Leśnicki OPT Zamek przyłącza się do uczczenia odzyskania przez Polskę niepodległości i zaprasza w najbliższą sobotę na szereg aktywności związanych z latami 20-tymi.

11 listopada to niezwykle ważna data dla Polek i Polaków, która wymaga odpowiedniego uczczenia. Z tego też powodu OPT Zamek przygotował bezpłatne wydarzenie Jest klawo! Warsztaty, pokazy i potańcówka z okazji Święta Niepodległości w Zamku OPT”. Event rozpocznie się o godz 14:00 wraz z pokazami i warsztatami dotyczącymi mody i ubrań z lat 20-tych XX wieku, które przeprowadzi grupa „Krynolina” O godz. 17:00 zaś publiczność będzie mogła bawić się na potańcówce w stylu międzywojnia przy muzyce Orkiestry Tanecznej Wihajster.

PROGRAM:

14:00 – 17:00  pokazy i warsztaty
15:00 – 16:00  wykład o modzie lat międzywojennych
17:00 – 18:30  potańcówka w stylu lat 20.

POKAZ i WYKŁAD

Grupa “Krynolina” działa od 2014 roku, skupiając pasjonatów ubioru historycznego z całej Polski. Jej członkowie regularnie biorą udział w licznych wydarzeniach rekonstruktorskich, kostiumowych, edukacyjnych oraz kulturalnych. Współpracują z instytucjami muzealnymi i miejskimi oraz grupami odtwórstwa historycznego na terenie całego kraju. Grupa została zarejestrowana na początku 2016 roku jako Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej i Kostiumingu “Krynolina”. Celem działalności Stowarzyszenia jest popularyzacja wiedzy na temat dawnego życia, ubiorów, rzemiosła oraz obyczajów. Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej Krynolina, podczas krótkiej prelekcji połączonej z pokazem mody, opowie o ewolucji i rewolucji w kulturze oraz modzie, która zaowocowała suknią za kolano, fryzurą ‚na pazia’ oraz szalonymi zabawami lat dwudziestych i trzydziestych XX wieku. 

ORKIESTRA:

Orkiestra Taneczna Wihajster to dziesięcioosobowy zespół, grający na klasycznych instrumentach dętych, który ma w swoim repertuarze zaaranżowane na dęty skład i głos żeński melodie XX – lecia międzywojennego. Szlagiery przedwojennych polskich filmów, rewii, operetek i kabaretów, ale i melodie mniej znane szerszej publiczności. Laureaci głównej nagrody VII Festiwalu Grzesiuka 2022 w Warszawie. Wihajster zaprasza w podróż do przedwojennej Polski i początków polskiej muzyki rozrywkowej.

Wydarzenie na FB
Grupa “Krynolina”
Orkiestra Taneczna Wihajster

 

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułStreetbus już po raz czwarty we Wrocławiu
Następny artykułDorota Masłowska przeczyta film. Nowy wrocławski festiwal w kinie DCF
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.