Ważny etap inwestycji na pl. Jana Pawła II zakończony przed terminem!

0

Dobiega końca III etap prac na pl. Jana Pawła II. W centralnym punkcie placu zostało wymienione skrzyżowanie torowe. Kolejna część inwestycji rozpocznie się 26 marca.

Inwestycja na pl. Jana Pawła II to jedno z ważniejszych zadań realizowanych przez MPK Wrocław w 2022 rok. Po wymianie  rozjazdów od strony ul. Legnickiej oraz ul. św. Mikołaja torowcy przystąpili do wymiany skrzyżowania torowego. To jedno z ważniejszych zadań realizowanych podczas tego remontu.

– Inwestycja na placu Jana Pawła II została podzielona na 5 etapów. Wszystko po to, by mieszkańcy dalej mogli korzystać z tego ważnego węzła komunikacyjnego – mówi Krzysztof Balawejder prezes MPK Wrocław. – Dzięki dobrej organizacji pracy III etap zakończymy tydzień przed terminem, co umożliwi szybszy powrót ruchu kołowego w tym miejscu. Nastąpi to w najbliższą sobotę, 19 marca.

Trzeci etap prac obejmował nie tylko wymianę skrzyżowania torowego. Obecnie dobiega końca przerwa technologiczna dotycząca wiązania nowej nawierzchni betonowej. Również podczas tej części inwestycji Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta uszczelnił dylatację przejścia podziemnego, co znacznie poprawi komfort korzystania z łącznika.

Tydzień po przywróceniu ruchu kołowego w tamtym miejscu z nowego skrzyżowania skorzystają tramwaje. Na torowisko łączące ul. Ruską z ul. Legnicką powrócą one 26 marca.

Przed nami IV etap

Tego samego dnia rozpocznie się IV, przedostatni etap inwestycji. Tym razem torowcy wymienią rozjazd od strony mostu Sikorskiego. Dodatkowo w celu podniesienia bezpieczeństwa i komfortu pasażerów wymienione zostanie torowisko do mostu Sikorskiego oraz odcinek łączący most z ul. Księcia Witolda.

Początek prac zaplanowany na 26 marca skoordynowany jest z innymi inwestycjami prowadzonymi w mieście, które podlegają różnym spółkom miejskim. Planowane na ten dzień zmiany w organizacji ruchu kołowego umożliwią wykonawcy rozpoczęcie prac. Ten etap inwestycji zakończy się pod koniec maja .

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykuł,,Nie książka zdobi człowieka” – spektakl warszawskiego Teatru Kwadrat w Teatrze Muzycznym Capitol
Następny artykułTrendy kulinarne 2022: Comfort Food – popraw nastrój jedzeniem!
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.