Warsztaty baletowe i wokalne, zajęcia kreatywne i nauka tańca – bezpłatne ferie z Operą Wrocławską!

0
a

Warsztaty baletowe i wokalne, zajęcia kreatywne i nauka tańca to tylko niektóre z atrakcji, jakie na nadchodzące ferie zimowe dla najmłodszych melomanów przygotowała Opera Wrocławska.

Dzieci będą mogły uczestniczyć w cyklu warsztatów „Zimowego kwadransa muzycznego” za pośrednictwem kanału YouTube oraz profilu Opery na Facebooku.

Artyści Opery Wrocławskiej zaplanowali 10 spotkań, podczas których zabiorą najmłodszych w podróż za kulisy swojej pracy. Uczestnicy warsztatów będą mieli okazję m.in. wziąć udział w rozgrzewce baletowej, dowiedzieć się kto i dlaczego może śpiewać w chórze oraz jak przygotować ciało do śpiewania, a nawet wcielić się w rolę solisty. Wszystko w klimacie znanych i lubianych bajek.

– Mieliśmy nadzieję, że ferie zimowe będą okazją, by zaprosić uczniów do naszej wspaniałej opery, pokazać magiczny świat tańca, muzyki, przepięknych kostiumów i scenografii. Ze względu na wspólne bezpieczeństwo będziemy mogli jedynie pojawić się w ich domach, na ekranach komputerów.  Jesteśmy i na to przygotowani! – mówi dyrektor Opery Wrocławskiej Halina Ołdakowska, która zaprasza najmłodszych melomanów do śledzenia warsztatów online – Za pośrednictwem YouTube oraz Facebooka nasi mali widzowie będą mogli się wcielić w rolę tancerzy, muzyków czy solistów. Czeka ich naprawdę ciekawa przygoda! Mamy nadzieję, że ta forma umili czas dzieciom podczas zimowego odpoczynku, a przy okazji przybliży specyfikę naszej pracy – dodała dyrektor.

Nagrania z cyklu „Zimowy kwadrans muzyczny” będą wyświetlane podczas ferii zimowych, czyli od 4 do 15 stycznia, od poniedziałku do piątku o godz. 10:00 na kanale YouTube oraz Facebooku Opery Wrocławskiej.

Szczegółowy plan „Zimowego kwadransa muzycznego”:

Tydzień I:

  1. Balet w pigułce – poniedziałek, 4 stycznia
  2. Jezioro Łabędzie – wtorek, 5 stycznia
  3. Giselle – środa, 6 stycznia
  4. Dziadek do orzechów – czwartek, 7 stycznia
  5. Karnawałowa niespodzianka – piątek 8 stycznia

Tydzień II:

  1. Chór w pigułce – poniedziałek 11 stycznia
  2. Dziadek do orzechów – zaśpiewaj balet – wtorek, 12 stycznia
  3. Yemaya – śpiewaj i tańcz – środa, 13 stycznia
  4. Pchła Szachrajka – śpiewaj i graj – czwartek, 14 stycznia
  5. Do zobaczenia w operze – piątek, 15 stycznia

Warsztaty „Zimowy kwadrans muzyczny” to już kolejne wydarzenie online realizowane przez Operę Wrocławską, która zaprasza również widzów na sylwestrowo-noworoczny spektakl. Będzie to połączenie trzech aktów ze słynnych oper: Traviaty Giuseppe Verdiego, Cyganerii Giacomo Pucciniego oraz Napoju miłosnego Gaetano Donizettiego. Całość zostanie udostępniona widzom bezpłatnie 31 grudnia i w Nowy Rok. Od 2 stycznia wydarzenie będzie można zobaczyć poprzez stronę internetową Opery Wrocławskiej (kliknij), na której można wykupić dostęp do nagrania.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułBilety w MPK dużo droższe od 1 stycznia 2021! Bilet jednorazowy za 4,60zł
Następny artykułKamieniec Ząbkowicki nowym miastem na Dolnym Śląsku. Pozytywna zmiana?
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.