We Wrocławiu odsłonięto nową rzeźbę: LOVE HATE

0

Dzisiaj o godz. 14 na pl. Nowy Targ odsłonięto rzeźbę LOVE HATE autorstwa Mii Florentiny Weiss – niemieckiej artystki i performerki.

– We Wrocławiu jesteśmy zawsze nastawieni na konstruktywne działania. Powtarzając za naszą noblistką Olgą Tokarczuk, Wrocław był odbudowany na miłości – powiedział podczas uroczystości Jakub Mazur – wiceprezydent Wrocławia.

– Mamy świadomość, że istnieje cienka granica między miłością i nienawiścią. To jednak miłość zwycięża, a my we Wrocławiu stajemy właśnie po stronie miłości – dodał prezydent.

– Jesteśmy dumni, że rzeźba może stanąć w tak pięknym mieście, jakim jest Wrocław – wskazywała Bettina Ruhrberg, dyrektor Mönchehaus – Museum.

– Niech ta rzeźba będzie zamysłem i przesłaniem, aby nienawiść przekształcać w miłość – powiedziała Ruhrberg.

Z kolei Mia Florentine Weiss podziękowała wszystkim za przybycie na to wydarzenie.

– Jestem zakochana we Wrocławiu i bardzo się cieszę, że mogę zaprezentować w tym mieście swoją pracę – powiedziała autorka.

Rzeźba będzie eksponowana na placu Nowy Targ we Wrocławiu od 31 października do 4 listopada 2019 r.  

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułWyjątkowy tytuł dla Wrocławia – Miasto Literatury UNESCO!
Następny artykułKoncerty Wrocław – co jest grane? [4 – 10 listopada]
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.