W tym hotelu na Dolnym Śląsku powstała tężnia solankowa!

0

Korzystny wpływ solanki na zdrowie znany jest od wieków. Doskonałym sposobem na czerpanie z jej właściwości jest relaksujący seans w tężni solankowej. Taką możliwość daje jeden z hoteli na Dolnym Śląsku, u podnóża Gór Sowich.

Tężnia solankowa – co to jest i jak działa?

Tężnia solankowa to wyjątkowa konstrukcja wykonana z drewna. Za pomocą pomp roztwór soli jest dostarczany do specjalnej ściany, gdzie solanka spływa po wiciach i następnie odparowuje, by wzbogacić powietrze wokół w cenne mikroelementy, np. jod, brom, magnez, potas i żelazo. Utworzony mikroklimat charakteryzuje się szczególnymi właściwościami leczniczymi. Wdychanie wytwarzanego aerozolu solankowego powoduje nawilżenie i regenerację dróg oddechowych oraz łatwe przenikanie cennych pierwiastków do tkanek organizmu (podczas oddychania i przez skórę), w tym do układu nerwowego.

W dobie wszechobecnych problemów z jakością powietrza, stresu, zagrożeń związanych z pandemią oraz wynikających z nich konsekwencji dla zdrowia, tężnia solankowa jest świetnym sposobem na relaks. Seanse solankowe polecane są między innymi mieszkańcom dużych aglomeracji miejskich, którzy są najbardziej narażeni na smog, osobom przemęczonym i zestresowanym, pracującym intensywnie głosem czy w zapylonych pomieszczeniach i przy wysokich temperaturach. To także znakomita kuracja dla wszystkich, którzy na co dzień borykają się z problemami układu oddechowego, na przykład alergików, astmatyków czy osób, które przeszły zakażenie koronawirusem. Do korzystania z tężni zachęca się również pacjentów po przebyciu zapalenia oskrzeli i płuc oraz profilaktycznie przy częstych zapaleniach zatok, krtani, gardła i migdałków. Tężnia solankowa pomaga też przy chorobach skórnych w postaci atopowego zapalenia skóry czy łuszczycy. Ponadto poprawia metabolizm i wspomaga odporność.

Wakacje na zdrowie w Górach Sowich

Góry Sowie słyną z malowniczych zakątków, tajemniczej historii, a także mikroklimatu, który działa dobroczynnie na układ oddechowy. Niegdyś właśnie ze względu na niezwykły mikroklimat w Bielawie funkcjonowała placówka lecznicza, należąca do Państwowego Zespołu Prewentoriów, do której przyjeżdżały dzieci z różnych części kraju. Miejscem, w którym można dziś korzystać ze wszystkich walorów regionu jest Hotel Dębowy Biowellness & SPA, na który składają się klimatyczne budynki z początku XX wieku oraz rozległy park z pomnikami przyrody. W samym sercu zabytkowego parku mieści się Apiforium, strefa regeneracji i redukcji stresu, z tradycyjną drewnianą sauną oraz niedawno powstałą tężnią solankową z leżakami. Pomieszczenie z tężnią solankową jest dostępne przez cały czas otwarcia strefy biowellness i stanowi doskonałą przestrzeń odpoczynku połączonego z inhalacją.

W naszej tężni solankowej można poczytać książkę, a nawet uciąć sobie drzemkę, jednocześnie czerpiąc z powietrza bogatego w cenne mikroelementy. Dodatkowo tuż obok znajduje się sauna fińska, w której można kontynuować relaks, a na zewnątrz – jedyny w regionie biostaw kąpielowy. To świetne miejsce odpoczynku dla wszystkich osób, które w planach na wakacje mają nie tylko zadbanie o swoje samopoczucie, ale także zdrowie – mówi Marcin Chrobak, manager SPA Hotelu Dębowego.

Hotel Dębowy Biowellness & Spa

Hotel Dębowy Biowellness & Spa usytuowany jest w spokojnej i zielonej okolicy w Bielawie, u podnóża Gór Sowich. Kompleks ten składa się z dwóch historycznych obiektów noclegowych – Rezydencji Dębowej i Pałacu Dębowego – rozmieszczonych na terenie 10-hektarowego parku. Jedną z największych atrakcji Dębowego jest senseSPA, w którym szczególną rolę odgrywa apiterapia. Jego częścią jest również Apiforium, unikatowa na skalę kraju saunowa strefa regeneracji i redukcji stresu oraz czynny cały rok biostaw kąpielowy. Kulinarne doświadczenie wzbogaci wizyta w należącej do hotelu restauracji Tkalnia.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułNa Patio w OVO Wrocław odbędzie się kolejny BEZPŁATNY koncert jazzowy!
Następny artykułOdkryliśmy najlepsze miejsce na spływ pontonowy we Wrocławiu [SPRAWDŹ]
Małgorzata Braszka
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.