W Zajezdni na Legnickiej powstanie WROcek – Wrocławskie Centrum Komunikacji i Kultury

0
fot. facebook/Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk

Prezydent Wrocławia poinformował na swoim facebookowym profilu o nowej inwestycji, która ma powstać w zajezdni przy ul. Legnickiej. Zajezdnia zamieni się we WROCeK2 , czyli Wrocławskie Centrum Komunikacji i Kultury.

Zabytkowe hale mają stać się muzeum pojazdów transportu zbiorowego oraz „Wrocławska Szkołą Odbudowy Tramwajów”, czyli dużym warsztatem naprawczym.
fot. facebook/Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk
,,Wrocławianie i wrocławianki będą mogli zobaczyć jak wygląda proces przywracania zabytkowych tramwajów do ich dawnej świetności. W planach jest także remont tylnej hali. Nie jest ona wprawdzie zabytkowa, ale historyczna i bardzo cenna. Tam swoje siedziby mają organizacje pozarządowe, jest skatepark, część gastronomiczna i pracownie artystów.
Chcielibyśmy też, żeby organizowany był tam lokalny, popowicki ryneczek.” – informuje Jacek Sutryk.
fot. facebook/Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk
Prezydent zapowiada, że to duże wyzwanie, które ma zamiar osiągnąć w trakcie przyszłej kadencję. Konieczne będzie pozyskanie finansowania zewnętrznego i rozpoczęcie planowania prac już dziś.
fot. facebook/Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułJuz jutro mecz Polska-Rosja na Stadionie Wrocław [SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY]
Następny artykułJuż tylko kilka dni do 3. Wrocławskiego Lotnego Festiwalu Piwa!
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.