Kładka nad ul. Grabiszyńską zostanie rozebrana. Powstanie naziemne przejście dla pieszych

0
fot. ZDiUM Wrocław

Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta we Wrocławiu ogłosił  przetarg na rozbiórkę kładki dla pieszych nad ul. Grabiszyńską. Po rozebraniu konstrukcji nie powstanie w jej miejscu nowa, lecz piesi skierowani zostaną na naziemne przejście dla pieszych, które zostanie wyznaczone przed rozpoczęciem prac rozbiórkowych. 

Roboty zostały podzielone na 4 etapy – część z nich odbywać się będzie w czasie dnia, a część w nocy. Szczególnie uciążliwe będą prace w fazach nocnych: w tym czasie ul. Grabiszyńska będzie zamknięta, aby możliwe był rozbiórki oraz bezpieczny transport elementów kładki. Objazd dla tych faz wyznaczony będzie ulicami: Kolejową i Prostą.

Rozbiórka nie spowoduje wyłączenia komunikacji tramwajowej – prace związane z demontażem elementów kładki nad siecią trakcyjną prowadzone będą w przerwie kursowania tramwajów.

Na oferty wykonawców ZDiUM czeka do 20 czerwca. Realizacja prac nastąpi w ciągu 2 miesięcy od daty podpisania umowy. Szczegóły: http://bip.zdium.wroc.pl/…

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykuł„Trójkąt magiczny” opowieść o latach powojennych na Przedmieściu Oławskim [DO ODSŁUCHANIA]
Następny artykułWarsztaty podróżnicze dla dzieci na Festiwalu Wachlarz
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.