We Wrocławiu pojawiło się ponad 100 nowych bitomatów

0

Nie każdy wie, że na ulicach Wrocławia pojawiło się ponad 100 nowych bitomatów. Tak duża ilość urządzeń tego typu pojawiła się dzięki usłudze ATM Egera, która wykorzystuje zwykłe bankomaty obsługujące wypłatę za pomocą kodu SkyCash. Co ciekawe, jeszcze do niedawna w stolicy dolnego śląska było zaledwie kilka urządzeń umożliwiających wymianę kryptowaluty na gotówkę, tymczasem obecnie bitomaty można spotkać niemal w każdej dzielnicy.

Wychodząc temu naprzeciw w niniejszym artykule przedstawiamy garść podstawowych informacji na temat urządzeń obsługujących usługę ATM Egera. 

104 bitomaty ATM Egera na terenie Wrocławia

Dotychczas bitomaty można było spotkać w galeriach handlowych oraz w najbardziej uczęszczanych lokalizacjach. Obecnie urządzenia tego typu są rozmieszczone w niemal każdej części miasta. Między innymi na ulicy Curie-Skłodowskiej, Strzegomskiej, Długiej, Powstańców Śląskich, Horbaczewskiego i Czekoladowej. Innymi słowy, Bitomaty ATM Egera we Wrocławiu, można znaleźć niemal w każdym zakątku miasta. W efekcie zagęszczenie tych urządzeń jest naprawdę bardzo duże –jeden bitomat przypada na każde 2,8 kilometra kwadratowego. Mapę Wrocławskich bitomatów można znaleźć tutaj:

Zalety nowych bitomatów

Dlaczego Wrocławianie chętnie korzystają z tych urządzeń? Korzystanie z bitomatów charakteryzuje się kilkoma zaletami. Przede wszystkim korzystanie z bitomatów jest proste, intuicyjne i szybkie. Żeby wymienić bitcoina na PLN w gotówce nie trzeba więcej niż 15 minut. Wymiany można dokonać o dowolnej porze. Większość bitomatów działa przez 24 godziny 7 dni w tygodniu (poza kilkoma wyjątkami – z reguły inne godziny otwarcia dotyczą tych urządzeń, które są zlokalizowane w galeriach handlowych).

Co ciekawe, do wykonania transakcji nie trzeba wykorzystywać swojego prywatnego rachunku bankowego. Transakcje tego typu są traktowane jako transakcje okazjonalne dzięki czemu nie trzeba przechodzić pełnej weryfikacji, która jest charakterystyczna dla giełd kryptowalut. Jednocześnie korzystanie z bitomatów jest w pełni zgodne z ustawą AML. Mając na uwadze, powyższe zalety, wielu entuzjastów kryptowalut chętnie korzysta z bitomatów. Obecnie dzięki dużemu zagęszczeniu takich urządzeń jest to prostsze niż kiedykolwiek wcześniej.

Jak wymienić kryptowaluty na gotówkę przy użyciu bitomatów ATM Egera? 

Wymianę należy rozpocząć na stronie atm.egera.com. Następnie w formularzu po lewej stronie wystarczy zaakceptować regulamin i podać podstawowe dane (m. in. numer telefonu, na który jest wysyłany kod SkyCash oraz kod weryfikujący numer telefonu). Potem zostaje wygenerowany unikalny portfel kryptowalutowy (np. portfel BTC), na który należy wpłacić środki. Po 15 około minutach od wpłaty transakcja jest potwierdzona i na podany wcześniej numer telefonu przychodzi kod SkyCash, z którym należy się udać pod bankomat obsługiwany przez sieć ATM Egera. Następnie wystarczy postępować zgodnie z instrukcją przedstawioną na ekranie bitomatu. Dokładnie, krok po kroku proces wymiany krypto na gotówkę jest opisany na stronie atm.egera.com.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułWszystkich Świętych we Wrocławiu. Jak dojechać na cmentarz? Rozkład jazdy MPK
Następny artykułKwas hialuronowy na twarz. Czy warto stosować?
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.