecastrol.eu/, która ułatwi wybór najlepszego warsztatu w Sosnowcu.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułCzy urodziny na statku to klucz do niezapomnianych wspomnień?
Następny artykułWe Wrocławiu powstał pierwszy w Polsce Dom dla Skrzywdzonych Zwierząt. Poszukiwani opiekunowie, którzy w nim zamieszkają
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.