We Wrocławiu otwiera się nietypowa cukiernia Dickery. Kupisz tu gofry w kształcie genitaliów

0

Otwarcie tego niecodziennego miejsca (jak na polskie realia i mentalność Polaków) wywołało burzę komentarzy w internecie. Zarówno tych pozytywnych, jak i negatywnych. ,,Kto to widział, żeby sprzedawać gofry w kształcie męskich genitaliów albo żeńskich narządów płciowych” – piszą jedni. ,,Super miejsce, z humorem, na przekór schematycznym i sztywnym regułom” – komentują inni. Czy Dickery zyska rzeszę zwolenników we Wrocławiu? Przekonamy się już niedługo.

Cukiernia otworzy się 29. kwietnia. i będzie znajdować się przy ul. Szewskiej 22/23 we Wrocławiu. Właścicielami są Rusłana i Krystian – ukraińsko-polska para młodych osób. Chcą łamać stereotypowe myślenie i tematy tabu, a do tego serwować dobrej jakości wyroby cukiernicze.

Produkty będą nazywać się Shero i Hero – Ona i On. W Dickery kupicie dobre gofry oblane belgijską czekoladą i jeszcze lepsze lody naturalne.

Miejsce może okazać się strzałem w dziesiątkę np. dla uczestniczek i uczestników Wieczorów Panieńskich i Kawalerskich. Przyciągnie też na pewno ciekawskich mieszkańców turystów, chcących na własne oczy zobaczyć i spróbować tych gofrów o nietypowych kształtach.

Po gorącej fali komentarzy w internecie właściciele lokalu wydali oświadczenie, w którym piszą:
,,Tworząc tak odważny i kontrowersyjny projekt gastronomiczny w Polsce, byliśmy gotowi na to, co właśnie się dzieje, tzn. przypuszczaliśmy, że odbiór z jakim się spotkamy może tak wyglądać. 

I to nas utwierdza w przekonaniu, że decyzja, którą podjęliśmy, aby nie robić ,,społecznie akceptowalnych” gofrów jest słuszna, ponieważ nie chcemy się godzić na taką rzeczywistość. 

Naszym celem jest aby kształt naszych produktów przywoływał myśli o radości, równości i akceptacji. 

Natomiast będąc wychowanym w naszej kulturze, która nie mówi za dużo o seksualności i nie pozwala Nam w pełni być sobą, nie mieliśmy odwagi aby nazwać je po imieniu, dlatego nasze gofry to SHERO i HERO – i niechaj to będzie manifest sam w sobie.”

Trzymamy kciuki za sukces tego nowego miejsca na mapie Wrocławia. Wszystkim nam przyda się czasem odrobina luzu i jeszcze większa dawka humoru oraz pysznych słodkości!

Link do wydarzenia: kliknij

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułRaj dla miłośników kwiatów i natury: Odkryj Arboretum w Wojsławicach na Dolnym Śląsku
Następny artykułIle kosztuje utrzymanie Wrocławia? 67 tys. zł/m-c na Ogród Japoński, 13,5 tys. za jedną latarnię [Budżet 2022]
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.