Warsztaty podróżnicze dla dzieci na Festiwalu Wachlarz

0
Fot: mat. prasowe

17 czerwca, drugiego dnia festiwalu podróżniczego Wachlarz, odbędą się warsztaty podróżnicze dla dzieci. W tym roku organizatorzy postawili na warsztaty aborygeńskie i archeologiczne, które odbędą się w dwóch grupach wiekowych: 3-7 oraz 8-11 lat.

Od kilku lat na Wachlarzu odbywają się warsztaty dla dorosłych, podczas których nasza społeczność ma możliwość zdobyć praktyczną wiedzę na tematy związane z podróżami. W tym roku postanowiliśmy zorganizować również warsztaty dla dzieci – opowiada Kamila Kowalewska, koordynatorka Wachlarza. – Chcemy poszerzać wiedzę dzieci o świecie oraz podawać ją w przystępny i angażujący sposób, stąd pomysł na dziecięce warsztaty – podkreśla.

Podczas warsztatów aborygeńskich – Teatr Kamishibai: Mądry krokodyl Maroczido – za pomocą magicznej skrzynki i pięknych obrazów, dzieci przeniosą się do dalekiej Australii, aby odkryć tajemniczą kulturę i pradawną legendę. Następnie każdy uczestnik spróbuje swoich sił w stworzeniu prawdziwego, aborygeńskiego rysunku. – Dzieci zobaczą też krótką prezentację fotograficzną, gdzie porównają te same aspekty życia dzieci z Polski i Antypodów. Spotkanie będzie okazją do zagrania na kiju deszczowym i wypróbowaniu zabawek z całego świata, stworzonych z naturalnych materiałów – dodaje Michalina Kupper, podróżniczka i pedagog, która poprowadzi te warsztaty.

fot: Michalina Kupper
fot: Michalina Kupper

Warsztaty aborygeńskie odbędą się w godzinach 10:00-11:15 dla dzieci w wieku 4-7 lat (zapisy na te warsztaty tu) oraz w godzinach 11:45-13:00 dla dzieci w wieku 8-11 lat (zapisy na te warsztaty tu).

Warsztaty archeologiczne są z kolei okazją do poznania tajników pracy archeologów. W pierwszej części zajęć, ilustrowanej zdjęciami z prawdziwych wykopalisk w Afryce, dzieci będą towarzyszyć polskim archeologom podczas badań dawnych grobowców. Następnie same wezmą udział w mini wykopaliskach. Tak jak prawdziwi archeolodzy, przy pomocy pędzelków i szpachelek, będą wydobywać ukryte w piasku przedmioty i rysunkowo dokumentować znaleziska. – Warsztaty pozwolą dzieciom dowiedzieć się gdzie prowadzić wykopaliska, by coś odkryć. Czy archeolog szuka także dinozaurów? Jakich narzędzi używa do pracy? Co dzieje się ze zabytkami po wykopaliskach? Na te wszystkie pytania najmłodsi znajdą odpowiedź podczas zajęć – podkreśla Anna Jaklewicz, archeolożka i podróżniczka, uczestniczka misji archeologicznych w Sudanie i autorka warsztatów.

fot: Michalina Kupper
fot: Michalina Kupper

Warsztaty archeologiczne odbędą się w godzinach 13:30-14:45 dla dzieci w wieku 8-11 lat (zapisy na te warsztaty tu) oraz w godzinach 15:15-16:30 dla dzieci w wieku 4-7 lat (zapisy na te warsztaty tu).

Wszystkie warsztaty odbędą się w IdeaPlace przy Placu Solnym 15. Więcej informacji o Festiwalu Wachlarz oraz bilety na pierwszy dzień festiwalu można znaleźć na https://wachlarz.pl/ i na stronie facebook.

Festiwal pod patronatem KochamWrocław.pl

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułKładka nad ul. Grabiszyńską zostanie rozebrana. Powstanie naziemne przejście dla pieszych
Następny artykułPiłkarskie emocje we Wrocławiu!
Odkryj Wrocław na nowo